Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Apceн]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 11:43



Ясно се видя,че думите ми са истина и официално становище на Православието - а то Бог ли е?! официалната институция се е отклонила доста от Бога, като всяка една религия или идеология, правда и истина на тоя свят няма, така че...ни най малко можеш да твърдиш че казваш истината, "Аз съм пътят истината и живота" - Христос! ти каква "истина" можеш да напишеш - никаква, човешката мъдрост и "истина" са глупост пред Бога!



Ако можеш да ме обориш в интелектуален спор и ми покажеш,че греша съм съгласен,но с подобно детско поведение,приключвам диалога - Исус ни учи да избягваме безмислените спорове с невярващи, мисля че се отпуснах доста, така че ако искаш слагай край на така нареченото детско поведение, а някой да ти е казвал че трябва да сме чисти по сърце като децата...?!
Не мисля да защитавам Бог, той няма нужда от ничея защита...




Тема Re: ИСЛЯМнови [re: van_helsing]  
АвторApceн (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 12:05



Страното в случая,че ти налагаш собствено си мнение и се опитваш да го изкараш общовалидно.Тук не става въпрос за субективно ти мнение,а за фундамента на една религия.Това ти как разбираш християнството не е от значение.Не съм те и цитирал,за да имаш някакви претенции.Стигам до извода,че ти отхвърляш всички,които не са съгласни с теб било църква,попове,светци,апостоли?За разлика от теб християните държат на тези неща?Явно неудобните въпроси също спадат към безсмислените,но това е често срещана практика.Към коя секта си?



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Apceн]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано25.01.08 12:15



Към коя секта си? - православната...



изчазвам че имам работа, ако имаш търпение довечера ще ти отговоря, но се регни с твоя ник(не тоя дет пишеш сега, истинския), че те обърках с друг....



Тема Re: Ключ от Дженнета (Рая)нови [re: daoford]  
Автор __phoenix_ (сянка на роза)
Публикувано25.01.08 13:40



Остави човечето на мира.То такива като него могат само да сричат по Корана иероглифи от които нищо не отбират. За него е важно темата му да се вижда, все едно какви небивалици ще се вихрят там. И си мисли, че слави името на Бог!





Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Apceн]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.01.08 17:20



Никога очевидно не си присъствал на кръщене.

Знаеш ли, всъщност на християните много не им пука за Мохамед.
А и не съм съгласна, че религията трябва да е свързана или да подкрепя държавата. Тогава ще е партия, не религия.



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: Apceн]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.01.08 17:29



Виж, Арсен - сред християните има много повече хора, които не искат да се крият зад гърба на църквите, отколкото при мохамеданите. И това са хора, които сами си поемат отговорността за действията си пред Бог. Не мисля, че можеш да разбереш, как човек може да е християнин и пак да е независим, но точно в това е същността на християнството. Единствения авторитет е Исус Христос - няма посредници, нито пророци. Всички други са хора и грешат. И никой свещенник или подобен няма право да бъде над моята съвест. Това не може да се каже за исляма, където много хора са готови на убийство, доверявайки се на не по-малко грешни хора от тях.
Няма много логика в думите ти за християнството. Опитваш се да коментираш нещо, което не познаваш.
Между другото, ако знаеш повече от емира няма да е зле да разкажеш нещо, вместо да се опитваш да сравняваш религиите. Нямаш база за сравнение.



Тема Re: Още филми на ислямска тематиканови [re: corsica]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано26.01.08 02:00



емира търси хайвани като на тоя емотикон.....


той да е царя, другите да му се дупят.....


що не му .......



Тема Re: ИСЛЯМнови [re: van_helsing]  
АвторBuffy (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 10:22



Е това не го очаквах от теб!








!!!???



Тема Re: Филми на ислямска тематиканови [re: van_helsing]  
АвторBuffy (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 11:07








Тема ЗАЩО ТРЯБВА ДА ВЯРВАМЕ?нови [re: Emir_m]  
Автор Emir_m (Muslim)
Публикувано28.01.08 23:11



ЗАЩО ТРЯБВА ДА ВЯРВАМЕ?

Нужна ли е днес вярата на младия човек? Дали днес в това бурно и динамично време, в епохата на високите технологии и научни постижения, вярата в Аллах не изглежда някак отживяла? Дали религията и по-точно Ислямът е в крак с новото време, или пък е останал някъде в древността, неспособен да се справи със съвременните проблеми на мюсюлманите, да отговори и даде решения на днешните модерни нужди!

Кому е нужна вярата днес? Някои ще кажат – на старите, на бедните, на гладните, на самотните, на нуждаещите се..., на които не им е останало нищо друго, освен надеждата в Бога. И защо му е да вярва човек, след като джобовете и банковите му сметки са пълни с пари. Всъщност, нали парите са в основата на всичко днес? След като бизнесът му се развива добре и за него работят десетки или стотици хора, които се нуждаят от него? Защо да ходи в молитвения храм, да навежда глава и да търси прошка? Прошка за какво? За служителите и властимащите, които е подкупил ли? За хилядите измами, които е извършил ли? За укритите данъци, забравените и неизплатени дългове, за кражбите и лъжите ли? Не! Защо трябва да иска прошка за това? Та това днес е религията на хиляди други “вярващи”, подобни на него. Религията, основният принцип, на която е да измамиш и излъжеш, за да забогатееш за сметка на безброй ощетени. Да лъжеш, да подкупваш, да крадеш без да те е срам... От кого да те е срам? Нали не вярваш в Бог? Бог си самият ти. Защото ти владееш собствената си съдба, а и съдбата на още стотици хора...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.