Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: малко офффнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано14.02.08 11:57



но за колбасите "втора употреба" има и още едно название - "колбаси, при чието приготвяне не е пострадало нито едно животно"!





Тема Re: малко офффнови [re: Roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.02.08 11:59



с други думи - колбаси за вегетарианци.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: малко офффнови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано14.02.08 12:09



Ей, аз съм вегетарианка!


Това беше жестоко!



Тема Re: НАШИТЕ АТЛАНТСКИ ПРЕДШЕСТВЕНИЦИнови [re: Kaлoмaин]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано15.02.08 10:40



"Вучков със "Светлина" не може да се мери. "
Абе, тоя не е в ред изобщо! Пълен откачалник!



Тема Re: Атлантида!нови [re: Kalomain]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано24.02.08 15:39



Имало я е Атлантида според мен. От мен +1 за теорията, че е остров Крит и минойците всъщност са атлантите. Археолозите са намерили вече на Крит някакъв много добре устроен град за времето си и може би това точно са останките от Изгубената империя. От всичките предложени теории тя се вписва най-добре в разказа на Платон. Като изключим това, че е казал, че Атлантида е отвъд Херкулесовите стълбове, всичко се вързва. Другите теории куцат, бях гледала някакъв интересен филм по темата.



Тема Re: Атлантида!нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.02.08 16:56



Херкулесовите стълбове може да е и Гибралтар.
А и това, което ме смущава, е че не се споменава никъде в Египет да е открита информация по темата, а Платон я бил научил уж от египетски жреци.



Тема Re: Атлантида!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.02.08 18:18



пък и ако египтяните са били по някакъв начин свидетели на събитията, в легендата също трябваше да има упоменание за това.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re:НАШИТЕ АТЛАНТСКИ ПРЕДШЕСТВЕНИЦИнови [re: Mish-o]  
Автор Mish-o ()
Публикувано26.02.08 16:57




Казаното тук не важи за посветените и техните школи. Защото по степента на тяхното развитие те изпреварват тяхната епоха. И за приемането в такива школи решава не възрастта, а обстоятелството, дали този, който трябва да бъде приет, е добил в своите минали прераждания способностите, които му позволяват да приеме една по-висша мъдрост. Доверието, което се оказваше на посветените и на техните представители през време на Атлантската епоха, се основаваше не на богатството на техния личен опит, а на античността на тяхната мъдрост. При посветения личността престава да има значение. Той стои изцяло в служба на вечната мъдрост. Ето защо за него също не важат характерните особености на определен исторически период.

Докато логическата мислителна способност липсваше на атлантците (особено на първите атлантци), чрез тяхната високо развита памет те притежаваха нещо, което придаваше особен характер на всички техни действия. Обаче със същността на една човешка способност винаги са свързани други способности. Паметта стои по-близо до по-дълбоката природна основа на човека, отколкото мисловната способност и във връзка с нея бяха развити други способности, които бяха също по-близки на онези на по-нисшите природни същества, отколкото съвременните човешки способности. Така например атлантците можаха да владеят това, което се нарича жизнена сила. Както днес от каменните въглища се извлича силата на топлината, която се използува като двигателна сила при нашите транспортни средства, така атлантците знаеха, как да поставят семенната сила на живите същества в служба на техните технически уреди. Можем да си съставим една представа за това, за което става дума тук, чрез следното. Нека да помислим за едно житно зърно. В него дреме една сила. Тази сила прави, щото от житното зърно да израсне цялото житно растение, стъбло, листа и клас. Природата може да събуди тази намираща се в зърното сила.
Съвременният човек не може да стори това чрез своята воля. Той трябва да посее зърното в земята и да остави на природните сили да произведат “събуждането”.

Атлантецът можеше още и нещо друго. Той знаеше, как да направи, за да превърне силата на един куп зърна в техническа сила, както съвременният човек може да превърне силата на топлината от един куп каменни въглища в една такава енергия. През време на Атлантската епоха растенията се отглеждаха не само за да бъдат използувани като хранителни средства, но също и за да поставят дремещите в тях сили в служба на съобщенията, търговията и индустрията. Както ние имаме устройствата да превърнем дремещата в каменните въглища енергия в двигателната сила на нашите превозни средства, така и атлантците имаха механизми, с които те "изгаряха" - така да се каже - растителните семена и с помощта на които жизнената им сила се превръщаше в технически използваема сила. Така бяха привеждани в движение летящите на не голяма височина над земята превозни средства. Тези превозни средства се движеха на една височина, която беше по-малка от височината на планините от Атлантската епоха и имаха механизми за управление, чрез които можеха да се издигат над тези планини.


Р. Щайнер




Тема Условията на древна Атлантида: Р. Щайнернови [re: Mish-o]  
Автор Mish-o ()
Публикувано08.03.08 00:16



Трябва да си представим, че с напредването на времето всички условия на нашата Земя са се изменили твърде съществено. Гореспоменатите превозни средства на атлантците биха били напълно неизползуваеми в наше време. Тяхната използваемост почиваше на това, че в онова време въздушната обвивка, която обгръщаше Земята, беше много по-гъста отколкото днес. Дали според днешните научни понятия хората биха могли да си представят една такава гъстота на въздуха, това не трябва да ни занимава тук. Науката и логическото мислене поради самата тяхна същност никога няма да бъдат в състояние да решат правилно какво е възможно или не. Те имат за задача да обяснят само това, което се установява чрез опита и наблюдението. А гореспоменатата гъстота на въздуха е за окултния опит така сигурно установена, както може да бъде сигурно установен днес един сетивно възприемаем факт.

Също така сигурно установен обаче е може би необяснимия за днешната физика и химия факт, че през време на Атлантската епоха водата по цялата повърхност на Земята беше много по-рядка, отколкото е днес. И благодарение на тази тънкост, на тази рядкост атлантците можеха да насочват чрез използуваната от тях сила на семената по такъв начин водата, че тя да служи на технически цели, които днес са невъзможни. Чрез сгъстяването на водата е станало невъзможно тя да бъде движена и направлявана по такъв изкусен начин, както това е било възможно през онези времена. От това би трябвало да е достатъчно ясно, че цивилизацията на Атлантската епоха е била коренно различна от нашата. И също така става разбираемо, че и физическата природа на един атлантиец е била съвършено различна от тази на съвременния човек. Атлантецът пиеше една вода, която можеше да бъде обработена от живеещата в неговото собствено тяло жизнена сила по съвършено различен начин, отколкото това е възможно в днешното физическо тяло. Това беше така, защото атлантецът можеше съзнателно да използва своите физически сили по съвсем различен начин от днешния човек. Той разполагаше така да се каже със средства да увеличава физическите сили в самия себе си, когато се нуждаеше от тях за извършване на своите действия. Ние можем да си съставим правилна представа за атлантците само тогава, когато знаем, че те имаха съвършено други представи за умората и изразходването на силите в сравнение със съвременните хора.

Едно атлантско селище – както трябва да е ясно от всичко описано – беше по своето естество съвършенно различен от един съвременен град. За разлика от него в едно тогавашно селище всичко беше още във връзка с природата. Ние получаваме само един слаб образ за това, когато казваме: в първите времена на Атлантида – до около средата на третата подраса - едно селище приличаше на градина, в която къщите бяха изградени от дървета, клоните на които бяха увити едни в други по изкусен начин.

Това, което човешката ръка изработваше в онези времена, израстваше така да се каже от природата. И самият човек се чувствуваше напълно сроден с природата. Ето защо и общественото чувство също беше съвършено различно от днешното. Все пак природата е обща за всички хора. И това, което атлантецът изграждаше на основата на природата, той го считаше за обществена собственост, така както днешният човек мисли за естествено да счита за негова частна собственост онова, което неговата изобретателност, неговият ум изработва.




Тема Re: Условията на древна Атлантида: Р. Щайнернови [re: Mish-o]  
Автор grey_wolf (стрелец)
Публикувано08.03.08 18:24



Пишеш така,сякаш си бил очевидец на онези митични времена


Какво имаш впредвид,че водата е била много по-рядка?-водата си има специфичен вискозитет,който се променя в зависимост от разтвореното количество водка
Как би обяснил много по-гъстата атмосвера?И следствието от въпроса-кое я е разредило?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.