Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови  
Автор Cтeнли Kyбpиk (осъзнат)
Публикувано14.01.07 10:12



Една от възможните версии е Юда да е предал Исус по негово собствено желание (както се споменава в "Евангелие на Юда"). Ако например останалите ученици не са разбирали достатъчно добре учението на Исус, твърде възможно е учителят да е искал да се отърве от тях по този начин - предпочел е да попадне в ръцете на римляните, отколкото да бъде възприеман като водач например на антиримско въстание за освобождение на евреите, както може би някои негови ученици са искали да бъде. А всъщност Исус не е целял подривни дейности и въстания, а е бил окултен учител - като например Кришна, Буда, Патанджали, Бодхидхарма, Лао Дзъ и др.

Та Исус е избрал да се довери на най-добрия си ученик - Юда и да го помоли да издаде на властите местонахождението му.

Не мислите ли, че е твърде реално да се предположи, че е съществувало своеволие и неразбирателство между учениците на Исус, както и възможността да са възприемали учението му по различни начини (някои да са го разбирали по-добре, други - по-малко)? И това да обяснява донякъде различията между евангелията (дали канонични или не). Учението му е било твърде ново и различно в сравнение със "Стария завет", но от друга страна - учениците му малко или повече са били повлияни от суеверията там - някои не са могли да се отърсят напълно от вярванията си и са си останали недоразбрали това, което Исус им говорел.

Например (цитат от "Евангелие на Юда):

"Един ден Той бе със своите ученици в Юдея, и ги намери събрани заедно, седнали в религиозно уединение. Когато той [се приближи до] своите ученици, [34] събрани заедно и насядали в благодарствена молитва над хляба, [той] се изсмя.
Учениците [му] казаха: „Господарю, защо се смееш на [нашата] благодарствена молитва? Ние направихме което е право.”
Той им отговори, казвайки: „Аз не се смея на вас. не правите това
от собствената си воля, но защото така вашия бог [ще бъде] възхвален.”
Те казаха, “Господарю, ти си […] синът на нашия бог.”
Исус им каза, “От къде ме познавате? Истина ви казавам, никое поколение от хората, които са измежду ви, няма да ме познава.”

Когато учениците му чуха това, те се ядосаха и разгневиха и започнаха да богохулстват срещу него в сърцата си.
Когато Исус забеляза тяхната липса на [разбиране, той] им каза, “Защо този разговор ви вкара в ярост? Вашият бог, който е във вас и […] [35] ви провокира
към ярост [във] вашите души. [Нека] всеки един от вас, който е [достатъчно силен] измежду човешките същества, да изкара перфектния човек (от себе си) и застане пред лицето ми.”
Те всички казаха, „Ние имаме силата.”
Но техните духове не посмяха да застанат пред [него], освен Юда Искариотски. Той можа да застане пред него, но не можа да го погледне в очите и обърна лицето си на страни.
Юда му [каза], „Аз знам кой си ти и от къде си дошъл. Ти си от безсмъртното царство на Barbelo. И аз не съм достоен да произнеса името на онзи, който те е изпратил”"

Редактирано от Cтeнли Kyбpиk на 14.01.07 10:22.



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Cтeнли Kyбpиk]  
АвторOпapничaвaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 11:45



Единственото достоверно сведение за Исус е в Евангелията, включени в Библията. Тя не е събрана случайно от някой човек, но е боговдъхновена. Тоест Бог е насочвал какво да се включва в нея и какво не.
Това, че е намерен някакъв древен папирус, озаглавен Ев. на Юда, това не значи, не е достоверен. Всеки може да напише какво ли не и естествено след 2000години ще изглежда архаично и любопитно, но не значи и Истинно.
Аз също мога да напиша какво ли не, да пиша нечие специално име и кой знае, идните поколения могат да ахват от своето откритие след 2000-3000години....
Всеки друг източник за живота на Исус, освен Библията може да се подлага единствено и само на съмнение, освен ако не са исторически сведения. Но в Новия завет точно и ясно се описва Исус, кой е и защо идва...
Няма нищо лошо човек да чете различни източници и гледни точки, но се чудя защо хората вярват във всичко друго за Исус, но не и в самата Библия, която е автентична и достоверна.
Защо според тебе, ако Юда е предал Исус по Негово желание, след това се е чувствал толкова гузно, че чак се е обесил? Би трябвало да чувства задоволство и спокойствие, че е изпълнил Божията Воля... Замисли се на този въпрос в търсене на своята истина....



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Oпapничaвaтa]  
Автор Cтeнли Kyбpиk (осъзнат)
Публикувано14.01.07 12:05



Евангелията, включени в Библията, са толкова "достоверни", колкото и евангелията на ученици на Исус (като тези на Тома, Юда, Филип, Магдалена и др.), които не са включени там. Библията не е случайно събрана, но не е и "боговдъхновена", напротив, смятам, че нейното съдържание е резултат на политическо решение. Ти обаче вярваш сляпо в "достоверността" на Библейските евангелия и отхвърляш като някой фанатик възможността думите на Исус да са записани и другаде.

Така че "автентичността" на евангелията от "Новия завет" за твое съжаление не е по-голяма от автентичността на евангелията, които църковната демагогия определя като "апокрифни".

И още едно от многото ти слепи вярвания - Юда се бил "чувствал толкова гузно, че чак се е обесил"? Откъде си сигурно, че и това е така? Хммм.... Виж, аз не вярвам сляпо нито на "апокрифните", нито на "Библейските" евангелия, просто ги въприемам като текстове, от които бих могъл да извлека някои изводи. Обаче не можем да твърдим със 100% сигурност, че се е обесил. Може да е бил... убит, може да е избягал някъде, може и въобще да не е съществувал (както е възможно и Исус да не е съществувал) и т.н. Възможности много. Макар че, ако приемем, че наистина са го открили обесен, при моята версия логичното допускане е, че е бил убит (а не се е самоубил) - нали разбираш има случаи на "самоубили се" с външна "помощ" хора. Кой може да е "помогнал" в случая? Варианти много, но не бива да изключваме и някои от учениците на Исус (като тези например, които най-сурово осъждат постъпката на Юда, не знаейки или не желаейки да знаят, че Юда всъщност изпълнява поръчка на учителя си).

Редактирано от Cтeнли Kyбpиk на 14.01.07 12:25.



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Cтeнли Kyбpиk]  
АвторOпapничaвaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 13:20



Знаеш ли Стенли всеки има право да вярва и приема каквото пожелае. Не ме наричай фанатик, задето съм избрала за мене моята истина и не се клатушкам в търсенето й. Чела съм достатъчно като се почне от окултизъм и се мине през различните видове религии... Да опознаваш другите гледни точки и вярвания няма нищо лошо.. но когато незнаеш къде си и се чудиш какво да правиш с толкова много информация, виж това вече е проблем.



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Oпapничaвaтa]  
Автор Cтeнли Kyбpиk (осъзнат)
Публикувано14.01.07 14:24



Повярвала си в това, в което си поискала да повярваш. Проблемът не е в "многото информация", а в начина, по който я възприемаш. Ако решиш да повярваш сляпо в нещо, за което няма сигурни доказателства - ето това е незнание "къде" си.



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Cтeнли Kyбpиk]  
АвторOпapничaвaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 15:24



:) Не за всяко нещо, в което човек вярва трябва да има доказателство:)) Но в случая- има предостатъчно доказателства, за да повярвам, че е истина:)



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Oпapничaвaтa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.01.07 16:35



И кои са тези докаказателства? Имаш ли доказателства, че библията (сори, ама не мога да изпиша тази гнусотия с главна буква

), не е преправяне многократно?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Cтeнли Kyбpиk]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано14.01.07 17:03



Само не мога да разбера защо наричаш Кришна, Христос и Лао Дзъ окултни учители? Има ли някой определение за окултизъм?



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: BlackWolf]  
АвторOпapничaвaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 17:07



Вълчо, за пореден път се изказваш неподготвен.... Водихме подобен диалог, ако това изобщо може да се каже диалог в темата на ДОДОСАН- " Истината за ИСУС".. Ако се беше постарал да четеш повече, отколкото да пишеш щеше да забележиш, че в предпоследното ми писание там бях дала много свидетелства от Стария завет за Исус и сбъдването им в Новия... както и куп други неща.
Очаквам да кажеш, откъде съм убедена дали нещата не са нагласени, за да паснат и това, което мога да ти отговоря в този случай е, че Стария завет е съществувал много много по- отдавна, отколкото Новия. Освен това пророчествата за Исус са били написани около 700-800 години преди идването Му най- вече от Пророк Исая...
Така, че преди да започнеш да водиш някаква дискусия се подготви достатъчно добре, за да не се излагаш поне...
За да твърдя нещо бъди сигурен, че съм изчела достатъчно литература на всякакви теми, както и исторически бележки от римски автори...
Така, че направи си труда малко да почетеш и след това да влизаш в някакъв разговор



Тема Re: Възможна версия за т.нар. "предателство" на Исуснови [re: Kalomain]  
АвторOпapничaвaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 17:20



Каломейн, понеже доста неща могат да се изпишат за окултизма, затова ти изпращам един сайт, за да разгледаш и там ще намериш отговор на въпроса ти : " Що е окултизъм и има ли почва у нас" :
http://occultism.hit.bg/

Така... към окултизмът спадат всички видове гадания, гледания и тн от рода на хиромантия, карти таро, гадаене на кафе, боб, карантии и тн, астропрогнозите, преражданията, кармата и тн... дори и самите суеверия.. Много свеобхватно е това понятие...

Не съм съгласна с това, че Исус е бил окултен учител, но не искам да влизам пак в спор... За съжаление много хора бъркат християнството с окултното християнство. И аз в началото доста се обърквах, но след това прозрях някои неща и е редно да се прави разграничение. Българският народ е израстнал с пренесени от миналото вярвания и поверия и тн и в повечето случаи е нормано всеки от нас българите да носи нещо такова в себе си. Дори моята прабаба е леела куршум и е баела тн... Ето това е окултно християнство. Същото се отнася и за изцеляването чрез енергия от космоса, която отваря канала ти към вселената, черпейки енергия оттам и предавайки я на хората- това се нарича рейки... Има много много неща...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.