Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Истинските религии...нови  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.12.06 23:03



Доколкото такива съществуват...

Би трябвало да изследват обективно процесите в съзнанието, а не да атакуват съзнанието с предразсъдъци и суеверия.



Тема Re: Истинските религии...нови [re: бeзпътeн]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 01:37



А ти знаеш ли такива?





Тема Re: Истинските религии...нови [re: rнocтиk]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.12.06 03:01



Не.



Тема Re: Истинските религии...нови [re: бeзпътeн]  
АвторCДX (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 13:30



единствената цел на Християнството, Мюсюманството, Будизма иразни други религии е да контролира и властва над простолюдието. те са подобни на партиите които се обявяват за благородни цели а всъщност работят за интересите на шайка измамници!



Тема Re: Истинските религии...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано28.12.06 19:18



Хехе, да не би да намекваш, че ще се откажат от мародерството в полза на хуманността? Мисля, че си не само безпътен, но и идеалист и мечтател




Colours are magic

Тема Re: Истинската религия...нови [re: rнocтиk]  
Автор chacho (bahai)
Публикувано29.12.06 05:01



Религията е път към Бог и той е само ЕДИН , ЗА ВСЯКА ЕПОХА. АЗ ЗНАМ КОЙ Е ТОЙ В МОМЕНТА, И МОГА ДА ГО ПОКАЖА.





Тема Re: Истинската религия...нови [re: chacho]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.12.06 14:31



Добре, покажи, разкажи с твои думи, дай линкове...

Нямам нищо против, интересно ми е!



Тема Re: Истинската религия...нови [re: бeзпътeн]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 15:44



И как може да не си чувал за бахайските увлечения на chacho





Тема Re: Истинската религия...нови [re: rнocтиk]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.12.06 15:52



Не съм се зачитал в негови по-отдавнашни постинги (щото и пиша от няколко месеца тук), видях в скобите, че пише "бахаи", та нека поразкрие как самият той възприема тази сравнително нова и (поне на пръв поглед) доста различна религия.

Поне така изглежда в уикипедия - http://en.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A1'%C3%AD_Faith, но да си призная честно, не съм запознат подробно с историята или същността й, така че всякакви мнения - положителни, отрицателни, обективни, субективни - са ми интересни.



Тема Re: Истинската религия...нови [re: бeзпътeн]  
Автор chacho (bahai)
Публикувано31.12.06 05:06



За малко повече от 100 години бахайската Вяра израсна от неизвестно движение в Близкия изток до втората най-широко разпространена от независимите световни религии. Включваща в себе си хора от над 2100 етнически, расови и племенни групи, тя вероятно представлява най-многообразната организирана общност на Земята. Нейното единство отправя предизвикателство към разпространените теории за природата на човека и перспективите пред нашето общо бъдеще.

,





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.