Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Двата вълка в нас  
Автор Жapoвит (почти всесилен)
Публикувано19.07.06 21:09



Притча на индианците чероки

Стар чероки разказвал на своя внук за борбата, която се води във всеки един от нас. И рекъл на момчето, че в душите ни се борят два вълка. Единият е зъл, той е гневът, завистта, недоволството, отрицанието, алчността, надменността, самосъжалението, чувството за малоценност или пък за превъзходство, лъжата, фалшивата гордост и егоцентризмът. Другият е добър – той е радостта, мирът, любовта, надеждата, спокойствието, скромността, добротата, благосклонността, взаимността, щедростта, искреността, състраданието и вярата.

Внукът се замислил за момент и след това попитал дядо си:

- И кой вълк побеждава?

- Този, когото нахраниш. – отговорил старият чероки.

Не лъжи Боговете!


Тема Re: Двата вълка в наснови [re: Жapoвит]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.07.06 21:52



Индитата са фамозни глупаци и не напразно са наричани - диваци.
Българската езическа поговорка казва: "Храни куче, да те лае"!
С един куршум - два вълка!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Двата вълка в наснови [re: Жapoвит]  
Автор cuddly ()
Публикувано19.07.06 21:57



това ми е любима притча

.




Тема Re: Двата вълка в наснови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 23:28



Дали ще напишеш нещо умно най-накрая

По-големи диваци от религиозните фанатици - християнски, юдейски, мюсюлмански и т.н., не знам да има



Тема Re: Двата вълка в наснови [re: rнocтиk]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано20.07.06 02:31



I az go chakam da napishe neshto smisleno, ama ne bi....





Тема Re: Двата вълка в наснови [re: rнocтиk]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.07.06 12:59



Ами това беше нещо доста умно. Хем по темата, хем отразява българското мислене за индиянските мъдрости, хем подхвъря закачка към другите учестници с цел да се продължи темата, но сериозно - без заяждания.
Но вие не можахте да го разберете, понеже само знаете да се заяждате и да не пишете нищо премислено, затова ме обидихте и се отклонихте от темата.
И естествено дежурните твои приказки против всичко религиозно.
Джеми да дерзае!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Двата вълка в наснови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано20.07.06 22:29



О, Лайняна метличке, как може човек да не се позобавлява с уникално дебилче като теб?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Двата вълка в наснови [re: BlackWolf]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.07.06 22:44



Свърши ти зоба, торбичката е празна, та си така саркастичен?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Двата вълка в наснови [re: Жapoвит]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано10.08.06 01:38



Ти който учиш другите, учиш ли себе си?!


Та кой вълк храниш?

В любовта страх няма, но съвършената любов пропъжда страха



Тема Re: Двата вълка в наснови [re: Жapoвит]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано12.08.06 14:20



Предполагам, че си я взел от спиралата. Аз харесвам повече тази за пеперудата:
Притча за пеперудата:

"Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.

През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.

И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети.

Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива.

Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.

Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила ..., а животът ми даде трудности, за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост..., а животът ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство..., а животът ми даде мозък и мускули, за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя..., а животът ми даде препятствия, за да мога да ги преодолявам.

Аз молих за любов..., а животът ми даде хора, на които мога да помогна да разрешат проблемите си.

Аз молих за блага..., а животът ми даде възможности.

Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно."




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.