Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано04.06.06 16:42



Вярващи, можете ли да ми обясните откъде се е пръкнал бог и съзидателната му сила? И ако Исус Христос се пада син божи, то какъв на майната му се явява Адам? Син или матрица за конфекция? Ако му е син, то това май ни превръща нас всички в божи внуци.
Имам още въпроси, но нали е форум, нека да започнем от тези и да оставим другите за после.
Предварително благодаря за отговорите.

Гр-рр мляс мляс... ех че вкусно бутче си хапнах аз


Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор cuddly ()
Публикувано04.06.06 17:12



невярващ, а върколаците откъде се взеха пък?





Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.06.06 17:21



Абе гъзар, що па требе Адам да му е син?

Venimus adorare eum


Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Kalomain (новак)
Публикувано04.06.06 17:25



Е, един такъв въпрос заслужава сериозен отговор. Предполагам, че думата "вечно" не ти говори нищо, също както и "самодостатъчен". И причината изобщо не е коефициента ти на интелигентност, а факта, че си времемен, смъртен. Ако ли пък си мислиш, че знаеш какво е, сигурно можеш да накараш някой слепец да види и осъзнае разликата между цветовете. Между другото, не ти ли минава през ум, че един Бог, който би бил разбираем от един човек, няма да е никакъв Бог. Защото разбирането дава власт да му се въздейства, а никой не може да има власт над Бог.
Що се отнася до Адам и Исус - ако наистина те интересува, а не си чешеш езика от скука, помисли сам. Между другото, Адам не е син Божи. Вярваш или не, но тук се е намесил някой друг. И Адам е резултата от опита на това друго същество да стане Бог.
Дори според богомилите Адам е направен от пръст, но неговият създател е Сатанаил. Той обаче не могъл да му вдъхне душа и живот, нито дух. Затова предложил на Бог да си го поделят - тялото на Сатанаил, живота на Бог. Затова и те са имали толкова несредновековно отношение към жените, защо Ева, за разлика от Адам, идва от Бога.



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Kalomain]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано04.06.06 17:51



А на теб, думата вечно, какво ти говори? Век? Хилядолетие? Милион години? Милиард? ТрилЬон?... ДжилЬон? Какво? Докъде ти стига коефициента на интелигентност? Според астрономическите наблюдения вселената съществува от около двадесетина милиарда години. Според религиозните изследвания, вселената няма и десет хиляди години. Или може би искаш да ми кажеш, че различните понятия за бог са създадени от вечността, като всевластен господар над всички човешки вярвания. - Бъди по-конкретен ако обичаш и не се прикривай зад "неразбираемото." Защото нали точно вярата се опитва да обясни нещата. Или може би вярата служи само за спирачка на въпросите?
Що се отнася до Сатанаил, то и той уж е боже творение и като плът от неговата плът му се явява син и въпроса ми придобива само по-широк характер, но основата си е същата. "Божиите творения" явяват ли се част от бог или са само лесно прежалима конфекция с нищожна стойност?

Гр-рр мляс мляс... ех че вкусно бутче си хапнах аз


Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано04.06.06 21:09



Някой му е е*ал майката (най вероятно Дяволът)



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Я още един вълкоподобен се пръкнанови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано04.06.06 21:50



Адам се явява творение - продукт..............И няма много общо с Иисус. Виж за Кайн вече друго може да приказваме, само дето Бог е затрил поколението му още при потопа.

Питай, питай ама ако очакваш да ти се отговори има да чакаш още дълго време - особено тук.

За Христос има няколко варианта:
1) Да е обикновен човек - виж Шифъра и истерията там - нали е модерна сега може да ти хареса
2) Да е син на Бог и син на Мария - най-разпространената версия. В такъв случай е богочовек, а от биологията нали знаеш какви са последиците за смесените видове
3) Да е само син на Бог, а Дева Мария да се явява като негова сугестивна майка - т.е тя го е износила и родила, но той не е носител на нейните гени. Това го прави Бог (какъвто е и всъщност според християнството)



Тема Re: Я още един вълкоподобен се пръкнанови [re: evgenia_hristova]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.06.06 21:58



Ама според християнството си е баш Богочовек.

Venimus adorare eum


Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.06.06 22:19



Веднага ще отговоря, макар че, май не съм от тези вярващи, чието мнение те интересува. Все пак:

1. Бог не съществува, съответно няма съзидателна сила. Той е плод на неволни фантазии и умишлени мистификации.

2. Адам не е син на Бог, защото последният не съществува. Може да се приеме, че подобна историческа личност някога е съществувала, но е била съвсем обикновен човек.

3. Иисус е бил обикновен човек, който поради една или друга причина, решил да се прави на интересен. И, на края си получил заслуженото!





Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Sargon lll]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано04.06.06 22:27



Абсолютно вярно!!!
С една само разлика. Бог е резултат от ФРИВОЛНИ фантазии и умишлени мистификации.
Бих казал даже - "резилтат"
Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.

Редактирано от whitewolf на 04.06.06 22:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.