Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано05.06.06 01:57



Вярващите нищо интелигентно относно своя "Бог" не могат да споделят, което да е свързано поне малко с реалността. Концепцията за "Бог" е продукт на нечии болни фантазии, те варират при различните секти и религии, но са все доста болни. А ето в

тема съвсем ясно се вижда неспособността на вярващите в която и да било религия да докажат, че техният "Бог" съответства дори малко на реалността.



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано05.06.06 03:45



А ма не се вързвай бе!
Няма такова нещо.
Всичко е такава измислица,че равна на себе си няма.
А ми не може да се докаже,кой кого е създал.
Измислици,невероятни.
Всяка кника,създадена от нас хората е измислица,библията също.
Ето сега Кода на Да Винчи,е и,това било,онова било.
Религията е жестоко и коварно нещо.
Не ли ги виждаш,потънали в разкош и богатства,
а от каде е това?
Този въпрос задавал ли си го?



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Razputin]  
Авторбиorнoзa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 11:53



Разпутин, имам един такъв въпрос към теб: твоята представа за самия теб "съответства" ли, както казваш, "на реалността". Ако да - как установи това - чрез реалността или чрез представата си?

Ако не - къде си (т)ръгнал бе, малкия?!



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: биorнoзa]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано05.06.06 13:47



Мой човек, остави ги тия представи. Нямам представи за самия себе си.



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Razputin]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано05.06.06 13:54



А ето в тази тема съвсем ясно се вижда неспособността на вярващите в която и да било религия да докажат, че техният "Бог" съответства дори малко на реалността.

И преди и сега ти задавам простичкия въпрос; ти докажи, че Бог не съществува и то като изходна позиция не взимаш нито една от религиозните представи за Бог.

Venimus adorare eum


Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Авторlaxima (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 14:08



хммм:)
ако съшествува на земята някой, който да ти даде отговор на този въпрос, то след това очаквай целият свят, който "познаваме" да се окаже толкова много различен от представата ни за него, че главите ни ще се пръснат!:))))
Христос, Адам, Ной и прочее личности, някои съществували, други не, са просто образ на нещо, случило се много отдавна.. или са били луди (за обществата си), търсели истината като теб и мен и много други...
Цялата тази пародия на Вяра под формата на религия е толкова пошла и царува от векове (визирам Йезуити, Инквизиция и Цялата католическа паплач, използвала и използваща нихилистичната природа на човешката маса, за да създаде огромната измислица наречена Християнство!) имам предвид, че то като учение няма нищо общо с Библията, Евангелията и прочее трудове на манипулатори "тогава" и сега:)))
само като погледна колко много станаха сега и разбиращите от Изток, Будизъм, Индуизъм и ми става зле!
а само пък помисли колко са на брой отчаяните, загубили себе си, тръсещи "нещото" изгубени души, даващи почва на разни проповедници на Христовата вяра.. ХАХАХАХА! знаеш ли колко са селцата български, окупирани от тези чада Божии? това е част от скрития засилен интерес на чужденци да купуват имоти в милата ни родина... много такива села съм видяла!
ромските ни събратя са основен компонент на "получаващите божествено просветление" щото са неграмотна пасмина, търсеща купона...ХАХАХАХ



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Razputin]  
Авторбиorнoзa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 14:09



Нямам представи за самия себе си


Нямаш представи? А така! Ами тогава за какво съответствие на представите на там нещо друго си си почнал да ми говориш бе, готин?!

Кво "съответства" като нямаш представи???

Момче младо, нямаш опит още, за да се заемаш с такива сериозни неща като опровергаване на религията - и ти барабар с глупаците. Сам се правиш на две ст`инки с тия твои глупави разсъждения, ако и да си мислиш, че вярващите са по-тъпи от теб. Ти, мой човек, вярваш в "принципа на съответствието" както религиозните в бог. Първо изчисти си първоначалата на знанието и тогава тръгвай да опровергаваш, ако изобщо остане нещо за опровергаване след въпросната стерилизация на аксиомите ти...



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Kalomain]  
Авторlaxima (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 14:21



хахах! уау! Kalomain! надуших доза плътност в този прякор:))) Богомилите са проповядвали за сатанинската природа на всяко нещо, даващо възможност да бъде осезаемо! невидимите неща-божествени, осезаемите физически- сатанински...
ами... нещата се навързват някак: "Адът е на земята"-> "Материята е Дяволска"-> "Физическата тленост не е смърт"-> "Смъртта е живот,защото е освобождаване на енергията от материята"
с теб можем да си поговорим на тази тема,Kalomain,
стига да не си се оковал в религиозни догми..:]]]]



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: биorнoзa]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано05.06.06 14:22



Нещо май ти е повредено мисленето - не става въпрос за моите представи за каквото и да било, а за представите на религиозните вярващи. Подканям ги да докажат, че техните представи съответсват на реалността.

Не съм обсебен от каквито и да било представи, а и да имам някакви представи за нещо, не ги натрапвам. За разлика от религиозните вярващи - те си натрапват идиотиите от хилядолетия, при това доста брутално. Затова и ги подканят да докажат поне малко адекватността на техните представи с реални примери от живота (а не с цитати от "свещени" книги). Но те не могат.

Но какво ли ти се обяснявам, като ти чета глупостите, струва ми се, че и на теб ти е атрофирало мозъчето, да възприемеш дори нещо толкова елементарно.



Тема Re: Вярващи, кажете ми откъде се е пръкнал бог?нови [re: Razputin]  
Авторбиorнoзa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 14:31



Подканям ги да докажат, че техните представи съответсват на реалността.


Преди да ги каниш тях, първо докажи, че твоите представи "съответстват на действителността". Но за да го направиш, трябва и да ни е ясно като как така при теб "се пръкна" еталонът за "действителност". И с какво, да речем, въпросният еталон е "по-действителен" от някакъв си "бог". Щото ако се окаже, че еталонът ти е не по-малко произволно положен от "бог", тогава гониш сянката си.

Е, аз ти казвам точно това: еталонът ти за действителност не ме убеждава, че моята действителност е твоята действителност. Докажи ми ти, че не съм прав!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.