Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос към мюсулманитенови [re: depleted_uranium]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано09.06.05 10:22



Дадох пример за педофилите за да покажа че съвестта е нещо което не може да служи като критерий.

според мен примерът ти за педофилите изобщо не доказва нищо за съвестта. съвестта на един човек е едно, а страстта му (алчност, сексуален нагон, стремеж към господство) - съвсем друго. двете може да са във вътрешен конфликт.

аз също няма да спазвам закона за евтаназия на непълноценните. Но все пак има разлика между този закон и закона да си с открито лице на снимката в паспорта си

въпрос на ценностна система. за мюсюлманите това жените да скриват лицето си е въпрос много по-важен, отколкото на нас ни се вижда. не можеш да ги виниш за това.
освен това никой не спомена как е завършил този конфликт - според мен в полза на държавата, защото няма как иначе. който е против законите на държавата, в която живее, няма друг избор освен да се върне там, където ислямът господства. а ТОЧНО това май мюсюлманите, живеещи и работещи в чужбина, май не щат много-много.

колкото до Библиите в болниците - ами и аз бих се обидил. съвременните държави по конституция са светски, т.е. независими и безпристрастни към която и да е религия. но доста от тях продължават по default да действат така, сякаш всичките им поданици са християни. ако някой е терминално болен, може да не иска да се утешава с Библията, а с Бхагавад-Гитта, Книгата на Мормон или кой знае какво друго.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: въпрос към мюсулманитенови [re: the_bomb]  
АвторAнoнимчo (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 10:36



И аз смятам, че съвестта е вътрешен глас, който много хубаво отговаря на въпроса дали си прав или не, но когато отговора не ти харесва просто не й обръщаш внимание.



Тема Re: въпрос към мюсулманитенови [re: the_bomb]  
Автор depleted_uranium (Poison DUst)
Публикувано09.06.05 18:36



въпрос на ценностна система. за мюсюлманите това жените да скриват лицето си е въпрос много по-важен, отколкото на нас ни се вижда. не можеш да ги виниш за това.
А за педофилите това да спят с дечица е въпрос много по-важен отколкото на нас ни се струва. Не можеш да ги виниш за това. Къде е съвестта в това да си зачулваш жените? Не е ли това несигурност в себе си, сексизъм, желание за господство над жените и прочее?

За Библиите в болниците-ами то си има и Бхагавад-Гитта за тези които искат да се утешават с нея. Но никоя друга религия освен муслиманите не е тръгнала да иска да се махнат религиозните книги на другите, защото това ги обиждало!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.