Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Споменахме вече, че...нови [re: aspid]  
Автор Pushachat1 (Soldier ofLight)
Публикувано08.08.04 18:48



Аспиде,
мисля че сериозно грешиш по въпроса за арабите. Първо - досега всяка империя коята се е създава е рухвала - Римската империя изкара 11 века - и рухна
Визнатийската изкара малко над 10 - и рухна
Османската изкара 5 - и рухна
Свещенната римска изкара 2, след което се прероди в Имепиря на Хабсубургите и в този си вариянт изкара още два века - и рухна
Бисмаркова Прусия съществува по-малко от половин век.
Както между впрочем и Съветският съюз,
Сега на ред идва САЩ! (Пропуснах империята на АЛександър Велики-десетина години)

2. Османската империя бе най-страшната сила в Европа м-у 15 и 17 век след което за три века тя постепнно се разпадна. Днешните близкоизточин държави за много по-зле от тогавашната Османска империя, така че защо мислиш, че дори да победят няма да се се разцепят на много държавици и да поведат локални войни при което ЕВропа пак ще се обедини и ще ги победи.
3.Точно в момента Европа се обединява срещу заплахата-. ЕДна нова зпалаха ще й подества още по-кносолидиращо, защото всички големи ще се почувстват заплашени (при малките играят други принципи, но крайният ефект ще е същият). Ако сега арабите треснат Ватикна или някоя от големите християнски катедрали - все едно коя страна - ще сторят голяма глупост. Защото независимо колко жертви ще има - 1000, 3000, 10 000 - правителството ще вземе решение да не се остъпва пред терористичните актове. Докато ако става дума само за един или двама души то може да изтегил своите баталъони от Ирак.
Ами това е надявам се да съм те успокоил, че "кафявите маймуни"няма да завадеят света. поне не скоро. Те обаче ще създадат доста проблеми на САЩ, и ще помогнат да Европа не само да се обедини, но и да създаде противотежест на янките. така отново след разпаденето на съюза ще има баланс на силите.











Ако мога да перифразирам Йовков-Боже,колко простотия има на този свят,Боже!От мненията на Кинбал,претендентат и лекар, човек може само да заключи че тези хора в образованието си са още във времето на Дарвин!В световната наука от може бе 40 години има течение Неодарвинизъм,което доразвива идеите на Дарвин,които естествено са непълни,защото са създадени отдавна.Съвременното определение за естествен отбор е съвсем различно то това на Дарвин!То гласи: успешното размножаване на даден вид,които притежава определени качества заживот в средата. Това значи че 'маймноподобни' раси като арабите могат да станат господстващи на Земята само защото имат по 5 жени и по 15 деца.Т.е. заливат средата, нищо че са прости и са носители на отрицателни белези!

Ако Теорията на Дарвин беше вярна в първоначалният и вид, то Европейската раса досега да е изместила всички останали,поради по-добрата и приспособеност към средата т.е. по-интелигентна е от останалите. Но за жалост не е така и гнусните арабели се размножават безнаказано!Така че вие би трябвало да се благодарите че теорията на Дарвин не е вярна,иначе да сте изчезнали!



Тема Re: Споменахме вече, че...нови [re: Pushachat1]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано09.08.04 00:21



Имам едно уточнение към постинга си:
мненията са изцяло копирани от тема със същото заглавие и със същия автор, но пусната преди определен период от време. В момента, в който темата се скри от първата страница, началния постинг беше отново копиран и представен като нова сензационна новина. Тоест неудобните реплики се изтриват и автора се престори, че за нищо не е ставало дума. :(
Предвид което сметнах, че ще бъде правилно да добавим и самата дискусия.
Така отново завъртаме кръга от въпроси без отговор и безответно искане на доказателства (не броя оскърбленията и тотално невежите мнения от рода на "Абе, ъ-ъ-ъ, язе по-занам, ъ-ъ-ъ, таковата, копеле!", до които се свеждат аргументите на "претендент" и компания).
И само за протокола :-) не съм се занимавал с араби в тази тема.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Теорията на Дарвин-лъжа и измама!!!нови [re: Mat Cauton]  
Авторjijo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 01:10



Ne moga da razbera za6to si misli6, 4e pri lipsata na evollutsia zna4i, 4e triabva vav venite na 4ovek da te4e kal. Vav nito edna ot Sviatite knigi ne pi6e ni6to takova. Naprotiv imeto tova, 4e 4oveka pritejava edno savar6eno tialo sas edni savar6eno deistva6ti organi e i edno ot 4udesata i dokazatelstvata za nali4ieto na satvorenie. Za6toto ne moje 1-2 nesaznatelni kletki da si kajat "haide da se obedinim i da obrazuvame kravta ili sartseto ili pak koito i da bilo drug organ".
6to se otnasia do saita koito ti dadoh ako si be6e napravil truda da vlezne6 vatre 6te6e da vidi6 4e tam sa sabrani dosta izkazvania na evolutsionisti, koito priznavat, 4e evolutsionata teoria e v edna zadanena ulitsa i 4e MEJDINNI FORMI NIAMA. ..
Naistina ti preopora4vam da vlezne6 i da pro4ete6 ima dosta polezni ne6ta, a 6to se otnasia i do drugi stranitsi moje6 da poseti6: www.evolutiondocumentary.com
www.bbcrefuted.com , www.darwinismrefuted.com , www.darwinism-watch.com



Тема Re: Теорията на Дарвин-лъжа и измама!!!нови [re: jijo]  
Автор Letto ()
Публикувано12.08.04 20:50



Това за съвършенното човешко тяло е пълна глупост. Нищо в човешкото тяло не е съвършенно, като се почне от сетивните органи и се стигне до различните вътрешни органи. Всяко нещо си има по някой косур за изчистване. Това че всичко е сложно и свързано в човешкия организъм не значи че е съвършенно. За това и винаги на човека са му помагали различни животни, оръдия на труда, машини. Именно и различните недостатъци са една от причините за еволюцията на хората пък била тя техническа и социална.
Също така не ги разбирам тези междинни видове от еволюцията?
Според мен изобщо няма такива. Различните организми просто се нагаждат спрямо различните условия на средата. Като при промяна които се приспособяват по бързо оцеляват и еволюират. Тяхната форма и строеж е просто най-добрата спрямо средата която ги обкръжава. А промените стават доста бързо - поне тези които оцеляват. А добрите постижения в органите не е нужно да се променят дори и за милярди години.
Между другото доколкото знам птиците са остатъци от динозаврите а не от някакви междинни видове.



Тема Re: Искаш доказателства -заповядай!!нови [re: Pushachat1]  
Авторacдreв (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 19:17



Пичове,едно ше ви кажа,не ви познавам,не ми и трябва.Ще ви го кажа съвсем просто и ясно щото както виждам гладките ви мозъчета не могат да го проумеят:
Бог няма.Религията е глупост.Лъжи,измами,вместо да мислите за съществено важните неща се занимавате с някви луди като Мохамед и Христос.Човекът не е създаден от кал.Той е плод на еволюцията.
За съжаление не можете да уловите иронично-подигравателния ми тон в момента.Колкото и да се опитвате да ни убеждавате и пропагандирате вашите религиозни простотии,няма да стане.Нито аз,нито който и да е разумен човек би си промил мозъка по тоя елементарен начин.Знам че не мога да ви променя мнението.Повече няма да пиша тук.Просто искам да ви е написано черно на бяло що за нещастници сте.
Е,щом вярвате,продължавайте да си живеете в матрицата.Не ми пука.Аре пийс.



Тема Re: Искаш доказателства -заповядай!!нови [re: acдreв]  
Авторekoлor (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 19:30



ей, дарвиниста, така като ти гледам писанията, ти май си замръзнал в маймунския стадий от развитието на човека (според дарвинистите) явно има още доста да еволюираш



Тема Re: Искаш доказателства -заповядай!!нови [re: ekoлor]  
АвторArнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 13:02



Чел съм трудове на креационисти - християни и мюсюлмани. Чел съм и много за еволюционната теория (баща ми е завършил "Естествена история" през 1943г. И между другото, в тази специалност се разглежда еволюцията, но всеобхватно: геология, палеонтология, ботаника, зоология и други). Да не говорим, че мюсюлмани и християни си противоречат при отричане на еволюцията. Другото е, че често креационистите вземат изолирани факти или хипотези и се съсредоточават да ги отричат.
Еволюционната теория (дори ако щете, "хипотеза") се развива от около 200 години. Много ясно, че не може да даде доказателства за факти, станали преди милиони, дори милиарди години по откъслечните доказателства, които са се съхранили по някакво чудо.
Но нека креационистите да погледнат трудовете на Жорж Кювие (много сериозен креационист и основател на палеонтологията), за да видят как се гърчи, в стремежа си все пак научно да отрече факти на еволюцията. По някои от твърденията му всеки вярващ ще подскочи.
Така че, може да не сме съгласни с нещо, но не бива да го отричаме или отхвърляме.
Още една подробност: в момента живеят 120 вида маймуни. А палеонтолозите са изровили останки на 6000 (шест хиляди) маймуни.



Тема Re: Искаш доказателства -заповядай!!нови [re: Arнocтиk]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 17:56



Добре де, и какво според теб показват останките на тези 6000 маймуни?!



Тема Аз съм агностик...нови [re: rнocтиk]  
АвторArнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 08:54



Аз съм агностик, съмнявам се в недоказани твърдения. Тези 6000 вида изкопаеми маймуни са доказателство повече в полза на еволюционистите, защото креационистите премълчават този факт (както и други). Еволюционистите си дават своето обяснение, докато не съм чул креационист да обясни палеонтологичните и геологични факти.



Тема Re: Аз съм агностик...нови [re: Arнocтиk]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 15:20



Аз пък казвам, че са експеримент на извънземен разум Както и човека




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.