Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема свидетелите на йехова  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 23:37



Според вас свидетелите на Йехова сектанти ли са



Тема Re: свидетелите на йехованови [re: aз]  
Автор DOORS (Stranger@123.12)
Публикувано15.05.02 01:04



Amiii vij sega imam opit sas tezi raboti poneje sam razpitval chesto razni svideteli,veshti lica i dr. ot polzvashti se s niakoia "privilegia" ot NK.Za momenta nai-vajnoto e da razberesh dali kazvat istinata ako se zatrudniavash svirni vinagi sam gotov da ti pomogna da namerish vernia pyt,tykmo i shte si napravia edna diplomna rabta po sluchaia.

Waiting for the sun.... waitinggg...waitinggggggg grrrrrrrr



Тема Re: Тъй наречените "свидетели на Йехова"нови [re: aз]  
Автортoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 02:54



Интересна тема, но според мене въпроса ти повдига още въпроси:
Какво е това "сектанти"?
Сектантите отрицателно явление ли са?
Противопоставяме ли сектантите на нещо друго?
То положително ли е?
и много други такива ..


А иначе има нещо много интересно и странно за т.нар. "свидетели на Йехова".
Те признават, че Исус е син на Бога, но отричат, че Исус е Бог - твърдят че той е създание на Бащата, че Исус има начало.
В еврейския текст на закона, прорците и писанията думата YHVH (превеждана като Йехова или ГОСПОДАР) се употребява само за Бога. Съответно т.нар. "свидетели на Йехова" твърдят, че Исус не е Йехова, т.е. не е Бог - вечен в миналаото, настоящето, и бъдешето.

Но ако се разгледа внимателно святият текст ще се види, че на много места всъщност господарят Исус ясно е наречен Бог, а също така YHVH.

Например в Иса 6: пророк Исайа описва как е видял ГОСПОДАРЯТ (YHVH) Бог.

" ... В годината, когато умря цар Озия видях ГОСПОДАРЯ (YHVH) седнал на висок и издигнат престол, и полите Му изпълниха храма. Над Него стояха огнени същества, от които всеки имаше по шест крила; с две покриваше лицето си, с две покриваше краката си, и с две летеше.
И викаха един към друг, казвайки: Свят, свят, свят ГОСПОДАРЯ (YHVH) на войнствата! Славата Му пълни цялата земя.
И основите на праговете се поклатиха от гласа на оня, който викаше, и домът се напълни с дим.
Тогава казах: Горко ми, защото загинах; понеже съм човек с нечисти устни, и живея между хора с нечисти устни, понеже очите ми видяха Царя, ГОСПОДАРЯ (YHVH) на войнствата.
Тогава долетя при мене едно от огнените същества, като държеше в ръката си разпален въглен, що бе взел с щипци от олтара.
И като го допря до устата ми, рече: Ето, това се допря до устните ти; и беззаконието ти се отне, и за грехът ти имаше умилостивение.
После чух гласа на ГОСПОДАРЯ (YHVH), който казваше: Кого да пратя? и кой ще отиде за НАС?
Тогава казах: Ето ме, изпрати мене.
И рече: Иди, кажи на тия хора: С уши непрестанно ще чувате, но няма да схванете, И с очи непрестанно ще виждате, но няма да разберете. Направи да затлъстее сърцето на тия хора, И направи да натегнат ушите им, и затвори очите им, Да не би да гледат с очите си, и да слушат с ушите си, И да разберат със сърцето си, и да се обърнат та се изцелят. .. "


А след това в свидетелството на пратеника Йоан четем следното:

".. Но ако и (господарят Исус) да бе извършил толкова знамения пред тях, те пак не вярваха в Него;
за да се изпълни казаното от пророк Исаия [...] Те за това не можаха да вярват, защото Исайa пак е рекъл:
"Ослепил е очите им, и закоравил сърцата им, Да не би с очи да видят, и със сърца да разберат, За да се обърнат и да ги изцеля".
Това каза Исаия защото ВИДЯ СЛАВАТА МУ и говори за НЕГО. .." (Йн12:38)

И така, пише , че Исаиа е видял славата на господаря Исус и е писал за него. Но в книгата на Исаиа, прочетохме, че Исайа е видял YHVH (Йехова). Изводът е очевиден и недвусмислен - Исус е YHVH (Йехова). Вижда се съвсем ясно, че господарят Исус е наречен YHVH (Йехова) и по естество е еднакъв със своя баща.

Господарят Исус също заявява: Аз съм Алфа-та и Омега-та, първият и последният, началото и краят. (Разкр 22:13) Единствено Бог може да заяви това.

а също пише:
".. В началото Словото съществуваше. И Словото беше при Бога. И Словото бе Бог. В началото то(й) беше при Бога. Чрез него е станало всичко и _Б_Е_З_ _Н_Е_Г_О_ НЕ Е СТАНАЛО _Н_И_Щ_О_ ОТ ТОВА, КОЕТО Е _С_Т_А_Н_А_Л_О_ . [...] И Словото стана плът и живя сред нас, и видяхме славата му - слава, като на единствения рoден син на бащата- пълно с благодат и истина. "

Това са няколко от многото свидетелсва за това, че Исус помазаникът не е създание, а е вечен Бог и по естество е същият като своя баща Бога.

Фактически, излиза, че т.нар. "свидетели на Йехова" всъщност не са свидетели на Йехова! защото вместо да свидетелстват на хората, че господарят Исус, който e умрял за да ни плати греховете и да дари с праведност и вечен живот всеки, който вярва в него и го признава пред хората, та, те вместо да свидетелстват, че той е Йехова и е Бог, както пише в святия текст, те свидетелстват против истината записана там.

Ако някой желае да държи истината, Божието учение записано в святите текстове на документите на закона, прорците, писанията, и новото Божие завещание то той не би могъл да се причисли към тази организация която, отрича истините записини в святите текстове.

А дали въобще трябва да се причисляваме към организации и институции е въпрос на друга дискусия може би ..



Тема Re: свидетелите на йехованови [re: aз]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано21.05.02 18:32



Не съм бе, аз му бях свидетел на свадбата, но не съм сектант, много ужасна жена си взе, освен това, там...

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: свидетелите на йехованови [re: aз]  
Автор нeмar ()
Публикувано21.05.02 21:00



как сектанти, бе - хората са си само свидетели



Тема Re: На този въпроснови [re: aз]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано15.06.02 21:35



отговор дава още Иисус"
"По плодовете им ще ги познаете!
Може ли добро дърво да ражда отровен плод?"

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: На този въпроснови [re: Изпитaнa мapka]  
Авторsvidetel (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 10:34



ami zashto otdeliash samo hubavite iabalki a ne vzemash tezi koito sa razlichni



Тема Re: На този въпроснови [re: svidetel]  
Авторcpeднocтaтиcтичeckи rpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 15:47



Ако си "хубава ябълка" що щеш там?! Важното е главата каква е, а тя смърди. Каквито и ябълки да има под дървото, то цялото миришат на леш и лошото дърво хубави плодове не дава - това е истината. И да има някоя хубава ябълка, всуе е и не е на мястото си. Мнозина не го разбират, но човек трябва да премине през много неща, от които да пострада, за да помъдрее.



Тема Re: свидетелите на йехованови [re: aз]  
АвторГxдx (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 11:07



Бе как да не са секта! По добре стой на страна от такива за да си запазиш душевното равновесие и да не пострадаш.



Тема Re: свидетелите на йехованови [re: aз]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано03.08.02 19:18



Безпредметен въпрос, защото думата "секта" поначало не носи нито негативен, нито позитивен смисъл, а говори предимно за количествените мащаби на някакво обществено движение.
Е, сега вече "секта" е лоша дума.

Та изобщо не е интересно секта ли е или институция, а дали вреди или поне не, ако не носи полза (извън разни търгаши, които от всичко правят печалби за джоба и търбуха... +други органи).
Другото са думи - сътресения на въздуха.
Казват, че Свидетелите на Йехова забранявали кръвопреливането. А това е толкова близо до престъпление, че почти няма накъде повече. Впрочем, някои фанатични вегатарианци не си патят задето не дават на децата си необходимата за подрастващ организъм храна - а ефектът е същия, само че вегатарианците обричат жертвите на възгледите си на бавна смърт, а Йеховистите (ако това с кръвопреливането е истина!) - на по-бърза.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.