Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: niki]  
Авторkato (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 15:58



dobre de, ima li izobschto znatschenie kak totschno e napisano imeto isusovo ili bozhiia - s malki ili s golemi bukvi, i koe kolko da e udvoeno. spored teb ima li, tova te pitam, a ne da se napadame edni drugi koj bil po-znaescht i preutschil )pretschel).



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: ниkи]  
Автор woman (обичаща)
Публикувано20.07.01 17:02



Иисус в буквален превод означава Спасител.
Ето, това е разликата.



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: woman]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 17:14



Иисус нищо не означава. Исус също нищо не означава. Ишуа означава "Йехова стана спасение", или "Йехова спасява". Все едно да кажем, че Питър значи нещо, просто защото Петрус на гръцки е камък. Следите ли мислите ми ? Исус, Иисус, Питър са просто допустими транслитерации на имена, които в други езици значат нещо. В този смисъл православното инатене да е Иисус вместо просто Исус е като да държиш на фалшификат вместо на оригинала - Ишуа. И да нападаш другите, че не го пишели правилно. Голям смях, няма що.

Мисля, че бях ясен - на български се казва чисто и просто Исус, защото корените на нашата вяра не се крият в гръцкия правопис, корените ни не са гръцки, а еврейски. Затова нека бъдем по-обикновени и да се стремим към Исус, а не към повърхностни перчения с "аз имам правилната доктрина, защото така ми казаха".

С добри чувства

Ники



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: ниkи]  
Автор woman (обичаща)
Публикувано20.07.01 17:26



Не знам къде си ги срещнал тези повърхностни перчения, но един истински християнин и вярващ човек, едва ли ще се захване за това, камо ли да допуска гордостта от някакъв вид знание да го обхваща...
Подобни спорове не са първопричина за различия, те са следствие...



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: ниkи]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано20.07.01 17:52



Има си енергия всяка буква. Както от Аврам става Авраам. Само че ние не знаем тайните. За нас е останала само корубата...



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: woman]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 10:24



не знам дали си прочела и следила всичко дотук, но повърхностни перчения, вярвай ми има много. аз затова пиша тук за да се сложи край на заяжданията за една буква и да се говори по същество.

ники



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: Лъчeзapнa]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 10:26



в буквите НЯМА енергия. "Буквата убива духът оживотворява". Между Аврам и Авраам има разлика, защото просто я има в арамейския език. Между Исус и Иисус няма разлика, освен че второто е изкуствено, докато Авраам не е.

ники



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: ниkи]  
Авторkato (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 10:28



tschudia se dali tova izobschto niakoga schte stane (za zaiazhdaneto vs. razgovora po saschtestvo mi e dumata).



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: ниkи]  
АвторЛъчeзapнa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 11:56



Да си чувал за песен на гласните при Хермес?

Александра



Тема Re: Исус или Иисус???????нови [re: Лъчeзapнa]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 12:17



ne




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.