Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 06.10.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Kajete...нови [re: D*]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано02.07.01 23:54



Как знам ли?
Ами просто защото в природата нищо не се губи, а минава от едно състояние в друго. Както знаеш физиците доказаха, че всичко е енергия.
Същото се отнася и за душите - те преминават от едно състояние в друго.
Смъртта просто е една необходимост, една завършеност на "земния" път на човека, чрез която той съхранява опита натрупан в живота.



Тема Re: Kajete...нови [re: D*]  
Автор lvosa (член)
Публикувано03.07.01 11:37



Не съм голям познавач на Библията, дори обърках главие. Това, за което ти писах е в първа глава на Битие а не във втора. Точната дума е "владее", но аз в нея включвам и един вид грижа. Като че ли едва след потопа Бог разрешава на човек да използва животинско месо за храна. Но със сигурност разрешава.

А това, за безвъзвратната загуба и за безвъзвратната печалба наистина звучи страшно, но пък не мислиш ли, че ако е вярно, Бог не би ни оставил в недоумение? Мисля, че ако човек разгледа непредубедено всички възгледи за спасението и се съобрази с нещата, които виждо около себе си и с историчиските факти, задължително ще стигне до истината. Въпросът е по-скоро доколко може да направи това, но това зависи от него, а не от Бог, защото не е възможно Бог да не е дал изходен път.
Аз приех Исус в живота си за мой личен Спасител и една от причините е, че не мога да пренебрегна думите Му: "Аз съм пътят и истината и животът и никой не дохождо при Отца, освен чрез Мене.". Това са доста силни думи и мисля, че не съществуват факти, които ги опровергават. Напротив, след като Го приех, започнаха да се появяват факти, които ги потвърждават.



Тема Re: Kajete...нови [re: Aтaнac]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано03.07.01 13:27



Какъв ти е опита от предишния живот. Като как ще го опишеш?

---------------------------------------------------
God is REAL unless declared INTEGER!


Тема Брей, че симпатичко :)нови [re: Pixel]  
Автор Лъчeзapнa (воин на мира)
Публикувано03.07.01 17:03



А не искаш ли аз да ти опиша? Ама не само миналия, че беше много скучен той . Откъде да започна (това е чуденка, не шокирка)?

хи-хи, няма пък да споделя .



Тема Re: Брей, че симпатичко :)нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано03.07.01 17:39



Ами опиши ми де . Защото съм почти сигурен, че смисълът на смъртта е губенето на опита и закостенялото в нас и появата на новото - свежа кръв-бял лист хартия. Трупането на опит е вредно в един постоянно изменящ се свят. За смисълът на живота - грешно зададен въпрос.

---------------------------------------------------
God is REAL unless declared INTEGER!


Тема Eto vij........нови [re: D*]  
Авторlstinata za neshtata (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 17:42



Pomisli..... ako niama Bog, togava vsichko si e postaromu.... vsichki nie v greshkite si jiveem..... padame i sme slabi, OBACHE ako vupreki podigravkite na mnozina, vse pak IMA BOG ???????? Togava vsichko koeto se kazva v Negovoto Slovo - Bibliqta e viarno...... che Toi mrazi greha, i obicha choveka, zatova e dal vuzmojnost na horata da se oburnat kum Nego, i grehovete im da budat prosteni
Moje bi za nqkoi zvuchi banalno, OBACHE Bibliata kazva:

" Kum Mene poglednete i spaseni badete, vsichki zemni kraishta, zashtoto Az Sum Bog i niama drug.....Slushaite vie dalechni shto sum storil, i vie blizki priznaite silata Mi....Greshnite se boiat - trepet obzema bezbojnite i kazvat: Koi ot nas shte obitava pri poglushtash ogun? Koi ot nas shte obitava pri vechni plamuci...
Koito hodi pravedno i govori spravedlivo, koito prezira pechalbata ot nasilstvata, koito otursva racete si ot daropriemstvo, koito zapushva ushite si za da ne chue za kravoprolitie, i koito zatulia ochite si za da ne vidi zloto - Toi shte obitava na visoko....krepostite na kanarite shte budat mestoto na zashtitata mu.
Ne si li chul, che Az sum naredil tova otdavna - kazva Gospod - i ot drevni vremena sum nachertal tova, a sega go izpulnih....
Kogo si obidil i pohulil ti? I protiv kogo si govoril s visok glas, i si nadignal nagore ochite si? Protiv Svqtiq (Bog)....Blagovolia li Az v smurtta na nechestivia?-kazva Gospod - a ne po-dobre da se oburne ot putia si i da jivee ?
Pokaite se i oburnete se ot vsichkite si prestupleniq, ta da vi ne pogubi bezzakonieto - othvurlete ot sebe si vsichkite prestaplenia s koito bezzakonstvahte i napravete si Novo sarce i nov duh.... Poneje Az ne blagovoliavam v smurtta na onia koito umira ( duhovno ) kazva Gospod, zatova vurnete se i jiveite....
No koito se hvali - neka se hvali s tova, gdeto razbira i poznava Mene, che Sum Gospod, Koito izvurshvam milost, pravosudie i pravda na zemqta - poneje v tova blagovolia-kazva Gospod."



Тема Re: Kajete...нови [re: Pixel]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано03.07.01 19:02



Не знам нищо за миналия си живот.
Т.е. знам, но не съм се потрудил да го науча




Тема Re: Брей, че симпатичко :)нови [re: Pixel]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано03.07.01 19:09



Ти ме учудваш!
От къде си почти сигурен, че трупането на опит е вредно?
Сподели!



Тема Re: Брей, че симпатичко :)нови [re: Aтaнac]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано03.07.01 20:36



Ти ме учудваш. Откъде знаеш, че има живот след смъртта?
1) Интуиция?
2) Опит???
3) Имаш секретно инфо?
Опитът води до изграждане на стереотипи, които може да са валидни днес (помагат), но не и утре. Тъкмо повярваш, че Слънцето се върти около Земята, а утре се оказва обратното. Тъкмо повярваш, че Бог е създал човека, а утре се оказва обратното. Опитът е дърто дърво, което се чупи след силна буря, а младите фиданки устояват...
Опитът води до стесняване на мирогледа, мироусещането и мироосъзнаването. Нещо което е в противоречие с предназначението на живота. Така усещам аз функцията на живота - да дава оценка - колкото по-широка, толкова по добре. Ако животът не даваше оценки, то Вселената (Бог?) пък би загубила смисъл.

---------------------------------------------------
God is REAL unless declared INTEGER!


Тема Re: Брей, че симпатичко :)нови [re: Pixel]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано03.07.01 20:49



Според мен ти си противоречиш!
Ако нямаше опит не би могъл да мислиш по този начин! Ти просто нямаше да си човек! Ти все едно отричаш човека и неговата цел на Земята!
Ти какво доказателство искаш за задгробен живот? Исус Христос да възкръсне пред очите ти ли?
Ако пък си привърженик на науката, мога да ти кажа, че науката скоро ще открие и задгробния живот и много други неща, които ни се изплъзват сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.