Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?нови  
АвторECOLONO (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 18:31



За да не хабим напразно времето и енергията предлагам на всички нас да концентрираме вниманието си вурху тази тема:
СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?
Ако този СВЯТ реално съществува - тогава всичко си е на мястото,
но ако не съществува РЕАЛНО тогава по-практично е да насочим усилията си към Тази истинска РЕАЛНОСТ .
И без да губим повече време за празни дискусии да поемем ПЪТЯ !



Тема Re: СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ? [re: ECOLONO]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 18:52



ECOLONO, привет !
Тия, които са на пътя виждат нещата различно от останалите (по тротоара, клоните на дърветата..лъскави автомобили втора ръка) дори на същия път.

Когато описвам реалността имам гледна точка. Ако живеех сама, едва ли щеше да е така. Понеже сме доста, пък и организирано правим нещо, гоним цели и представляваме интерес за някого (който ни дефинира) - реалността ни е различна

Както и да е; за тези, в лентата на движение трябва да се забрани надменност (пише го и в Правилника за движение по пътищата)

Времето никога не е загубено, ако се събуждаш недоволен от Реалността на Света (не своята)- позволявам да го казваш само на приятели




Тема Re: СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?нови [re: ECOLONO]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано12.06.01 19:04



Света си е реален, но на нас мястото не ни е тук



Тема недостига на реалности.нови [re: ECOLONO]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.06.01 19:50



За едни света в който живеем е Мая - света на илюзиите ( в голяма степен са прави), за други този свят е чистилището за прегрешенията им, така че дали е реален за тях няма особенно значение, а за трети е колкото реален - толкова и илюзорен.
Номерът е , не дали го възприемаш или не за реален, а отговаря ли той на потребностите ти и кое е по-удачно да промениш - себе си или него?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема И без да искаш стигнанови [re: valsodar]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 19:58



..до принципа на Творческото напрежение на Сендж
То се поражда, когато имаме една визия за нещата пък реалността изостава.
Два са начините да га преодолеем :
1. Да издигнем реалността си до визията си
2. Да адаптираме визията си към реалността

Без визия, няма промяна. Без анализ на реалността - преследването на визията е цинизъм....и т.н. Виж как старателно цитирам (за lex: съществува теория, че мислите са материални; Какви езици четеш??)




Тема Re: СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?нови [re: 4eHe]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано12.06.01 19:59



Ако живеела сама...ха ха..Че ти си сама през цялото време бе...



Тема Re: СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?нови [re: searcher]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 20:02



Е как ще съм, като ти ме наблюдаваш




Тема Re: СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?нови [re: ECOLONO]  
Авторecolono (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 10:03



БЛАГОДАРЯ на всички Приятели за участието.
Според мислите, които текат през мен, излиза, че всяко "нещо" е пътен знак за нас към крайната цел - БОГ. След като приемаме за вярна аксиомата, че Той е Творецът - логично е във всяка негова творба да има ключ към Него. Или с други думи идеята за Бога може да бъде изведена дори от нещо съвсем "елементарно".
Например: Да вземем за опорна точка познанията, които ни дава елементарната физика. Там се казва, че
"ВСЕКИ ОГЛЕДАЛЕН ОБРАЗ Е НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН !".
Какво е нашето възприятие за този свят?
Огледално Отражение!!!
При това многократно отразено - което от своя страна увеличава степента на илюзия или измама. Ние не работим с "нещата", а с представите си за тях.
От там в голяма степен идват и нашите противоречия в интерпретацията - което за мен е чиста загуба на Енергия.
Даже за известно време се оттеглих от тук, защото без да осъзнаваме ние си контактуваме един с друг през допълнителната пречупваща среда на нашите комплекси и така обмяната на информация и на творческо познание беше много затъмнена. В тази игра обикновено печелят най-шумните, най-агресивните - а Духът ни говори само в тишина.
Предложение: Ако желаете нека в този клуб да се опитаме да задълбочим степента на тжорчество и обмяна на ценности като се опитаме да възприемем принципите на "Мозъчния щурм" - всеки да използва за основа положителните изяви на преждеговорящия или най-малко само това, което е харесал в изказването му. Според мен е некоректно да критикуваме слепия, че не вижда, а куция, че не тича достатъчно бързо. Както всички знаем слепите имат това предимство, че познават по-добре един непознат (като качество) по говора му, нещо, което на нас окатите често ни убягва.
Както всички вече добре знаем, някои от нас схващат по-лесно по простата причин, че идват тук от светове, където проблемите на един землянин са фасулска работа. Не трябва да ги обвиняваме, че не си носят доказателствата със себе си, защото световете също си имат строги митничари.
Ако успеем да се вслушваме повече и да зачитаме и разкодираме подадената ни информация сигурен съм, че за всички ни ще е много полезно.
Благодаря за вниманието, с което ме изчетохте.



Тема Re: И без да искаш стигнанови [re: 4eHe]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано13.06.01 14:07



Искаш да кажеш енергиини, защото и материята е енергия
За програмни езици ли ме питаш? Никакви! :))) Малко Perl, а страниците ги правя с FrontPage XP :))



Тема Re: СЪЩЕСТВУВА ЛИ РЕАЛНО СВЕТЪТ, В КОИТО ЖИВЕЕМ ?нови [re: ecolono]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано13.06.01 14:10



Баш в десетката удари :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.