Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Медитация и молитва  
Автор тефал ()
Публикувано22.07.00 00:51



Бог иска ли да му се молим.Буда иска ли да медитираме.Медитирането и молитвата са свързани пряко с мисълта.Мисълта с ума.Колкото умове,толкова богове.Вярно е че човек греши.Човешко е да се греши.От грешките човек се учи.Какво общо има бог с нашите грешки.Молим се да ни прости грешките за да сгрешим пак.Има грешка,има прошка.Не крия предпочитанията си към будизма.Знам,че при дълго стоене в поза лотос /или по турски/ се затормозява кръвотечението,задържа се кръвта в краката и това довежда до състояние на еофорея,лекота и самадхи.Иисус Христос не е правел разлика между юдеи,израелтяни,филистинци и др.Възможно ли е молитвата и медитацията да имат нещо общо?Разлики има много,нека потърсим прилики моля...

Тема Медитация и молитванови [re: тефал]  
Автор Fortuna ()
Публикувано22.07.00 01:03



Ti da ne bi da si stigal do Samadhi, a?

Тема Медитация и молитванови [re: тефал]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано22.07.00 07:05



Молитвата не може да бъде разбрана.... Медитацията може. Медитацията е постигане на състояние на не-ум....в което се изолираш, събличаш ума от себе си...и се приблиоаваш до естественото си състояние. В състояние на медитация...можеш да се върнеш във всеки момент от миналите си животи....те е състояние на общуване с отвъдното...преминаването през смъртта.....пътешествие. МЕДИТАЦИЯТА Е ТЕХНИКА........МЕТОД.....ИНСТУМЕНТ. Молитвата е връзка със създателя ти....и понеже той е вън от логиката...то и връзката ти с него е вън от логиката и не може да бъде обяснена....Живота е молитва. Както се молиш...така живееш... Благодатна теме си подхванал....но ....не е за тук.... За съжаление на Мулето.... Мулето ще се качи И за вас ....на Мусала ... ПРиятен ден...И утре ......на Витоша....нали?

Тема Медитация и молитванови [re: Fortuna]  
Автор тефал ()
Публикувано22.07.00 23:10



До самдхи е достигнал Буда.В момента се очаква поредния буда /с пореден намер 6/.Голям майтап ще бъде да съм аз и да не зная.

Тема Медитация и молитванови [re: МУЛЕ]  
Автор kukumi ()
Публикувано22.07.00 23:30



"Аз се моля. Защо се моля? Моля се, защото имам нужда от Бог. Аз медитирам. Защо медитирам? Медитирам, защото Бог има нужда от мен." Не са мои тези думи, но не казват ли всичко?

Тема Медитация и молитванови [re: kukumi]  
Автор Fortuna ()
Публикувано23.07.00 23:59



Muleto e iz4erpatelen kakto vinagi :))

Тема Медитация и молитванови [re: тефал]  
Автор Mr. White ()
Публикувано24.07.00 10:47



Медитацията е техника, молитвата е полет. Молитвата е много интимно преживяване, според мен тя може да се състои само в усамотение, когато човек е необезпокояван, докато да медитираш можеш навсякъде, стига да си постигнал необходимото "техническо" ниво. И виж какво глупост - хората медитират в дълбоко усамотение, но за сметка на това се молят групово, на тълпи, в църквите и никъде на друго място. Според мен за това светът е стигнал до това положение - хората са закърнели, те не усещат някои много фини моменти и нюанси, които са от огромна важност, затова не се схваща разликата между молитвата и медитацията.

Тема Медитация и молитванови [re: Mr. White]  
Автор kukumi ()
Публикувано24.07.00 22:15



Много ми хареса .... точно така си е White :)

Тема Медитация и молитванови [re: тефал]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано28.07.00 03:44



Mda, i dvete sa chista zaguba na vreme, ot po-obshto - zdrave mu kaji. Po-smisleno e da revesh za nyakoya jena, dori.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.