Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Религия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Постепенно ставам вярващнови  
Автор <> ()
Публикувано02.12.99 14:52



Целия си живот съм бил ултра-атеист технократ компютърен манияк и т.н. обаче необяснимо защо напоследък ставам все по толерантен към религията. Лека по лека като че ли почвам да разбирам някои аспекти на това човек да е вярващ, но вярващ и религиозен поне за мен не са едно и също. Искам да кажа на всички които никога не са били или не са се замисляли сериозно по този въпрос че испускат нещо страхотно, което не може да се сравни с нищо друго на този свят. Не съм живял много, ама съм пробвал доста работи :) и това което човек изпитва когато вярва искренно бие всичко останало. А като си представя колко малко вярвам аз, колко още може и как бих се чувствал ако вярвах по-силно направо се размазвам! Живота е супер!

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: <>]  
Автор Никой ()
Публикувано02.12.99 17:11



Не би ли било по-добре вярата да не се степенува? Нали се сещаш за бременната жена? Или е бременна или не. Или вярваш или не. А че животът е супер е също толкова вярно , колкото и обратното. Добрата новина е , че на него всъщност въобще не му пука как го оценяваш. Той просто си тече. И то бързо.

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: <>]  
Автор VADER ()
Публикувано02.12.99 18:42



kaji po podrobno de! kakvo viarvas????????

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: VADER]  
Автор ,. ()
Публикувано02.12.99 21:54



opa, mai zabravih da natisna shifta ami viarvam che veche ne sum suhtiat i che ima realni izgledi da pochna da viarvam v neshto istinski predi da umra. I na tova se radvam, no po-natatuka ima tepurva da stava interesno. a po-konkretno viarvam che ne e koi-znae kolko dobra ideia da se viarva v neshto konkretno :) Tova estestveno e samo moeto temporary mnenie, koeto podleji na seriozno prerazglejdane.

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: ,.]  
Автор Fr.T.Mititaki ()
Публикувано03.12.99 10:47



Zdrawejte, gospodin ,.! Malko me smuti twqrdenieto Wi, che da se wjarwa w neshto konkretno ne e koj znae kolko dobra ideja. Poweche kurazh pri serioznoto prerazglezhdane na towa mnenie! Postepennostta na wjarata oznachawa, che tja e simwol na raztezha i sqzrjawaneto na lichnostta. A tozi proces ne e prawolineen. Pozdrawi: Fr.T.Mititaki

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: Никой]  
Автор Соня ()
Публикувано03.12.99 16:16



Напротив, не е точно така, защото има наистина различни степени на религиознист - суеверие, набожно чувство, и пр. Вярата, според мен се измерва с това какво можеш да дадеш и жертваш за нея. Нормално е да започнеш с автомобила и парите и да стигнеш до самия себе си...:)) В този смисъл има степени във вярята, а иначе си прав, че би трябвало да има една истинска, непоколебима и категорична вяра..., но пък тогава всички ни щяха да канонизират за светци:))) А на "<>" желая да упорства и да върви напред, защото това е наистина единственият път - всичко останало е заместител! Бог да е с вас!

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: Fr.T.Mititaki]  
Автор Мелъди ()
Публикувано05.12.99 17:41



Мисля, че това наистина е постепенен процес, при който в началото стои доброто разположение на тялото и духа, а в края извисяването на личността в мисли, действия и отношения с околните. Не съм съгласна, че непременно някаква религия трябва да е в основата. Според мен това може и да е религия, но може и събитие или "предмет", стига това да е Нещото, което подтиква към непрестанно самоусъвършенстване. А иначе, както писаха преди животът тече и то доста бързо. Само от нас зависи дали ще го изживеем както считаме, че ще е най-добре.

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: Соня]  
Автор Никой ()
Публикувано07.12.99 12:18



Защо си мислиш , че вярата ще иска жертви от теб?

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: Никой]  
Автор Соня ()
Публикувано10.12.99 08:50



Коя вяра не изисква жертви? Ако щеш най - голямата жертва е да започнеш да вярваш - имайки впредвид изтаканото от страхове и материалност човешко същество си мисля, че наистина най - голямата жертва е да ги загърбиш, за да започнеш да се уповаваш. Говоря за вярята по принцип - в себе си, в някой близък човек, та какво остава за вярата в Бог. Това да се оставиш в Неговите ръце с ясната идея, че нещата не зависят от теб, но в същото време се влиаят от твоя живот... това не е ли истинската вяра, заради която си жертвал безумни амбиции, страх за собственото си благополучие в този живот или пък каквото и да било? Всяка любов изисква страхотно много жертви, а аз си мисля, че вярата в Бог е всъщност огромна любов и... обратно....

Тема Постепенно ставам вярващнови [re: Соня]  
Автор Никой ()
Публикувано10.12.99 11:06



Което припознаеш , в него и вярваш. Което е доста смешно , предвид безкрая на океана от познание. Стоим си срещу кривото огледало и се чудим , то ли е криво или просто ние си изглеждаме така. Спомни си ти как повярва. Опитай нещо по-просто и си задай въпроса "В какво точно вярвам?". Ако откриеш отговор , то се опитай да намериш смисъла на понятията които го съставляват и тогава вече ти гарантирам , че ще се удавиш в същия онзи океан с който започнах. Всъщност , чудесно е , че вярваш!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.