Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ъххххххнови  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано18.03.17 08:17



Я да ви питам тук като по-знаещи, случвало ли ви се е като ви ухажват да ви очудват изразите, които отсрещната страна използва за свалка, или някои "техники" на сваляне да ви озадачават?

Ще ви дам пример от преди известно време с мен. Значи, тръгнал там някакъв господин да ме сваля и в обичайните за тези мероприятия инициативи като да те покани да си поприказвате на кафе, ресторант или друго забавно място, започва господина да показва добрата страна от себе си и да бъде забавен. Но мен начина по който беше забавен ми стои някак си странно, и се случва да се чудя това сега трябва ли да му се смея, или какво? Та - изрази като "убий ме, обичам те" (което беше повторено доста пъти докато разбера, че е някакъв забавен израз), или "опъване" (това беше в някакви разкази за трети лица, които правили секс!!!) направо ме стресираха.

Не мисля, че има нещо странно, че не зная тези изрази, но се замислям - защо някои хора като искат да се представят за интересни и да привлекат вниманието на някой човек упорито използват някакви клиширани фрази, които сигурно са въртели с години по поколения дами с цел да ги "опънат"!!! (хора, на този израз си представям по-скоро някоя поза от пилатес, или йога, отколкото от кама = сутра за граждани на соц-лагера !!!)

Вас случвало ли ви се е да помислите, че отсрещната страна нещо не мисли много а действа по заучени фрази и такива ситуации как ги отигравате да не стане много драматично като си тръгнете светкавично от скука и си оставите стараещият се обиден? Нали трябва да сме учтиви все пак .... или няма нужда?

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Ъххххххнови [re: LadyMorgana]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано18.03.17 10:56



Като не ми харесва човекът по някаква причина - примерно как говори, какви изрази използва, на какво се смее и т.н., просто си изпивам кафето/колата/каквото е поръчано, плащам си сметката, взимам си довиждане и си тръгвам. Вбесяват ме нескопосаните начини да се покаже човек духовит, като вместо това се показва или неграмотен, или простак, или вулгарен примитив - уточнявам, не става дума само за мъже.
Питаш дали трябва да си учтива - това е твой избор. Аз съм защото не мога иначе.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ъххххххнови [re: LadyMorgana]  
Автор Angli4aninyt (Старо куче)
Публикувано18.03.17 15:44



Скъпа Лейди, така както описваш ситуацията създаваш усещането, че пред себе си имаш релевантен екземпляр на Наков. (Той ти е голям "любимец".) Той употребява изрази като " Това ще го пльокнем" и "Ей сега ще го изфабрикуваме".

А знаеш ли какво е "Шкода"? Не питам за леката кола Шкода. На словашки означава нещо по-различно. Ето ти още един пример за "гениалност" на мъж, който иска да се гушнете, но не е достатъчно образован и достатъчно духовно извисен за да завибрират по-високите ти чакри.

Аз на твое място бих останал само приятел с този човек. Като мъж бих те вербувал да му пуснеш поне 1-2 пъти, но като човек ти препоръчвам да му ограничиш достъпа за нещо повече от приятели.

И както ти каза Анбра - ти взимаш решението и ти носиш отговорност за последиците.

Успешните хора са тези, които изграждат успешни навици!


Тема Re: Ъххххххнови [re: anbra]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано19.03.17 04:39



От възпитание бях учтива. А кафето беше изпито отдавна и си тръгнах ... но сложих темата тук, защото се замислих дали наистина хората не се усещат, или това е някаква форма на свръх-точна игра и каква е целта и, ако е игра?

Знаете ли понякога колко по-лесен е живота, когато използваш израза "Не разбирам" на някакъв език и се усмихваш учтиво! Т.е. никак ама никак не си груб.



Quod licet Iovi, non licet bovi

Тема Re: Ъххххххнови [re: Angli4aninyt]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано19.03.17 04:57



Аз на твое място бих останал само приятел с този човек. Като мъж бих те вербувал да му пуснеш поне 1-2 пъти, но като човек ти препоръчвам да му ограничиш достъпа за нещо повече от приятели. Благодаря, Английски, на практика решението беше малко по-радикално, защото касаеше бизнес, а там знаеш, че няма приятели. Достъпът е ограничен до ниво - без последваща комуникация.

Да ти кажа, констатирам , че имам доста голяма доза на търпение, поради което съм видяла изключително интересни съвкупности от арогантност и вибрации по долните чакри (добре го каза - разсмя ме). А за предложението ти да ме вербуваш да му пусна - ха ха, Английски, какво да му се пуска на такъв, при положение, че той няма как да го "хване" - не може да отиграва топка, ако питаш мен. и няма смисъл човек да се хаби - дори бизнес начинания може да се направят и по друг начин, без пускане на каквото и да е на нескопосани играчи! Ти ако си футболист ще вкараш ли някой смотльо в отбор от елитна лига, от съжаление, и да му даваш пасове?

Сега ще ти дам един пример - напоследък на мъжете около мен гледам като 2 категории: такива, на които бих дала да ми карат мотора и ще седна зад тях, и такива, които само може да са на седалката зад мен. Нищо лично и никакви други идеи - мислиш ли, че имам точна преценка кой къде да е на седалката? Само на момчето ми бих дала да ми кара мотора, но още го возя зад мен, защото ми е малък още според закона. Но само той е изключение.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Ъххххххнови [re: LadyMorgana]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.03.17 12:11



Този въпрос - дали хората не се усещат - си го задавам непрекъснато и аз. Един от твърде вероятните отговори изглежда е, че нещата са свързани - колкото си по-семпъл, но с някакви претенции за нещо, толкова повече не се усещаш.
"Не разбирам" може да се използва успешно и на родния език...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ъххххххнови [re: LadyMorgana]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.03.17 13:19



Много ти задълбочен анализа.

Просто човекът е под напрежение, вероятно те харесва и си е глътнал граматиката и от нервност сипе простотии.

При мъжете често се случва. Опитай се да чуваш отвъд думите.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Ъххххххнови [re: LadyMorgana]  
Автор Angli4aninyt (Старо куче)
Публикувано19.03.17 16:33



Не, нямаш търпение, а имаш смирение. При теб 4-та чакра работи изключително добре. Завиждам ти (благородно).

Не разбирам от футбол, но се надявам някога да сме от един и същи отбор. За бизнес-отбора говоря.

На колко години стана синковеца? Аз кат' новоизлютен (сурогатен) татко живо се интересувам от подрастващото поколение.



Успешните хора са тези, които изграждат успешни навици!

Тема Re: Ъххххххнови [re: anbra]  
Автор Angli4aninyt (Старо куче)
Публикувано19.03.17 16:36



Повечето се усещат, но разчитат на това ти да не се усетиш и/или ако се усетиш, че не знаеш как да парираш подобно "явление".

Успешните хора са тези, които изграждат успешни навици!


Тема Re: Ъхххххх [re: anbra]  
Автор Melany99 ()
Публикувано21.03.17 03:33



Аз да ти кажа смятам, че си знаят, но си мислят, че са по-хитри от стоящият отсреща.
Мислят си примерно, че ето тоя е професор, ама аз как ще подхлъзна...

Защо ми трябваше...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.