Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Ревнивцинови  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано12.10.16 16:39



ли сте?
Мили мои бели гълъби!
Хайде малко да понищим темата за ревността.
Какви са нейните проявления, според вас? Вдигане на скандали? Не, елементарно е.
На мода е да те изпратят на тридневен семинар с пакет презервативи "защото всичко става".


И трябва да убеждаваш ответната страна, че нямаш сестра. За да чуеш накрая "шегичка, миличка".
Щото неее, ние не сме ревниви, "такива малки отклонения не могат да попречат на връзката ни".
Що тогава го правим на въпрос? М?



Тема Re: Ревнивцинови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано12.10.16 18:38



На мен темата за "ревността" ми се вижда много смешна....

Кой ревнува, кога ревнува?????



Аз съм споделяла на мъжа ми как отявлено са ме сваляли някъде, и после се хилим заедно.

Аз съм виждала как го свалят и също се подхилквам...

Това, че партьора е забелязван и харесван от други ме прави щастлива!

Та не знам къд е етази ревност... и около мен не я виждам(в приятелския кръг)

Но, иначе, разбрах, че искаш да се похвалиш!



Тема Re: Ревнивцинови [re: Monica123]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано12.10.16 18:53



Далеч съм от мисълта да се хваля, напротив - оплаквам се.
Мразя това с ревностите, а ми се случва. Значи нещо не е наред. Има си хора ревнивци, а има и такива, които провокират ревности.
Аз, мисля, не съм от горните две категории.



Тема Никоганови [re: Lili Vihronrav]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано12.10.16 18:59



не съм ревнувала, та едва ли ще ти помогна. Според мен ревнуват хора, които нямат вяра в себе си и способностите си или пък възприемат другия човек като своя собственост.
Твоите наблюдения какви са ?





Тема Re: Никоганови [re: nbb]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано12.10.16 19:05



Различно е.
Имаше един мъж /светла му памет/, който обичах безумно много, скъсвах се да му изневерявам и не го ревнувах.
По принцип не съм ревнива. Но. На сегашното си гадже бях спретнала страшен скандал заради една жена, с която си призна, че е имал връзка преди 20 години.
Не знам защо го направих. Много се впрегнах.





Тема Re: Ревнивцинови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано12.10.16 19:14



Абе баш хвалба си беше.Няма лошо, да те "ревнуват" на една зряла възраст.





Тема На мен личнонови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано12.10.16 19:16



друг казус ми е по интересен!

Обясни мола как така се получава тази работа:

Имаше един мъж /светла му памет/, който обичах безумно много, скъсвах се да му изневерявам



Тема Re: Ревнивцинови [re: Monica123]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано12.10.16 19:19



Виж сега, аз съм си парче в очите на наборите.


Ставам за ебанье отвсякъде. Ама, хайде няма нужда. Имам гадже като слънце, ще ходя да ощастливявам разни нещастници. Това не е моят филм.



Тема Re: На мен личнонови [re: Monica123]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано12.10.16 19:20



Беше женен, а аз бях свободна.
Това е разковничето.
И след като не ми дава целия секс на света, аз си го набявах от други.



Тема Re: Ревнивцинови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано12.10.16 19:34



Намерих един пост на Втаса по темата от преди години, харесва ми.

Втасахме_я (Е, и ?!)
Публикувано 13.09.10 13:33


Като се взреш в чуството и себе си, кво виждаш ? Ревнуваш ли някой, който не представлява особена ценност за теб ? Не. Тогава къде е корена на ревността и обяснението и в ниската самооценка ли е ? По-скоро усета ми е, че ревнуваш в зависимост от степента, с която започваш да зависиш емоционално от някого.
Не само зависиш, а влагаш доста, пак емоционални, инвестиции. При това положение, най-нормалната човешка реакция е да започне да звънка онова неприятно чуство, че си застрашен, че е застрашен света, в който пребитаваш с другия/другата. Също като ревността на малкото дете, в чието семейство ще идва братче или сестриче. Страх, че ще се промени обичта към него и статуквото му. Тук няма егоизъм, просто инстинкт.Не е свързано и с ниска самооценка, защото умния човек знае, че не е задължително да се намери по-хубав, по-умен, по-интересен, по-качествен обект, за да се отклони вниманието на ревнувания, просто трябва да е различно. Как тогава самооценката ще повлияе на събитията и на вътрешния ти усет, че някой друг става толкова значим или е достатъчно категоричен фактор в живота на другия. Само за сравнение, погледни към някой, който е излязал от живота ти и не те интересува. А е бил достатъчно важен преди. Къде отива ревността или собствената самооценка ?! Повишила си я или вече ти е все едно ?
Питаш дали сама трябва да се справиш или да потърсиш помощта на партньора. Какво би било, ако имаше усета или ти даваха такъв, че вашия свят не се клати и трети не може да влезе в него ? ...Преди време, един много умен човек ми беше казал ( скорпион при това )...Вътрешния глас никога не лъже. Ако той ме кара да се доверявам, дори и в ситуация, когато видя жена си седнала в краката на някой, ще реша, че така и е удобно, но ако имам усет, че нещо не е докрай с мен и да ми повтаря по 20 пъти на ден, че ме обича ще изпитвам съпротива.
Как се справяш с това ? Късаш и хвърляш този/тази/това, коети ди дава усета, че си на счупен сал. Теорията и практиката доказват, че мярката е драстична, но единствено вярна. Защото не може някой да те обича и да иска да те мъчи...недай Боже умишлено.
А ти, защото си интелигентна жена, не би си позволила да изразиш създаденият ти дискомфорт или както се казва ревност. А ако не ти го разсеят, ако не зависи от теб и твоята „патология”, докога издържаш така и защо трябва да си там ?
Докато се убедиш, че зад всичко това има нещо много по-голямо. Нехайството и безхаберието на човека, който не би следвало да те държи в такава ситуация.
Естествено, всичко това е валидно, само за случаите когато не си болен извратеняк, който седи с джипиеса зад теб. И такива сме ги виждАли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.