Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Уууу..никална държаванови  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано06.10.16 12:41



Привет банда!
Чудех се къде да си изкажа "възхищението" от законите ни и адвокатското лоби (в частност за разведени родители)
Детето ми познава майка си, само докато го е кърмила.
Сега е почти на 11 год. и тренира футбол. Майката така и не склони (с години молене) да подпише една декларация за международен паспорт. Майната му - тогава се вадеше за кратко заместващо разрешително от съда. Сега се оказва, че трябва да платя 600 лв. за ...какъвто и да е там надзорник(адвокат), за да мога да изкарам на детето паспорт, че да не подсмърча отсам Дунава. Това освен адвокатски хонорари и държавни такси.
Какво да кажа - присъдено ми е упражняването на родителските права, няма данни за майката да е била в БГ от години, НО не може по- просто. Трябва дело, адвокати и т.н.
Майната му и на това, НО
много боли, когато детето ти те прегърне и попита:"Тате, а не може ли, когато единия родител го няма и не се знае къде е...само този който е тук да разпише " Ами не може.
П.П:Разхвърляни ми са мислите, но то май нищо не е подредено. Всичко минава през такси и адвокати.
Хората не могат да се разбират като хора, особено след развод (с изключения , разбира се)
п.П.П:Ай сполай ви! Аз трябва пия хапове и да събирам пари за...разарестуването на дечко.



Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: 4usmivki-209086]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.10.16 12:46



Кажи си, за да ти олекне.
Пък може и някой да подшушне някакво решение тука.

WALL·E


Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: 4usmivki-209086]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано06.10.16 19:36



Привет, не си писал отдавна. За съжаление така е. Но погледни от другата страна. Ако майката на детето се появи утре и го вземе със себе си в Гърция, Германия и или неясно къде, даже без знанието ти, тогава как ще си?
Иначе, не си единствения в това положение.
Мисля, че в твоя случай можеш да докажеш, че майката не се е интересували от години от детето и да ти се присъдата пълни права, не се казва така, ама в момента не мога да си спомня точния термин.



Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: 4usmivki-209086]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано07.10.16 13:47



Ей, здравей бре:)))...къде се изгуби?

Всъщност гледам къде, гаден казус...





Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: 4usmivki-209086]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано08.10.16 17:33



Здравей, пиша по темата ти, макар и без да ти давам конкретен съвет. Когато наближаваше да раждам сина си, изчетох целият семеен кодекс и го научих наизуст заради казуса с родителството. Тогава знаех, че бащата на детето ми не иска брак, но очаква да го търся за бащинство/признаване и там такива неща. Имах пред очите си обаче случая на една приятелка, която всеки път, когато искаше да изведе сина си в чужбина бе изнудвана да даде сума ти пари на бившият и за да подпише декларацията. И тя просто не извеждаше малкият, а тръгваше сама зад граница.

Нашият "татко" се беше проявил като голям комбинатор, още по темата със сватбите, така че просто му личеше как ще изнудва и с бащинските декларации "Ще ме молиш за бащинството ти, ама пак ще си говорим". Като минаха обаче трите дена след раждането и той не беше заявен никъде и непомолен от никого, получих един злобен смс "Кучко, ще ти съсипя скапаният живот и кариера" ... ама с смс не се придобиват бащински и родителски права пред съда. Така че сега имаме графа "неизвестен" и пълно право да пътуваме по всички краища на света с малкият.

Законите са създадени за по-простички казуси, задвижвани от някакви обществени правила и норми. Но мисля, че можеш да се опиташ да докажеш, че майката е в неизвестност и да се опиташ да получиш пълно попечителство/опека над сина си. Мисля, че има такава процедура.

Помня, че като вадиш първият паспорт на моя, в МВР много се объркаха с този "неизвестен" баща. Ама с кого съм живеела, не съм ли живеела с бащата, кой свидетел да дойдел да декларира. Отидох с майка си в МВР, за да подпише тя като втори човек декларацията за малкият, и така се получи паспорта му. Мисля, че формално има някакви графи, които трябва да се попълнят, ако липсва единият родител. Тези графи може би ти правят проблема, а и ти си мъж - няма как да пишат "майка неизвестна". Но успех все пак - трябва да го решиш този проблем заради малкият. Той си заслужава и пътуването и впечатленията, за да порастне един добър мъж!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: 4usmivki-209086]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано09.10.16 13:26



Благодаря на всички!
Казуса вече е решен или по- точно е в процес на решаване. Аз при всички случаи ще го реша и знам как. Просто единия вариант е с минимум "жертви", а другияТ - тотална ликвидация на права.
Най -"забавното" е...абе един майстор имам тука и като ме чу - и той искал да се развежда, и то по подобни причини - изтрещя народа.
Иначе и аз ГСК го бях изчел и осмислил (в необходимата ми чат), а и разиграл практически с адвокат, но оттагава всичко се е променило.
При всички положения детето ми ще има задграничен паспорт в началото на следващата година. Специално за това, ама много трудно могат да ме баламосват. Въпрост е, че трябва да имам едни 1 000-1 500 лв, за нещо, което може да стане чисто административно. Това беше възмущението ми от тази мафия.
П.П: Ако "врътката" ми се окаже успешна ще я споделя, че е грехота.
Поздрави!



Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: Kitty Emp]  
Автор 4usmivki-209086 (4миви)
Публикувано09.10.16 13:30



Терминът е "лишаване от родителски права". Това ми е крайният вариант.
Обещал съм си да го избягвам.
Това отменя не само правото на издръжка (дори и от Общината - на това майната му), но и правото на наследство.



Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: 4usmivki-209086]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано09.10.16 17:06



Късмет и успех.



Харесвам вярата ти, че бившата ще остави нещо много ценно на детето, за което не се интересува.

Какви пари от общината?
Аз даже детски не получавам, защото съм много богата. Преди време се ядосвах тук, защото аз търча на две работи и нямам достатъчно време за децата си, а другите майки хем не работят и имат време за децата си, хем държавата им дава пари.



Тема Re: Уууу..никална държаванови [re: Kitty Emp]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано10.10.16 10:09



Ами, така е,Кити, то и в белите държави е така, стимулират отглеждането на децата от майките им.Пък работещите майки са низвергнати навсякъде.



Тема Re: Уууу..никална държава [re: 4usmivki-209086]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.10.16 10:16



Нищо вярно няма в това за отменянето на издръжката и наследяването, ти ли го реши това, или някой те излъга?

А името сменя ли се, ако лишиш бащата от родителски права (и тая мъдрост щото съм я чувала)? Ми ако са лишени и двамата?



По другия въпрос - виж Кити Емп какво ти е написала по-горе, ма нали все трябва за нещо да ни е крива държавата - например, задето не ни води за ръчичка, ами трябва сами да си вършим работата, че даже и пари да харчим.

*****

Кити, и аз не получавам детски и смятам това за правилно, като изобщо не се шегувам. И социални помощи за отопление не получавам. ;)

Редактирано от MupaM на 13.10.16 10:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.