Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: 10-ти октомвринови [re: ray_of_light_]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.10.16 07:39



Риторични въпроси си задаваш, май. На мен полицията ми помогна веднъж- смениха ми спукана гума две полицайчета. Ама бях облечена като медицинска сестра за Хелоуин.

Иначе за кражби, грабежи, побои... забрави.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: 10-ти октомвринови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано14.10.16 09:42



В моя случай полицията много ми помогна. Толкова много, че чак не мога да повярвам, че е истина. Служителите на РПУ-то абсолютно адекватно разследваха моят казус с жалбите на жена ми и дадоха на прокуратурата обективна информация, което ме спаси от куп неприятности.

И тук (за мен лично) няма значение името на човека - дали е Вихра или е Вихър.
Принципа е важен.
Точно така, принципът е важен!

Съвсем принципно разгледах казуса с МУ. Свалят ректора, по заповед на щуката и слагат екзекутора Вихра Миланова, която се саморазправя с всички от предишното ръководство със скалъпени обвинения (които най-вероятно ще се превърнат в истински). Естествено, когато властта е зад теб, можеш да направиш чудеса и съдът ще зестане зад теб и министъра (тя Кунева съвсем ясно си показа, че стои зад Миланова) и министър-председателя.

Явно действията на проф. Миланова се приемат в МУ като терор. Това накара цялата академична общност да възстане срещу нея.
Естествено, че когато властта е зад опонента ти, ще трябва да се пазиш. Това обяснява охраната и недопускането на външни лица.
Естествено, че медиите ще са на страната на властта. Те дадоха трибуна на "спокойната" професорка и преследваха опонентите й иззад вратите, както се преследват престъпници.

Всичко това са внушения, които ще сработят.

Принципният въпрос обаче е, защо болшинството на общото събрание гласува против Вихра Миланова??? - Защото им писна от наложените от нея репресии. Това е принципния въпрос и съответно неговия отговор.

Сега естествено, ще изкарат "превратаджиите" шайка разбойници и ще се разправят с тях по съдебен ред. Кунева няколко пъти показа, че стои зад Миланова.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Човече,нови [re: LUClFER777]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано14.10.16 10:05



казах, че съм работила в такава институция и знам как се гласува.

Ако искаш на другия ден да бъдеш на работа, ще слушаш какво ти казват. А тези, дето не слушаме, си седим у дома и пишем в клубове.



Тема Re: Човече,нови [re: nbb]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано14.10.16 10:18



Хайде де, защо тези хора гласуваха против действащия ректор проф. Вихра Миланова? Никой ли не помисли, че ще си навлече неприятности и уволнение? Трябва много да им е писнало от нея, та да поемат този риск да се изправят срещу статуквото.

После Общото събрание не отстранява Миланова с пълно мнозинство, т. е. хората на Миланова са били на събранието и са гласували за нея.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Човече,нови [re: LUClFER777]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано14.10.16 11:20



" истината " е много субективна и е въпрос на интерес.

Нагледала съм се на манипулации, така че...



Тема Re: 10-ти октомвринови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано14.10.16 21:54



От раз ти казвам, че не ти вярвам на версията.

Не съм запозната с проблема, допускам че е много възможно да няма читави по тези върхове.

Но ... все пак полицията си остава една репресивна маша И в този случай!

Което е МНОГО жалко! Щото ние плащаме много за това - на глава от населението сме от най-големия брой полицай,
а за ефективност на полицията - на обратната скала.
Ей за това я използват престъпниците, които ни управляват!!!



Тема Re: Човече,нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано16.10.16 19:05





* 1
Да огледаме от тази гледна точка пресни случки от света на здравеопазването. Фондът за лечение на деца в чужбина не праща деца за лечение в чужбина. Вместо това създава максимален хаос, в който децата потъват безследно. Подменят се решения, други не се спазват. Всичко това е опаковано в опашати лъжи, че проблеми няма.

Дотук типично за режима действие. Силният – държавата, тормози слабите – болните деца. Произволът обаче винаги води до насилие и то не закъснява. Всички членове на обществения съвет, които напускат като протест срещу произвола, са привиквани за разпит (т.е. за сплашване) от ГДБОП и разни специализирани прокуратури. При тези разпити се прилагат хватките, разработвани навремето от Държавна сигурност. Защото целта е същата, както при режима на БКП:

гражданите да бъдат сплашвани така, че да не си вирят главите срещу властта

Силните мачкат слабите. Правят, каквото си искат.

* 2
Другата случка ненапразно съвпада със закриването на парламента на Републиката. В Медицинския университет се провежда общо събрание. На него не са поканени пълноправни участници. Макар непоканени, те идват да участват. И са изгонени от... охраната. Силните мачкат слабите. Биячите избутват онези, които не умеят или не искат да се бият.

Това е все едно мен да не ме допуснат до заседание на съвета на департамент "Политология" в НБУ. Немислимо е. Но е съвършено мислимо в една друга парадигма – тази на съветската власт.

* 3
Когато болшевиките превземат властта в Русия, в страната тече гласуване за Учредително събрание, което да преучреди страната след абдикацията на императора. Месеци след болшевишкия преврат надлежно избраните депутати се събират, за да учредяват страната. И са изгонени от залата от шепа въоръжени болшевики, които просто влизат вътре и ги подкарват с пушките към изхода.

Тази случка е жигосана в мозъците на всички лидери на ГЕРБ, както и на подобните тям надолу по веригата, по една много проста причина. Всички те, бидейки дългогодишни и предани членове на БКП, са изучавали тази случка в хода на партийната учебна година. В рамките на това учение случката е преподавана като героична:

някакви идиоти гласуват за някакви други идиоти, а трима от "нашите" разтурят седянката с пушки

и пак към 2:

В случката с МУ следва съвсем закономерно ескалация към насилие. На следващия ден след общото събрание неколцина се опитват със сила да изселят от кабинета й ректорката, "свалена" предния ден. Протокол от заседанието и бюлетини от гласуването и до днес никой не е виждал.

В тази случка се вижда и обратната страна на силата: как отвързването на произвола се обръща срещу самия режим. МОН иска протоколи и бюлетини от МУ; само че медиците не дават нищо на министерските емисари.
Няма правила и няма ред. Има разгул и отвързване от всякакви правила и норми. Силата (на ГЕРБ) се разкрива като слабост (на МОН).

Винаги става така. Прекомерната сила води до слабост.

---------------



Тема Ето и истинатанови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.10.16 00:10



"Това е брутално погазване на всяко право!!"

Оказва се, че очевидното или по-точно това което ни внушават, не винаги е истината:



Е, разбира се, това не е достатъчно доказателство, което ще ме накара безрезервно да вярвам в българската образователна или здравна система.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Ето и истинатанови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано19.10.16 01:05



То ясно, че Вихра не ти е готина на тебе!

Ето две други лекарки, впечатляващи:



и



Ааа, за правосъдната система какво ти е мнението?
(Въпросът е риторичен!..)



Тема Моля, обясни.нови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.10.16 09:05



Моля, обясни, защо пусна двата линка? Каква е връзката с разговора, който водим? Какво общо имат двете (освен че доц. Стоянова е протеже на Миланова) с кризата в МУ и Общото събрание? А темите на интервютата им съвсем нямат нищо общо със смяната на ректора на МУ.

Иначе, напоследък все повече започвам да вярвам в съдебната ни система.
1. Преди година не вярвах, че при развод родителските права могат да бъдат дадени на бащата. Не че са ми ги дали, още нищо не е ясно, но не виждам, как няма да не ми ги дадат.
2. Цитираното от мен съдебно решение за признаване на избора на ОС на МУ също ми връща вярата в съдебната система - това е отсъждане срещу хората на властта. Ся не казвам, че Куневица е авторитет, от който магистратите ще се трогнат, но все пак е вицепремиер. Ами рядко се случват такива неща.

Суетата - любимият ми грях!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.