Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос за разведенинови  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано23.07.16 20:44



Да ви питам тук, като човек, който няма опит с разводите, защото просто не се е женил: какво крият, и какво изтъкват като причина за развода разведените, когато искат да си обяснят социалният статус на нов обект на желанията си?

Питам за една приятелка, защото аз не съм имала опит с разведени да ме ухажват - не съм интересна за такива. Но една приятелка сподели куп причини (да си кажа честно прекалено ожалващи и хленчещи) изтъкнати от мъжа, с който излиза, по повод развода му, но мен те ми се сториха твърде съмнителни точно заради хленченето, с което са казани и имам чувството, че я е лъгал нещо. Жена му, разбира се, е била тъмната страна на силата с арсенал от изневяра, до алчност.

Мислите ли, че този човек послъгва нещо, или аз съм прекалено мнителна, защото тази приятелка ми е много близка и не искам да страда заради някакъв обикновен лъжльо? Самият човек по мои наблюдения е доста себичен, егоист и стиснат, и някак има навици на мамино гевезе - него трябва да вземат отнякъде, него трябва да го чакат, не дава подаръци, дори и най-дребни, но за сметка на това доста често хленчи и се води в някакви приятелски "пиятелски" колективи.

Изобщо такъв наистина жена му е естествено да изневери - той просто създава предпоставки за това. Но това си е мое мнение, кажете вие какво мислите по въпроса по-горе.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: LadyMorgana]  
Автор ellynora (x)
Публикувано24.07.16 01:53



По принцип мъже, които са със склонност за изневяра са с доста объркани представи за всичко. По тази логика може да не лъже, а просто да вижда нещата през неговия си крив макарон и както на него му изнася. Нямам представа защо приятелката ти иска да се забърква в тинята на първо място. Толкова ли няма свободни мъже за нея?



Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: LadyMorgana]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано24.07.16 17:51



"какво крият, и какво изтъкват като причина за развода разведените, когато искат да си обяснят социалният статус на нов обект на желанията си?"

Точно на този въпрос нямам отговор, но един щрих в тази посока мога да ти дам - по време на края на съвместното ни съжителство с бившия ми вече съпруг се натъкнах на негова кореспонденция в скайп.
(спестете си критиките, моля!)



Та там ме беше описал така ... все едно не бях аз, ...
все едно съм събрала почти всичко най-лошо в себе си. И нищо добро. Горкия той с мене!....
Лъжеше ... да не давам пример с какво, но нещо, за което настояваше той
там го приписваше на мен!!
Отделно е гледан като писано яйце неблагодарника, но ... няма да се връщам към това.

Има една хубава мисъл, че "Грешките на другите не ни правят нас светци!"
та не знам защо му е трябвало да лъже жена, която дори няма някаква особена важност в живота му.


Убедена съм обаче, че палитрата от възможности за лъжене е пребогата и ... не знам ти дали ще успееш да измислиш всички варианти.

Приятелката ти да не би да е решила
че вече е време
да създаде семейство и да си затваря очите пред видимото с просто око?

Или е попаднала в клопката на "аз съм по-добра от предишната"!?



Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: LadyMorgana]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано25.07.16 13:45



Моят човек винаги говореше с добро за бившата си жена и тя наистина си е добър човек. Мъже, които обвиняват жените си за всичко, просто трябва да бъдат избягвани.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: LadyMorgana]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано25.07.16 14:46



Май няма разведен мъж, според когото бившата да не е виновна. :)
Аз се запознах с моя бивш известно време след разтрогването на първия му брак, но той все още бълваше огън и жупел по първата му съпруга.
За съжаление, тогава не го възприех като сигнал, на който е трябвало да обърна сериозно внимание.
Изобщо такъв наистина жена му е естествено да изневери ...
В нашия случай чак сега разбирам защо го е направила предшественицата ми - за да му го върне най-накрая.





Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: LadyMorgana]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано25.07.16 23:17



Щом някой е Хленчо, все ще си намери поводи за хленчене. От негова гледна точка може и да са истински.

Мой опит: Когато сме обсъждали с бащата на децата ми, какво и защо се случило между нас, според неговото виждане аз бях най-ужасното зло на вселената и той, ако не ме е напуснал (мен и децата ни), е щял да умре. И това не го беше написал някъде, или споделил с някого, а самият той ми го каза и си вярваше. Представяше аргументи и такива описания, че направо му повярвах, в един момент се сепнах - ама той говори за мен, и това въобще не е така, според моята гледна точка. Но за него беше така, той не лъжеше умишлено.

Ти, както го описваш този човек не е много симпатичен, какво харесва приятелката ти в него?



Тема Re: Виц:)нови [re: LadyMorgana]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано26.07.16 12:31



Преди у дома ставаха странни неща. Нощно време чувах викове, чупеха се съдове. После се разведох и всичко престана.





Тема Re: Виц:)нови [re: makeover]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано26.07.16 16:11



Изчакай малкочко и не бързай


............
Миражовата си е миражова

чакай да видим колко слоя на познанието ни е приготвила за четене

то ще си покаже, ще се пръкне, из невиделица, демек
хехе
................
отдавна не се бях вясвал в клубинга, ама си имах настоящи занимания
миражовата и руски знае, не е само гръцки
хехе
хм
.............
кви приятелки, кви разводи?
по-навътре е интифата
задържай малко и земи й метни едни карти
пъ да видим ние с гайдите



Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: Malinali1]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.07.16 16:43



Аз в първо лице единствено число + 3а мои доста добри приятели.
Не казвам, че само едната страна е виновна, но във всички цитирани случаи е меко казано странно женското поведение. Няма финансов проблем, няма злоупотреба с алкохол, нито тормоз, нито изневяра. И?



Тема Re: Въпрос за разведенинови [re: TCNQ]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.07.16 01:18



Това го беше измислил единият комшия от първия етаж. Бившият ( с когото сме в много добри отношения) идва пред входа с колата, взима малкия, понякога служебно разменяме нещо (папки примерно). И човекът мислил и решил - не е пиянде, не е бедняк, значи я бие. Инак защо една жена ще си нарами детето и ще дойде в съседния блок? И аз бях жената, дето я бият. Представям си колко са ме съжалявали хората във входа.

Това е ужасно да си го помислиш дори. Хората са заедно, щото се обичат и щото искат и могат да са заедно. Понякога не се обичат и/или не искат и/или не могат. Няма нужда от дисекция кой защо и как. Просто нещо в любовието им се е напукало сериозно и единият е бил достатъчно умен да не тежи още на лабавата конструкция. Другият винаги смята, че паянтовата постройка може да поеме още 2-3 етажа ново строителство. Не може.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.