Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Пък да ви кажанови [re: Orcad]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано16.05.16 22:57



А пък Нюйоркското метро е адски скучно

...сиво кафеникаво такова някакво, нищо няма, чак ми беше зловещо, рядко го ползвах. Особено, когато се бяха стреляли един път и разбира се имаше и труп и полиция и ние минаваме с композицията и докато се усетя какво видях мина време, после дълго го преживявах.

Руските станции, имам спомени от Москва и Ленинград навремето бяха много красиви!

В нашето метро още не съм се возила, само надникнах да погледна една от централните станции...хубаво е, факт!

Редактирано от Lira Emerald на 16.05.16 22:59.



Тема Re: Пък да ви кажанови [re: Lira Emerald]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано16.05.16 23:08



мани
само съм чувал за ню-йорк
като трябваше да ходя да уча в Калъфоорниъ и през Ню Йрк, за по-близо
ебаси и мамата със самолетите
и един приятел ми вика, че ми трябвало барем Смит за техните транспорти
ми аз си знаех само Калашника,
хехе
мани


чак после взех да ги уча разните пищови,
ама си е истински Калашника
квото и да приказват
уфх
................
за метрото
повече- НЕ!
има таксита и прочие автодруси и тролей
и прочие
това е положението



Тема Re: Пък да ви кажанови [re: anbra]  
Автор won (cool)
Публикувано17.05.16 13:25



Много е объркващо и като направления на маршрутите и като означения в подлезите! Направо е паникьосващо. И едни мъъънички шрифтчета са използвали на мъничките си табелки...Табелите за "Изход" трябва да са видими и ясни - това сигурно е важно и успокояващо, ама де тоя късмет да го знаят професионалистите от нашенското метро, че и от общината.



И какво им пречеше да се обозначат три маршрута с три различни букви от азбуката за всяка линия, или с три цвята:
Сливнца - Летището
Сливница - Бизнес парк София
Джеймс Баучер - Обеля

Някой чужденец ако реши да стигне от "Джеймс Баучер" до Летището без прехвърляне - голяма изненада го чака! А е една линия - М2 (по означението на схемата)

И аз се оправих в Атинското метро миналата година - не е красиво, ама върши работа. Даже 24-часов билет за целият градски транспорт е 4 евро ( с изключение на линията на метрото за летището и един автобус пак за летището).
Ето схемата на Атинското метро - три линии, три цвята. На всяка спирка ясно е изписано кои линии спират там, за коя посока и т.н. Ясно изписано на гръцки и английски.



Още нещо ми направи впечатление в Атина - на всяка пресечка знаеш на коя улица се намираш - не са пропуснали да си поставят табелки из града.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.05.16 13:40.



Тема Re: Пък да ви кажанови [re: Lira Emerald]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано20.05.16 01:31



А пък Нюйоркското метро ...

За това ме подсетиха думите ти: :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.