Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Токсичните връзкинови  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.04.16 21:43



Дали на някои просто не ни идва отвътре да се бутаме в тях? Или по-точно те зорлем да ни намират?


Здравейте!
Ще кажете Malinali1 пак хленчи. Но е хубаво, че го има този форум, защото за някои неща не можем да хленчим или споделяме в реалния живот.
Та по темата за токсичните връзки, преди часове приключих една такава, която продължи около месец (слава Богу не по-дълго).
Малко след започването й човекът се оказа в трудна ситуация, в която имаше нужда от подкрепа (под разнообразни форми) и стабилност. Не го изоставих и се стараех да помагам, правейки и невъзможното.
От няколко дни и моите родители имат проблем и нужда от помощ, която не мога да откажа и не бих отказала. Но пренасочването на вниманието ми се оказа неприятно за него. Вчера си изпуснах нервите след няколко негови реплики, че не съм се интересувала достатъчно от него. Днес поисках извинение и обясних какво се случва, на което получих следния отговор: "Много съжалявам, но не мога да ти помогна. Не съм Господ Бог и не мога да направя абсолютно нищо". В този момент пак кипнах. Как можех минаги да изслушвам, да търся решения и да окуражавам, а когато аз се нуждая от морална подкрепа, защото друга не приемам, а и не могат да ми я дадат, получавам този отговор?
Върхът беше коментарът му, че съм несправедлива, че прекратявам връзката.
Още ми е трудно да повярвам, че съществуват такива хора, които очакват да изоставиш всичко и да се посветиш изцяло на обгрижването им и още по-трудно ми е да повярвам, че се съгласих да имам връзка с такъв.

Редактирано от Malinali1 на 13.04.16 21:47.



Тема Re: Токсичните връзкинови [re: Malinali1]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано13.04.16 21:58



Случват се такива неща и трудностите ни подлагат на проверка редовно.
Отпусни въздуха и забрави за случая.
:)

WALL·E


Тема Re: Токсичните връзки [re: Malinali1]  
Автор Melany99 ()
Публикувано13.04.16 22:03



Бягайте от връзки с хора с проблеми и с по-малко пари от вас!



Защо ми трябваше...

Тема Re: Токсичните връзкинови [re: Melany99]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано13.04.16 22:10



Има ли някаква връзка между проблемите и нечовешкото отношение?
Защото си мисля, че би трябвало да е обратното, т.е. човек се учи от тях и става по-благороден или се заблуждавам?



Тема Re: Токсичните връзкинови [re: Malinali1]  
Автор Melany99 ()
Публикувано13.04.16 22:22



Не ти трябва на баир-лозе!



Защо ми трябваше...

Тема Re: Токсичните връзкинови [re: Melany99]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано14.04.16 00:24



... съгласна съм с теб ... но го разбрах късно... само един мъж преди години ми каза това...
не помня защо не приех думите му сериозно... иначе всички подкрепяха проблемните ми връзки и апелираха към моята човечност и разбиране... колко грешки и неприятности можех да си спестя...

Редактирано от sladunka medunka на 14.04.16 00:28.



Тема Re: Токсичните връзкинови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.04.16 08:46



Eми, остави човека да порасне, ама не основно под твоя грижа :))

Ако въобще порасне.
С една дума не го мисли, добре си направила щом не ти се е занимавало да опиташ и по друг начин с него! Така поне и той да е наясно.

Но не се отчайвай. Има и различни хора от типовете на които попадаш. Това ти го гарантирам, знаеш, имам опит! Продължавай да търсиш:) Никакво отказване!!!

п.с. И недей да се правиш много на майка Тереза, колкото и да те напъва. Разбира се, не закърнявай откъм човечност, просто дръж "златната среда".



Редактирано от Lira Emerald на 14.04.16 09:11.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.04.16 08:59



Помисли и в/у това, защо ТИ привличаш подобно връзки!!!...това като допълнение, ама е основно!

п.с. И вземи изчети ония книжки за приложна психология там относно мъжете, какви бяха-"Борбата за капака на тоалетната чиния" имаше и още, забравила съм ги обаче:)) Направи си един летен университет с наръч книжки и от септември-октомври ставай нов човек:))
Навремето през 1998-99г. /тогава бях на 35г./аз така направих, след като се чудех и питах себе си-"Що така бе Миме, що все попадаш на шоу програми и сЪ праЙш на Буда?"

И да знаеш гордо заявявам от 2000 година нанасам станах нов човек и ми е спокойно на душата:) Некачествените отношения и опити за такива /имам предвид не само с мъже, а и приятелски и роднински/ се плъзгат покрай мен, а правилните сами си идват и остават! Емпиричен опит, искам да кажа:)
Слушай кака си, доволна ще останеш




п.с. Това не означава, че не ми се случват неправилни неща във взаимотношения, случват ми се...ама не ме напъва да пускам теми за това...защото дисекцията на проблема ми е почти ясна и отговорит еидват сами...повечето случки са шаблони и не заслужават внимание:)))
А теб явно те тормозят вс еоще случките, затова...бегай за ония книжки з априложна психология на взаимотношенията, драскай тук и до 2 години си дай срок да станеш просто---ЕДНА ДРУГА ТАКАВА


Редактирано от Lira Emerald на 14.04.16 09:17.



Тема Re: е, те тука ти е грешката!!!нови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.04.16 09:09



а когато аз се нуждая от морална подкрепа, защото друга не приемам, а и не могат да ми я дадат, получавам този отговор?

Замисли се над това, след това отговорът защо попадаш на подобни сам ще се оформи


Поработи над собственото си самочувствие първо, има какво да донаправиш...никога не става перфектно, но нещата поне задоволително ще се променят

Това да каже някоя жена/примерно, айде мъжете ги оставям сега на мира:)/ - "не приемам подкрепа", означава, че нещо и куца със самовъзприемането, самочувствието, самооценката. Спокойно, не се стягай, колкото и шокиращо да ти звучи!

п.с. Какво правя аз ли например?...приемам всякаква подкрепа, винаги и по всяко време, даже си изисквам подкрепата...така му показвам, че го обичам, че му имам доверие, пък и той ме заобичва повече...как да откажа на мъж да мЪ подкрепи, как, кажи ми как да обидя така човека?

А ако "не могат да ми я дадат", правя така, че да промогат!
И те се справят бре, справят се и са щастливи, а аз съм двойно по-щастлива и става едно такова взаимощастие и взаимоподпомагане:))))))))...подхода е важен искам да кажа:)

Не приемай нещата за даденост, нещата се изграждат...ми разбери ги бре, това са момчета, готини са отвсЕкАде, ама се иска малко така лекинки "напътствия" понякога, те обичат и са благодарни даже:)))))))))))))
Та, донякъде прав е бил човека като ти е казал, че не си справедлива:))))))))))))))

Ти искаш всичко наготово-да дойде обучен и готов за твоята персона...:))...ми не става, не става така:)

Редактирано от Lira Emerald на 14.04.16 09:52.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор bubble_bubble ()
Публикувано14.04.16 10:53



И " Защо мъжете си падат по кучки"...
уникална и весела книжка за кренвиршите :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.