Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За егоизманови  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (новак)
Публикувано02.02.16 22:07



Можете ли да ми кажете кога човек е по-голям егоист? Когато е семеен или когато си живее сам.Работя със семейни хора и с хора които нямат семейства и да ви кажа честно по-големи егоисти от семейните хора не съм виждал.Тия приказки че който живеел сам ставал егоист са пълни глупости.Точно обратното е.
Омръзна ми да слушам ,, Ама аз видите ли заради децата правя това правя онова,,
В желанието си да осигурят всичко хубаво на семейството си ПОВЕЧЕТО от семейните хора стават абсолютни дебили и си мислят че имат моралното право ,,заради семейството,, да постъпват както си искат.

Много от вас тук са били семейни и нека отговорят честно кога бяхте по-големи егоисти?

Редактирано от azazel.ehnaton@abv.bg на 02.02.16 22:08.



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано03.02.16 01:28



...какво ти правят семейните, че чак тема си им посветил? гледат си децата, кво да правят? кой да им ги гледа... това, че казват "децата" е защото те са си ангажимент и причина да се откажеш от много неща... не го правят нарочно, нито като оправдание...



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор ellynora (x)
Публикувано03.02.16 03:00



Не знам, но егоизма в семейството е най-голям.

Всеки дърпа чергата към себе си и се загубва представата за външната среда и конкурентните единици. Самите имат по-реална представа от света около тях и с това , с което могат да се сблъскат. Затова са и по-подготвени и пробивни. Семейните живеят в собствения си свят и си мислят, че всичко им е позволено.



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор Liya ()
Публикувано03.02.16 03:24



Да ти кажа, според мен, егоистът си е егоист, независимо дали моно или дуо, трио и тъ нъ


Тези дни ми се наби и на мен на очи нечий егоизъм - просто останах втрещена! И въобще не мисля, че има нещо общо със семейство в тесен и широк смисъл.
Хай! Кой си ти?



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор FllerO99 (СССР №2)
Публикувано03.02.16 07:19



Точно нещо подобно си мислих тези дни. Потвърждавам че семейните хора са много по-големи егоисти отколкото несемейните.



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.02.16 09:58



Какво по-точно за егоизма? Надраскал си някакво общи безмислени приказки дотук.

Опитваш се да сравняваш несравними неща-семейни с деца vs несемейни свободни електрони.
Но все пак те разбирам, чудил си се каква тема тема д апуснеш наоколо. Няма лошо



п.с. Я си кажи сега, коя семейна кака те е пренебрегнала?
/гледам пишеш в 30-40, несемеен, значи си още у несвест относно семейните дела, но ще пораснеш, ще с еосемейничиш някой прекрасен ден, деца-т'ва онова и тогава пак ще си говорим/



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано03.02.16 10:13



"Много от вас тук са били семейни и нека отговорят честно кога бяхте по-големи егоисти? " Естествено докато съм бил семеен!

Хората са различни, едни са по-големи егоисти, други по-малки. По правило жените са по-големи егоисти. Когато се омъжат, започват да го придават на мъжете си. Започват изисквания, упреци, че не мисли достатъчно за НЕЯ, за семейството, къде от чиста ревност, къде от разбиранията й, че как така ще дава на тоя или особено на ТАЯ!? Мъжът започва да се съобразява ще не ще и накрая се заформя един егоистичен съюз.

В момента съм в развод, жена ми се изнесе. Ами какво да ти кажа, едно огромно бреме ми падна от плещите, че отново мога да имам нормални отношения с хората, без да се налага постоянно да пресмятам какво давам и какво получавам от тях.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 03.02.16 10:16.



Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано03.02.16 19:32



Е, може би има известна логика, ама ... Като си семеен ти е по-лесно, защото си взаимопомагате с половинката. Като така, може би не си много склонен да разбираш тези, на които няма кой да им помага, значи вървим към егоизъм. От друга страна, когато си семеен с деца, се налага да правиш доста компромиси с удобствата си. Примерно, не можеш да спиш до 11 часа, защото трябва да сложиш закуска на децата, не можеш да си правиш разни други кефове, защото или нямаш време или достатъчно пари... Та, това пък определено не е егоистично.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За егоизманови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (новак)
Публикувано03.02.16 21:49



Ето! Луцифер го описа най-правилно! Значи все пак е вярно това което наблюдавам от години. Няма ли и други които да си признаят?



Тема Re: За егоизманови [re: Lira Emerald]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (новак)
Публикувано03.02.16 23:03



Госпожо, моля ви! Как от седем души само вие не разбрахте какво искам да кажа.Огледайте се и вижте другите коментиращи какво казват и дано ви стане ясно.Явно семейният ви живот е притъпил чувството за социална ориентация.
Това също е следствие от егоизма на семейния човек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.