Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.01.16 17:11



То си е до човека - ако мен питаш, е супер да си живееш сам.
В едно си прав обаче - досадници колкото си щеш. И точно в това е единственият проблем.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано20.01.16 17:36



"То си е до човека - ако мен питаш, е супер да си живееш сам." Нали!? И аз така мисля. Ама викам си, не казвай голяма дума, все пак от тук нататък ти предстои да живеиш сам, пък и няма все да си млад, знам ли...?

Бе за 50+ години не изпитах самота, та сега ли? Не вярвам.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.01.16 18:12



Аз живея сама от четири години - дотогава 24 години със сина си, но той реши, че му е време да бъде самостоятелен и отиде под наем. Около два-три дни се чувствах объркана, това беше и процесът на изнасянето му, хаосът вкъщи, непрекъснатото влизане и излизане на разни хора, суматоха.
След това направих ремонт, подредих и заживях щастливо сама. Не, никакъв, ама никакъв проблем не ми е - просто е прекрасно, бързам да се прибера вкъщи и, ако може, да не мръдна никъде, толкова ми е добре - тишина, спокойствие, свобода за всичко, завися само от себе си, действам според настроенията си. Оттогава започнах и да спя спокойно нощем - никого не чакам, часовници не гледам, не подскачам на всяко спиране на асансьора... Изобщо благодат.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.

Редактирано от anbra на 20.01.16 18:13.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано21.01.16 11:46



Ти си живяла със сина си и си се нахъсала, какво да кажа за себе си?



Като младеж живях сам, ами много ми беше гот!

Сега живея с детето, не съм сам, все още, но огромното бреме и досада ги няма и съм на седмото небе!

Пак си спомних младостта, когато можех да си правя каквото искам - свободата е велико благо!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано21.01.16 13:29



Ами аз съм такъв човек, че ако живея с някого, непрекъснато му треперя с нужда и без нужда - особено второто...

Чувствам някаква извратена отговорност към него явно, отделно колко очевидно е досадна и ненужна. Вечно съм в напрежение, непонятно за околните, уморително за мен самата.
За мен беше невероятно откритие, че с оставането ми сама, то някак изчезна. Разбира се, успявам да си доставя нужните дози, че да не отвикна съвсем, като милото дете рече да ми сервира я рафтинг по Струма, я разходка с АТВ през зимна виелица, я покоряване на някой връх в Турция в мъглата, я велопоход в проливен дъжд из Странджа - ей такива нещица, на които все още е фен . Добре, все пак, че ходи и на работа, та тогава мога да се отпусна щастливо, още повече, че еженощните му забежки не ги знам и не искам да ги знам

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано21.01.16 13:41



"Чувствам някаква извратена отговорност..." - Че аз нали от това се докарах до развод. Като те виждат, че поемаш, те товарят още, докато една сутрин се събудиш и установиш, че всичко ти е на главата. На всичко отгоре всички го приемат, че то е така, че е нормално, че си длъжен и го изискват от тебе, и се сърдят, ако нещо не можеш да огрееш на всякъде.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано22.01.16 22:50



Колко хубава тема, положителна, радвам се, че има шастливи хора тук отново



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано23.01.16 11:38



Защо реши,
Така бяха подредени думите - едни след други и ми прозвучаха като аргумент.
Другата логика не ми е хрумвала. :)

Терапията - тя е като подарък! (Поне тази и всъщност, ако е от качествени терапевти и все пак да пасва и на личността) Ако си я приел като обида ... то моят въпрос е защо.
Но не чакам отговор на този въпрос.
Всеки
човек
може да се актуализира, да се развива и надгражда. Ами има хора, които са учили така, ама друга е темата на темата. :)

На последната питанка - вярвам, че който търси намира и сам ще си намериш твоя път!





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ptj ()
Публикувано24.01.16 22:24



Много си зле. Миенето на чинии, готвене, чистене, простиране и т.н. отнемат поне час и половина средно на ден (и то ако си достатъчно организиран). Само заради това си заслужава да имаш жена. Да не говорим, че сто пъти по-добре да има с кого да си кажеш 2 приказки, отколкото да пишеш глупости в нет-а. Имам стаж като ерген 20 години:-)

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор ptj ()
Публикувано24.01.16 22:30



Уф, проблема ви е, че не знаете какво искате. Ако беше сменила поне 20 любовника преди първия брак, щеше да имаш перфектн нюх и мъдрост да избереш най-изгодния вариант (мъж).

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.