Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Не,нови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.11.15 11:22



дори на децата си човек не е длъжен. Според мен човек дължи само на самия себе си - да се обича и да бъде щастлив. Затова в темата попитах авторката какво разбира под изневяра. Според мен човек изневерява само на себе си, на никой друг.


Това съм виждала, това пиша. Става въпрос за любовниците. Ако застанат на мястото на жената, много бързо се превръща в нелюбима, поне това съм виждала и затова така пиша. Познавам двама човека с по четири брака. И двамата са ми казвали, че с първата жена са се чувствали най-щастливи. Личен опит не мога да споделя.



Тема Re: Не,нови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.11.15 11:39



Познавам двама човека с по четири брака. И двамата са ми казвали, че с първата жена са се чувствали най-щастливи.

В случаят ръсиш писания на кило, позволи ми да ти го кажа, имам повече опит и наблюдения в случая:))



За децата...до 18 години си им длъжен, няма начин, но под длъжен не означава да си вързан за детето, смисълът е по -широк и философски...за после е според ситуациите.

Когато отгледаш дете поне до 18 години ще разбереш какво искам да ти кажа и то съвсем добронамерено.

Виж това е така, добре си го написала, внесох известна корекция обаче: Според мен човек дължи най-вече на самия себе си - да се обича и да бъде щастлив

Редактирано от Lira Emerald на 24.11.15 11:40.



Тема Пакнови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.11.15 11:44



зависи какъв смисъл влагаме в думите.

Знаеш, че съм била учителка няколко години. Колко деца срещнах през това време, които не знаеха какво означава да бъдеш обичан. И много възрастни не го знаят, затова светът около нас е такъв.



Тема Re: Пакнови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано24.11.15 11:47



Споделяй първо от позицията на личен твой вътрешносемеен житейски опит, после ще дискутираме и хорскит едеца:)

Значи разбираме се така, когато се разведеш поне един път и се омъжиш втори път и когато отгледаш дете до 18 години...когато ЛИЧНО натрупаш опит по случая, тогава продължаваме разговора:)

Чао от мен засега





Тема Re: Иска ми се да задавам въпроси,нови [re: TCNQ]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано24.11.15 12:07



Не става въпрос за задържане, защото никой не е собственик на никого. Ако някой иска да си тръгне, го заявява просто и ясно и нещата се уреждат без драми.
За да съм по-ясна, става въпрос за случая, когато въпросният мъж си има любовница, но иска да си запази и брака, и всичко да е както преди намирането й. Ако може да е и с двете, а защо не и с повече жени, но те да нямат нищо против. Оттам идват затрудненията - от липсата на ясна позиция какво иска.
За мен е неразбираемо и това най-много ме мотивира да се разведа така "скоростно", според някои мои познати. А трябваше да го направя преди поне половин година.
Когато изнесох багажа му и него самия от апартамента ми, той имаше наглостта да ми каже поне по телефона да сме си говорили за общите ни интереси, защото нямало с кого и че в това отношение оставал съвсем сам. Това пък ме мотивира да си сменя телефонните номера, независимо от неудобствата, които трябваше да изтърпя.
Така че опити за задържане поне при мен не е имало. Искаш нещо ново - ОК. Няма лошо, но късаш напълно с миналото си.

Редактирано от Malinali1 на 24.11.15 12:29.



Тема Re: Иска ми се да задавам въпроси,нови [re: Malinali1]  
Автор rayoflight (любима)
Публикувано24.11.15 17:44



и че в това отношение оставал съвсем сам. без коментар!....

Тоест това, което иска той (да получава и има) не съвпада с това, което отсрещната страна е съгласна да изтърпи и даде.
Но въпреки това ... той си търси своята изгода. Нагло. Поправете ме, ако греша, аз така го виждам.

Доверието е това, което е предадено (във вашия случай).
Без значение честотата на изневерите, практиката и т.н. щом ти си очаквала това (тази форма на коректност) предполагам, че така сте се договорили, така сте се разбрали (както повечето двойки). И той нарушава вашата договорка, а очаква същите бонуси..

Пак ще кажа, уверен е бил в себе си, че ще те убеди (в каквото иска),
а ти в него, че няма да ти изневери....



Тема Re: Няма смисълнови [re: Melany99]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.11.15 10:26



"Няма негови пари в семейството!" Добре, ще му предам.





Тема Да .. но ..нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано25.11.15 21:18



Познавам един мъж .. със сигурност. И още един под въпрос.

И не познавам такава жена .. освен една под въпрос.

И това от общо от по около стотина хора от двата пола, чиито живот поназнайвам добре. Ерго - процентно съществуването на таквиз индивиди е пренебрежимо малко количество. Срещат се колкото да потвърдят правилото ..

Оубаче, предвид факта, че има доста умеятелни и потайни хора, може и тези дето допускам че са 'верни' - да не са.

С две думи - няма таквиз !



Тема Re: Иска ми се да задавам въпроси,нови [re: Malinali1]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.11.15 23:06



Абсолютно съществуват. Просто зависи от връзката. Когато си влюбен, ти виждаш само един човек, а когато първоначалната тръпка отмине, ако някой ти е скъп и ти е и най-добър приятел - ти отново не виждаш друг, защото другите могат да притежават най-много половината от това, което той - първоначалната тръпка. Но общите спомени и това, че някой се е превърнал в част от теб и ти е най-близкият на света, това няма как да се компенсира.

Познавам хора, които имат такива отношения.
Само ако са си били първи гаджета примерно или като много млади са се събрали, идва момент, в който на човек му се иска да се наживее. После обикновено се събират отново. Но пък ако човек е имал и други отношения и в точния момент срещне някого... тогава и такава опасност няма - знаеш, че другите не са нищо специално и че специален е само този, който си избрал измежду всички предишни... и бъдещи.

Просто някои хора не притежават интелекта - включително емоционален, и мъдростта, за да обикнат някого и да не се чувстват вечно "прецакани" и да гледат настрани.
Аз нямам опит с дългогодишни връзки, възрастта ми не го позволява, но вярвам, че изневярата изобщо не е необходима. От друга страна вярвам, че не е и най-лошото, което може да се случи между двама души. Може би понякога на някого му е необходимо да изневери, за да разбере, че не е нищо особено. Да обичаш някого, не значи да го считаш за идеален и да изискваш от него да бъде такъв. Ако ли пък изискваш - не може да очакваш да бъдете приятели. А приятелството във всички човешки отношения е това, което ни прави по-благородни и дава надежда за продължителност и смисъл - както между любовници, съпрузи, колеги, така и между родител и дете. А е толкова рядко срещано, че има ли го... трябва да си много глупав, за да го захвърлиш в калта - което може да се случи и като изневериш, и като не простиш изневяра. Мисля, че грешката е сходна, когато връзката е ценна и за двамата.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Иска ми се да задавам въпроси,нови [re: Malinali1]  
Автор Osmodeus (минаващ)
Публикувано26.11.15 00:35



Има,има и такива мъже. Когато престанеш да обръщаш внимание на манипулаторите, които са много чаровни, активни в контактите и обаятелни, но незрели за обвързване и неможещи да поддържат продължителна връзка, та като спреш да ги забелязваш, ще видиш и другите... досега мъжете, които са готови за сериозна връзка с една жена , а даже и в момента ти изглеждат непривлекателни...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.