Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: LUClFER777]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 17:54



През седмицата вечер, взела съм децата от детска градина. Докато се сготви яденето решавам за 15 минути да изчистя едно кухненско шкафче. Изваждам всичко от него, и точно започвам да го бърша с влажна кърпа, дъщеря ми надниква в кухнята:
-Какво правиш?
Аз:
-Почиствам и подреждам шкафчето.
Тя:
-Ааа, значи можем да се погушкаме.
Децата е добре да се гушкат. Изправям се, избърсвам ръце и я гушвам.
Тя:
-Не така, вдигни ме. А сега ме завърти. Хахах, колко е хубаво, хайде на другата посока. Хахаха.
Синът ми закрещява от всекидневната:
-Мамо, мамо, мамо.

Там нищо не може да му се случи, но той крещи страховито. Оставам щерката и отивам да видя какво става.
Той:
-Смени ми програмата на телевизията.
Аз:
-Недей да крещиш. Много телевизия гледаш. И трябва да се научиш сам да работиш с дистанционното.
Той:
-Аз обичам ти да го правиш, моля те, моля те (и мига с очи, четохме в една книга, че това много върви). И ела да седнеш до мен, искам да гледаме заедно.

Аз го гушвам (и той има нужда от гушкане, все още е малко момченце). Гледаме няколко минути телевизия.

Дъщеря ми извиква:
-Мамо, изаках се.
Отивам да бърша дупе. Свалям тенджерата от котлона. После се връщам при шкафчето и го доизбърсвам.
Синът ми надава нов крясък;
-Мамо, гладен съм.
Нали му казах да не крещи. Отивам при него:
-Ще ядем след 5 минути.
Правя таратор, сипвам ядене, сервирам масата. Вечеряме. Приказваме си, смеем се.
Разтребвам масата, избърсвам дупето на сина, мия чиниите.

Започвам да подреждам шкафчето, дъщеря ми влиза:
-Ти още ли не си оправила това шкафче?! Моле те да ми изпринтиш нещо.
Аз:
-Нека да подредя шкафчето и ще изпринтя. Защо не ми помогнеш, подай ми кутията от стола.
Дъщеря ми все едно не ме е чула:
-Аз искам СЕГА да ми изпринтиш. Няма какво да оцветявам.
И ревва.

Аз я гушвам, следват дълги обяснения, по-дълги от времето за принтене на картинки. После се избират картинки за нея и синът иска. Принтим. Станало е време за къпане. След като ги изкъпя ги оставям за малко да си поиграят в коритото.

А аз отивам да сложа останалите неща в шкафчето, което преди 2 часа щях да оправя за 10 - 15 минути.





Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано04.10.15 17:55



Така, така и всичко това сам и в следващите 20 години+работата+децата-честито





Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано04.10.15 17:57



С малки деца е друго...нашият човек е с големи деца...онзи период е минал:)

Абе вие няма ли начин да се разберете с твоя и нещата да се пооправят и да се съберете...не му ли дойде акъла?



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 18:23



Ами, когато и ако "му дойде акълът" тогава.

Аз работя, уча, гледаме се с децата, животът си върви. С други мъже нямам връзка и няма да се занимавам повече.

Така било писано.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано04.10.15 18:25



... само заради ника ли?? Едва ли...

В листата ми във фейса имам 2-3 младежи с подобен ник, та не е заради това, правилно. : )

За чистенето - виждала съм мъже, които го правят много бързо (разтребването) и после не знаят къде какво са сложили.



Някои мои познати мъже гледат домашните цветя чудесно, а не съпругите им,

някои се справят добре с домакинството, а други са безпомощни. Палитра от случаи и за това избягвам да правя обобщения (щото не са верни за всички).

*

WitchSmile, картинката е добре позната, макар и отдавна минала за мене.

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: ray_of_light_]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 18:46



WitchSmile, картинката е добре позната, макар и отдавна минала за мене.

Хубаво е, затова го споделих.
Реших, че след като отгледам моите си деца, ще осиновя деца. Как съм живяла толкова години без деца?!

Вкъщи е вечен купон и забава. Ами ако в един момент децата решат, че е по-добре да са си вечно вкъщи. Навън трябва да се справят с проблеми, а вкъщи всичко е лесно и приятно. Стават все по-привързани към мен и дома, и това ме плаши.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано04.10.15 18:53



Нещо се преемоционираш:))

До 18-20 тата им година има време-ще ти се отще:))
След 45-50тата година човек е по-уморен:) Енергията не е същата за съжаление.

После ще дойдат внуците:)



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано04.10.15 19:04



Не се притеснявай за привързаността, защото ще дойде пубертета!



Като естествена част от човешкото развитие.
Аз не знам каква е твоята семейна история, знам, че за децата е добре да има колкото може по-пълно разширено семейство и да общуват и с други хора, при възможност - баби, дядовци, лели, чичовци и т.н. Така попиват и друг модел на поведение.

Когато моите бяха малки аз исках да имам 3-4-5 деца. Колебаех се за бройката.

Хипотетично ... някой ден може би, евентуално бих могла да съм приемен родител, кой знае!?

Една позната - разведена, отгледа си децата, изучи ги, те си намериха приятелки, живеят с тях, но деца не правят. И моята позната си осинови дете - момиченце. Безкрайно щастливи са всички. Като Силви Вартан малко.
Та кой знае.


Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3

Редактирано от rayoflight на 04.10.15 19:05.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 19:07



Живот и здраве, ще видим.



Ако размисля, ще размисля, какво толкова.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: rayoflight]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 19:11



Дано си права. Ще чакаме пубертета.

Ама е малко странно, всички деца хвърчат самостоятелно напред назад, само моите са ме хванали за ръцете и не ме пускат за миг. Много време ми трябва да ги убедя, че няма да изчезна, ако ме пуснат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.