Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:57 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Monica123]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано25.09.15 18:30



бе като иска ще го храни и ще го пои, нейна си работа.

Аз малко съжалявам, че така зададох темата. Мисълта ми беше не защо така тя е постъпила - то е ясно - влюбена, обичаща, всеотдайна, той ѝ е бил близкия човек...

ето пак, че при всичко изброено аз (днес поне) не бих постъпила така.
Но вече имам житейския опит, който имам.
И знам, че няма нищо сигурно....

Виждала съм жени, които мислят, че включително и финансово могат да "купят" мъжа. Става, ама до време... не за вечни времена. Не знам дали случаят е такъв, де.

Аз исках да сравним дали тези (от нас, пишещите в клуба), дето й дават съвет "приеми го обратно" биха приели за себе си подобни финансови условия.

Аз не. За това ми е странно и за тома попитах.

Сега имам деца, но и преди - е нямам толкова доверие на човек.

*

Обаче дори и да предположим, че ѝ върне всичките пари - той, дето не може да се "защити" от една куха лейка, ми утре друга ще го "нападне" в гърбом и ко прайм!?

Разбирам, че има обсебващи и нагли персони, но аз все не мога да си представя как няма да се отделиш от някой, ако не искаш да е до теб - главата в коляното и готово.



https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: rayoflight]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано25.09.15 18:42



е нямам толкова доверие на човек

На мен, пък, това ми е странно.

Ако имам доверие на един човек да влиза в мен, да спя до него, да живее в дома ми, ще му имам доверие и за пари.

Случвало ми се е всичко горе изброено с човек, на когото нямах доверие за пари (може да се каже, че просто му нямах доверие). Но смятам, че беше глупаво от моя страна и повече не бих допуснала същата грешка.

Нямам ли доверие за нещо дребно, като пари, как въобще, ще допусна такъв човек в живота си, още повече сега, когато имам деца.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано25.09.15 18:49



Аз изхождам от моя опит.

Доверявала съм се, разбира се. Като цяло съм наивна. И понякога по-късно го разбирам. : )

И да, на бащата на децата ми съм се доверявала. Не ми се описва, да кажем просто, че стопи парите, които имахме готови и заделени,
и ... спря да работи
докато децата ни още учеха.

Мислиш ли че някога съм очаквала това!?

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk


Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: rayoflight]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано25.09.15 19:39



УжасТ!!!!!!

и що не действа с "коляното в глават" на време,ами го изчака да ти стопи спестяванията?





Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Monica123]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано25.09.15 19:43



Това е съвет за "външния враг". : )

Вътрешния действа подмолно и е силно манипулативен... и знае на какво кълва. :(

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk


Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: rayoflight]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано25.09.15 20:59



Бях мислила по тази твоя тема.

Струва ми се, че най-добре се запазват и са най-щастливи семействата (поне тези, които аз познавам), в които съпругата управлява и държи парите. На съпруга се дават възможно най-малко и му се държи много точна сметка.

Какви са Вашите наблюдения?

Мъжът трябва да печелят пари, а жената да ги харчи. - някой го беше казал.

Аз ще добавя: Защото ако ги остави на мъжа, той ще намери друга жена, която да му ги изхарчи.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано25.09.15 22:16



Не мога и не искам да правя обобщения. Избягвам ги обикновено.

Не съм си систематизирала наблюденията, но мога да потвърдя веднага твоето наблюдение с един пример веднага от моите познати:

мъжа е IT специалист и изкарва добри пари. Най-доброволно, без никакви драми картата, по която си получава парите стои в жена му.

И те наистина се разбират.
Тя също изкарва добри пари и ги харчи разумно и си позволяват глезотийки, приятни и за двамата. Слушат се, но тя командва парада и двамата са щастливи. :)

Това обаче е един случай.

Има един популярен цитат на Толстой, в който се казва че:

"Всички щастливи семейства си приличат. Всяко семейство е нещастно по своему"

Дали е така не знам.

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано25.09.15 22:45



Категорично не съм съгласна!

Защо трябва да се ограничава нечия свобода, аако хората разум?

Вярно е,че и аз и мъжът ми сме изпадали в ситуалии да си казваме един на друг "Защо си купил тази глупост"?
Това обаче е за дребни неща,които не нарушават бюджета.

Вички големи покупки се обсъждат съвместно.


Ако му прибирам парите, ще загубя уважението си към него по някакъв начин и ще спре да ми "става ' от него.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: ray_of_light_]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано25.09.15 23:28



Баси, как тъпо ми прозвуча питанката, като:"Колко от вас са склони да издържат децата си?"





Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Noy BG]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано25.09.15 23:48



В момента не ме интересува това, но ако децата са вече големи може и да е актуален. : )

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.