Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.10.15 23:56



Добавям и половин час за вечеря, измиване на натрупани съдове в мивката и дозареждане на миялна плюс десетина минути за простиране на втора пералня с чаршафи и хавлии, плюс десетина минути за прибиране на част от прострените по-рано дрехи. Станаха два часа и четиридесет и пет минути, като понеже се прибрах късно, си спестих закуско-вечерята на малкия. А, пропуснах и салатата за моя обяд, ама щото си е мой, няма да я броя. И какво? Почти три часа само за поддържащи дейности, без основно почистване. Какво пък толкова правят тия жени, та мрънкат. Нищо работа. Добре, че барем не стоя осем часа на работа, че...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор 2biri ()
Публикувано06.10.15 00:39



Пък аз по 10-11. И в къши друго. И си представям един да дойде и да каже "Ма муцка, не си ми ок на мен с домакинстването. Дай да дадем малко хъс"

КоооооЙеееееее? Айде малко да е ок с претенциите човек. Единият лешперил все, ама къв секс/мусака/престиж/дечина златни - бау. Ми да лешпери вовеки. Тва, че нещо се е променило - статукво братчед



Друг видиш ли къткал пари за черни дни и се скатавал. Ми да е жив и здрав и да си ги харчи.

Има такива дето златни на мама, тва да искаш акъл за децата. И ако е до избора - в миша дупка. Накрая мама и евентуално децата.

Има търтеи, благородници... всякакви. И като се стигне до развода/раздялата - кой ми сра в гащите и ела да видиш къв съм лъв аз сам.

Никой сам не е лъв. Другият е бил част от нещо. Може да не е било закуската, а а нстроението за закуската. Но е бил важен.

Тва 2 часа - с тях и без тях. И двама да имаш слуги - няма да можеш да спиш.

Идея нямам що го пиша на теб - уж беше по темата



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.10.15 05:00



Не ме скандализираш, все някъде трябва да стоят колелетата. И аз си мислех, дали не мога да направя нещо в коридора, че поне едното колело да закачам.

Много тежки тия колелета. Струва ми се, че има някакви по-олекотени модели. Но тези, които къпих са толкова тежки, че децата не могат да ги вдигат. А аз мога само едно по едно.
Докато успея да ги изнеса закарам до двора на кварталното училище, после обратно до вкъщи и да ги внеса, приличаме на истински цирк.

Хаха, аз карах малко колелото на сина, то е с помощни колела, и много добре се кара, няма нужда да пазиш равновесие.

Другото лято с удоволствие, ще се науча да карам колело. Просто никога не съм имала и нямаше как да се науча. А и приятелките ми нямаха колелета, като малки.
Сега ме чакат 2 х 15 седмици "усилен денонощен" труд - и времето ми е строго разпределено деца:работа.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.10.15 05:11



Малкият сам ли се къпе вече?

От колко годишни трябва да ги оставя да се къпят сами?



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано06.10.15 05:37



Ами, май от тази година започна сам да се къпе. Брат му от петгодишен също се къпеше сам. За каката не помня, ама и тя някъде там. Т.е. ако и това правиш всеки ден, облекчи се.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.10.15 05:58



През ден, понякога през два, вече са големи да се къпят всеки ден. Аз си измислих, че деца до 3 години и възрастни над 20 се къпят всеки ден. Другите - през ден или през два, ако може.

А твоят син (малкия) не е ли на 6 или 7 години? Все мислех, че е по-голям от моите.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.10.15 09:05



Чак от 9-10-тата година се къпят що-годе като хората-до тогава е помайване и със сапун хлъзгаи може да си остават, а и само се замазват не ги бива да се минат с гъбата като хората:)) А ако момичето има и дълга коса, трябва да се помага до по-късно:))

Та скоро няма отърване от тази помощна дейност





Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано06.10.15 11:04



На 6 е. И да, не виждам смисъл малките деца да си протъркват кожата като се къпят всеки ден.

И въобще аз съм за спестяването на усилия, когато могат да се спестят.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.10.15 11:07



Сега ме чакат 2 х 15 седмици "усилен денонощен" труд - и времето ми е строго разпределено деца:работа.

Направо ви се възхищавам като ви чета как се справяте и с деца и с работа и с дом и то сами.

Никога не съм била такава/един от големите ми кошмари е бил винаги да си представя дори подобна ситуация/, така и не се научих без помощ от мъж и въобще допълнителна помощ от близки.

Не съм усещала толков е нергия у себе си за толкова отговорности. Бъдете здрави и в психично равновесие, защото това е канско натоварване...деца и работа и дом и опити за личен живот... уау...



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано07.10.15 08:54



Всеки се справя. Отстрани изглежда по-трудно, отколкото е в действителност.

Ти вършиш толкова много дейности, че ти се възхищавам. Курсове по гримиране, декупаж, сайтова, статии, книги, домакинство, дете, съпруг ... При това сама се дисциплинираш.



Е, иска ми се да ходя само на една работа, а не на две (макар че и двете си ги харесвам много) и да изкарвам повече пари, за да имам повече време за децата и да съм по-спокойна за разходите. Но всичко постепенно се нарежда. Ще стигна и до този вариант скоро.

Липсва ми мъжът в къщата в положителния аспект - да има кой да ме погушка мен или да оправи спуканата гума на колата. Но като знам, че реалността ще е друга - намръщен поглед, недоволство и критика: Тази етажерка не е обезопасена (аз тази етажерка съм я купувала, мъкнала частите и на няколко пъти на гръб километри пеш, сглобила съм я и от година си стои и не се е прекатурила. Прав е, че може да се прекатури, ами да вземе да я прикрепи към стената, а не само упреци.).

Та не ми е много лесно сама, но това, че никой не ми се кара, упреква, критикува, недоволства си е облекчение.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.