Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Хм...нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 23:16



Вземаш една обикновена чиния и от нея правиш тези чудеса?!

И преди съм виждала твои произведения, ама все си мислех, че декупажът е нещо много трудно и трябва да си природно надарен. Сега вече ме убеди.



Много са красиви!!!

От колко годишни могат да започнат да се учат децата на декупаж?

Питам за моите деца, сега ходеха на приложно изкуство. Запълнихме се с грозни, зле оцветени глинени фигури, които са и лесно чупливи и тази година забраних Приложното.
Забраних и английския и балета, за две години нищо не ги научиха, аз само луди пари давам за всичкото псевдообучение.

Тази година - само карате и плуване ще финансирам.



Тема Re: Хм...нови [re: Lira Emerald]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано04.10.15 23:19



Благодаря, Лира! Много са хубави! :)
Някой ден със сигурност трябва да опитам декупаж на нещо си.



Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3

Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: WitchSmile]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.10.15 23:20



И да ти пише марка, надали ще намериш нещо подобно .. по нашите ширини.

Там /у щатите/ пералните и сушилните и буквално и преносно са почти недвижима собственост. Огромни и тежки са и вървят комплект с кухните

и са си неразривно свързани с тръби за топла вода и въздуховоди със системите на къщите.



Тема Re: Хм...нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано04.10.15 23:21



За деца може и след 7-мата година за супер елементарни неща, като те не съзнават какво точно става и се прави...но за занимавка бива, нали има мазане и цапане .

По-истинските неща и техники...от 15-та година нагоре и то ако имат желание и отношение към тия неща.

Независимо, че там дето си ги пращала фигурите са били зле оцветени, не им забранявай да посещават, ако ги кефи:) До към 10-тата година не очаквай нищо специално от тях...важното е , че ги забавляват цветовете и това да държат четка и се омазват яко:)))

Редактирано от Lira Emerald на 04.10.15 23:25.



Тема Re: Хм...нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 23:53



И аз така мислех за приложното. Но за две години нито една що годе красива изработка. Направо ще се повредят децата.

Продават разни готови фигурки за оцветяване, по-добре от тях да купувам. Кичовски са, но пак по-добре от тези грозотии, които оцветяват по приложно.

Тази година ще наблегнем на спорта и дисциплината.
Рисуване, апликации, пластелин, писане и смятане ще ги правим вкъщи, засега.

Може да ходят на карате и плуване или на балет, английски и приложно, ама на всичко не може, че и да ги печатам тези пари пак няма да ми стигнат.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: LUClFER777]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.10.15 08:40



Два горни и два долни за толкова, ама аз всеки ден простирам поне по една пералня не с чаршафи, а ти говориш за ежедневни дейности. За веднъж може. А после тези дрехи трябва да се приберат, сгънат и разпределят по гардероби и чекмеджета в две стаи. Ще стане за пет минути, ама друг път.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: Lira Emerald]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.10.15 08:44



Мда.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: LUClFER777]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.10.15 09:19



Току що засякох, щото ми стана интересно. Прибиране на дрехи от простора, сгъване и т.н.- 10 мин. Простиране на новата пералня- 15 минути. Сутринта имах правене на закуска за 4 човека- сандвичи и кафе плюс сандвичи за през деня- около половин час. Водене на детето на детска градина, заедно с помощ при обличане, купуване на солети, защото е на екскурзия и прочие дребни нещица- половин час. Така ще засичам до края на деня, за да видя как пък ги смяташ тези лесни часове. Дотук имам час и двадесет и пет минути, а е само 9,20.
Следва смяна на чаршафи в спалнята, прибиране на чинии от една миялна и зареждане наполовина на следващата, плюс измиване на нещата, които не стават за миялна , забърсване на плочки в кухнята и набързо измиване на вана, мивка и тоалетна чиния в банята, гладене на покривка и смяна на покривка в кухнята- 30 минути.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от hubavka69-110043 на 05.10.15 10:23.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.10.15 10:11



Когато племениците ми бяха девойката 5-ти клас, младежът - 1 клас, снаха ми замина за Англия и брат ми си гледаше и децата и домакинството, и на работа ходеше. Една жена само вземаше племеника от училище на обяд и учеха заедно до 18 часа, докато се приберат брат ми и племеницата. С друго никой с нищо не му помагаше. Защото той нямаше нужда и се справяше.

Пазаруваше, готвеше, чистеше, переше, простираше, възпитаваше деца ...

Така че може.

Като те чета, забелязвам колко време имаш - караш колело, ходиш на танци, езда, срещи и сигурно още куп занимания имаш, за които не знам. + домакинство, + работа, + грижи за децата. Справяш си се идеално.

Хайде, смятай часовете да видим какъв ще е резултата.
То, зависи от броя членове на семейството и дейността. Аз правя сандвичи за 3 минути - на всяка филийка хляб намазвам пастет - общ брой филийки = 2.



Тема Re: Анкета: Колко от нас..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано05.10.15 10:58



Интересен експеримент!



Но за обективните хора е ясно, че бита на различните домакинства е различен и не може това, което е правило при едни да бъде такова и при други. Но само за тях е ясно. :)

Спомних си за един мъж, който и до ден днешен бълва огън и жупел против бившата си жена. Която наистина не беше идеална .... но пък си имаше и добрите страни и най-вече - той си я избра. Мислейки, че ще командва и ще си прави квото иска. Което и опита, но не стана. :)
Та забравяйки неговите "греди" той се ядосваше само на нейните. Неговите си оправдаваше пред себе си. Както е забелязал някой по-рано:

"Когато стане дума за чуждите грехове, се превръщаме в съдии.
Когато стане думи за нашите, се превръщаме в адвокати."


или

Всички ние сме добри хора, но не във всичко, не винаги и не с всеки.
Оскар Уайлд


и най-вече - като в тази епиграмка от Петър Краевски във вестник "Стършел” : :)

Егото проблем огромен
е за вас.
Аз съм супер-мега скромен!
Аз! Аз! Аз!




Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3


Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.