Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Техники на манипулацията  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.09.15 13:12



Здравейте отново!
Следвайки традиционния за мен подход да не се разстройвам от случващото се около мен, а да гледам на него като житейски урок, реших да постъпя по същия начин и с развода ми и причините, довели до него.
Бих искала да дискутираме, ако имате време, разбира се, какво кара някои хора да преследват женени мъже или жени, дори и усилията им да са обречени на провал. По информация на негова колежка, която познавам, бъдещият ми бивш съпруг е отрязал брутално намесилата се в семейството ни на публично място - пред офиса на фирмата, където работи. Казал й е да не го преследва повече и че ако аз не го приема, ще остане сам, но не и с нея.
Това се е случило преди 15-тина дни, което обяснява факта, че оттогава получавам имейли с обидно съдържание от нея всеки божи ден. Бях решила да не ги отварям, но пусто любопитство...В тях тя твърди, че съм го манипулирала и лъгала, за да го задържа, че тя го познавала преди мен, че имали взаимни симпатии още тогава, но аз съм се появила и "не се знае с какво съм го омагьосала", че и сега ще го приема, но това нямало да продължи за дълго...
Още преди да се разделим от самия него разбрах, че му говори други неща за мен, че съм стерилна (интересно какви ли доказателства има, които аз нямам), че съм твърде властна, че...Да не ви досаждам повече с тези глупости.
По-интересното, обаче, е психологическият портрет на подобен човек. Какво я кара да прави всичките тези неща? Според мен, това се дължи на някакви дефицити, но не мога да си обясня какви са те. Явно иска и тя веднъж в живота си да се почувства победителка в нещо.





Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано15.09.15 13:56



Влюбена е, страхува се, че няма да намери друг, страхува се, че ти я превъзхождаш, не е достатъчно психически стабилна, за да му тегли една, зависима е. Накратко- нещастна е и не може да намери себе си. В такива моменти човек губи самоуважението си и става друг човек. Е, някои и поначало си го нямат това самоуважение.
Всъщност, мисля, че ти наистина го манипулираш и това не е трудно, защото си в по-силна позиция. Ако не искаше да го правиш, щеше да прекратиш всякакви контакти с него и хора, които ти дават информация за него. Разбираемо е да го правиш, ти изпитваш същото, което и тя.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от hubavka69-110043 на 15.09.15 13:58.



Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.09.15 14:37



Контактите с него съм ги прекратила, дори и телефона си смених, както и бравата на жилището ми.
Фактът е, че той продължи да ми пише, но не му отговарям. А с колежката му се засякохме случайно вчера в цветарски магазин предвид предстоящия 15 септември. :)От тази година детето на братовчедка ми ще живее с мен. Приета е в НПМГ и настоях да не се нанася в общежитието. Така че господинът няма как да се върне в апартамента.
Все още ли смяташ, че го манипулирам?
ПП. На колежката й казах поне три пъти, че повече ме интересува как е тя, а не бившия ми, но не знам защо държеше толкова да ми разкаже "йекшъна", както тя го нарече.

Редактирано от Malinali1 на 15.09.15 14:39.



Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: hubavka69-110043]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.09.15 16:00



И кое й е по-силното на позицията ?!
Между другото, ако оназ мацка беше една идея по-умна, т.е. да мълчи повечко и само да приготвя пържолите дОма и баниците, за да има момъка къде да се утешава ... наща го е издухала като стой та гледай с това си поведение.






Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: Malinali1]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано15.09.15 16:02



Ти се чувстваш победителка ли ?




Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: pravil_nick]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.09.15 16:03



Не разбирам въпроса ти?
Аз не участвам в съзтезания. Нито предизвиквам безумни такива.

Редактирано от Malinali1 на 15.09.15 16:06.



Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: Malinali1]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано15.09.15 16:20



Хубаво де, ти защо не й отговориш с едно изречение, че си го освободила напълно от присъствието си и да прави оттук-нататък каквото ще с него? Белким млъкне.



Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: copadevino]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано15.09.15 16:27



Това го направих още в края на юли, но не млъква. Особено активна е през последните две седмици, а то си имало обяснение...



Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.09.15 16:36



Ти беше ли се виждала с нея очи в очи, как беше?

*Умът забогатява вземайки, а сърцето давайки.
> https://www.youtube.com/watch?v=JiAlDX4XwOk


Тема Re: Техники на манипулациятанови [re: Malinali1]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано15.09.15 16:39



Подобен тип жени за дълбоко нещастни, преследват мъжете като хищници, убедени в своята " правота" и "истинкса любов" , а в същото време са слаби характери, които хвърлят много енергия за да се метнат на врата на някой с положение и материална осигуреност и после като пиявици да го изсмукват....такива жени са жалки, не си губи даже и времето с подобни енергийни вампири, при всички случаи ти си победителката , ако трябва да се говори за това.

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.