Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Развод  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.06.15 09:36



В развод съм!

Може ли да ми кажете , като хора с опит в тия дела, имат ли значение за изхода на делото за развод следните факти:
1. Едната страна е напуснала семейното жилище.
2. Едната страна има извънбрачна връзка.
Питането ми е за да преценя струва ли си усилието да доказвам, че бившата ми ми е изневерявала? Ако това няма да промени нищо в делото за развод, не ми се рови.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Разводнови [re: LUClFER777]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано07.06.15 09:49



Смисъл за какво ?! Какъв резултат гониш ?




Тема Re: Разводнови [re: LUClFER777]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано07.06.15 09:50



Режи от корен
щом се е стигнало
мойта не ми изневеряваше, ама де да знам
.......................
от корен е правилното
уфх
гадна си е работата обаче
.................
дечуня?



Тема Re: Разводнови [re: Orcad]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.06.15 10:43



От корен? Какво означава това? Че то по друг начин може ли?

Имам две деца, едното е пълнолетно.

Тя подходи много мръсно и подло. Мисля че и тя не изневерява, но напусна жилището. Чудя се това не може ли да е някакво предимство за мен при развода? А ако докажа, че е и изневерявала, дали няма да мога да получа права над детето?

Нямам още адвокат и съм доста объркан...

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 07.06.15 12:04.



Тема Re: Разводнови [re: pravil_nick]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.06.15 10:45



Знам ли? Всякакъв резултат търся - дете, имоти, реванш... всичко!

Каквото мога!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Разводнови [re: LUClFER777]  
Автор Ryan ()
Публикувано07.06.15 11:07



Привет, LUClFER777,

Изходът на делото за развод е окончателното развеждане. От тази гледна точка, щом един от вас желае раздяла - то това ще се случи независимо от фактите, които посочваш. При тези обстоятелства не си струва да ровиш, защото ще постигнеш единствено допълнително и трайно влошаване на отношенията.

Като казах отношения - необходимо е да ги поддържате в някаква степен, заради децата.

Като казах децата - независимо от историята, правото, справедливостта, нараненото его, нормалното объркване и т.н. - те не заслужават да преживеят не просто раздялата на родителите си, но допълнително вадене на кирливи ризи, семейни войни и (винаги) пирови победи.

Сега на теб ти е трудно, гадно, объркано, ядосано... И при нея е така, нищо че изглежда ситуацията да е като скачени съдове (на единия лошо, но при другия хубаво). Най-оптимално, разбираш ли - повече рационално, е да приемете чувствата, които изпитвате и да ги потиснете (или управлявате) в името на по-добрия си бъдещ свой (в който липсват разправии с бивш) и на децата живот.

Та в тази връзка най-добре би било да се разделите със съгласие и без посочване на вина. Пак така се договорете и за евентуална подялба на имущество, и за това къде е най-добре децата (или поне непълнолетното дете) да живеят.

Не е лесно, но в дългосрочен план е по-добре така.

Пожелавам (и на двама Ви) сила и мъдрост, за да преминете през изпитанието с най-малко негативи и да построите по-добър живот, включително и за децата!



Тема Re: Разводнови [re: LUClFER777]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано07.06.15 11:08



За имотите, незнам дали знаеш, се завежда отделен иск от този за развод, ако нямате постигнато споразумение. Т.е. "моралът" на съпругата не играе.
Ако детето е по-голямо от 11 години, бива "питано" в съда. Т.е. взема се предвид и неговото желание. И, ако то пожелае да остане при мама, а мама заяви готовност и е способна да се грижи, при това в семейното жилище, съдът се произнася в полза на .. детето (макар ние да го наричаме "в полза на мама").
Фактът, че мама се е изнесла от семейното жилище, има две обяснения - тя иска да е другаде или тя е избягала от нещо. За първото - добре. Имаш шанс да вземеш попечителство над детето, защото тя вероятно не иска и него. Но за второто - не е добре. Има голяма вероятност ти да доказваш аморалност, а тя ... домашно насилие. Влиза ли ти се в подобен филм ?! ... ти решаваш.

Пъ Съ: При един развод няма "всичко". Има само губещи.


Редактирано от pravil_nick на 07.06.15 11:12.



Тема Re: Разводнови [re: Ryan]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.06.15 11:24



Даааа... Това ми нашепва и разумът ми, до колкото е останал след последните събития.

Тя постъпи и винаги е постъпвала много подло и мръсно. Цялото ми същество желае мъст! Дългигодини давах всичко от себе си, а накрая тя се подигра.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Разводнови [re: pravil_nick]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано07.06.15 11:41



а тя ... домашно насилие. - Тя вече е направила първи стъпки. Пускала е жалби срещу мене, викаха ме в полицията... Разбира се всичко са долни лъжи! Отвратен съм!
Пуска жалби тайно и си живеем съвсем нормално, до момента, в който ме извикаха в полицията и разбрах какво се случва... Разбрах за доносите два месеца и половина по-късно. Гнусен шантаж!!!



Затова искам реванш! Да беше пуснала само молба за развод и да ми каже и да приключим, а тяпредприема атака и си трае, а аз презтова време, се грижа за нея като за малко дете... Много долно и недостойно! Сега сигурно ще ми се наложи да доказвам, че не съм я тормозел... Най-вероятно ще изкара кошеревски свидетели, има една приятелка - комшийка, с която напоследък станаха много гъсти. Може да ми се наложи да доказвам, че нямам сестра.

Редактирано от LUClFER777 на 07.06.15 11:46.



Тема Re: Разводнови [re: LUClFER777]  
Автор 2biri (стар клубар)
Публикувано07.06.15 12:03



Има смисъл само за да се успокоиш. Някак ще ти стане по-лесно, че е имала друг мръсницата, който я е излъгал, омаял и особено ако има повече пари или е по-млад/красив. Щото е кофти, ако просто не е можела да издържа с теб и е предпочела да е сама. Звучи грубо, но е така.

Дайте си малко време, помислете кой вариант е най-доброто за децата и действайте по взаимно и без панаири. Да си делите официално хладилника и прахосмукачката, ако работите и имате нормални доходи е абсурдно. Децата над 8-9 си казват къде искат да спят и къде да са днес и утре. При свободен режим ще спестите на детето драмите на "тук е у дома, а там само на гости".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.