Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Не съм в реднови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано14.05.15 09:24



Верен отговор.



WALL·E

Тема Re: Не съм в реднови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано14.05.15 09:31



коте



черно коте

изръмжи тихотчко



Тема Re: Не съм в реднови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Ryan ()
Публикувано14.05.15 12:59



Привет, Lili Vihronrav,

Моля те, нека не се веят знаменцата и не ги увеличавайте! :)

Сега сериозно: Замисълът е добър и се вижда, че активно се публикува информация. Позволявам си да коментирам възможности за подобрение:

- Изборът на език - хората са свикнали да търсят селектор и да го намират някъде отгоре. Сложиш ли го на друго място - лесно е да се пропусне и това се случва много по-често, отколкото допускаш.

- Въобще това важи за всички елементи от структурата на сайта - експерименти с подредбата, дори да носят атрактивност и красота - влошават ползваемостта и губиш посетители.

- Много движение има по сайта - мърдат статии и рекламни банери - вземат се очите и пак се губят клиенти така.

- Специално за рекламата - огромна част от големите и/или мигащи, анимирани, движещи се и т.н. рекламни банери не вършат работа, защото се игнорират от потребителите (включително с блокиране на ниво браузър). Вероятно текущите ти рекламодатели (все още) не са чувствителни към ефекта от рекламата, но тенденцията е да се търси ефективност. Те ще търсят, ти ще трябва да я предложиш - демек от самото начало я търси и ти.

- Прекалено много снимки - трябва да се намери баланс с текста, защото прекаленото много снимки намаляват информационната стойност - все пак сайтът е новинарски. В това отношение погледни как изглежда в момента

(нормалната и отделно мобилната версия) - там доста експериментираха последните години, докато постигнат текущото съотношение, предполагам е наистина най-ефективното.

- Много е сгъстено съдържанието - отделните елементи са близо един до друг. Отделно дизайн с три колони (най-широка, тясна, широка) визуално претрупва и не ти дава възможност да подчертаеш/фокусираш пост, тема или група от теми.

- Мобилна версия - темата, която използваш, се мащабира добре за малки екрани, но нестандартната подредба на основни елементи прецаква възприемането - например селекторът за езиците съвсем се загубва някъде в средата, подменюто също. Въобще мобилната версия на новинарски сайт предполага съвсем различен (не просто премащабиран) дизайн от нормалната. Доколкото все повече новинарските сайтове се четат през мобилни устройства - това трябва да се отчете.

- Липсва ми информация за фирмата/човека който развива/редактира сайта. Ако не правиш някакъв вид е-търговия, това не е задължително, но намалява доверието в сайта като източник на информация.



Тема Re: Не съм в реднови [re: Ryan]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано14.05.15 19:58



Благодаря ти за изчерпателността, ще се съобразя с основната част от забележките ти.
На мен също не ми харесва това връткане - като капачки на стрелбище е.
Но всяко нещо по реда си. От януари досега сменихме три пъти визията на сайта, следващият път ще е през октомври.
Рекламата - така я искат, съобразяваме се.
Снимките - хората си ги търсят, дори понякога само тях и заглавието гледат. Все пак 20 години съм в бранша.
Това, че не ми го пише името в сайта не е загуба, защото рекламодателите - сегашни и бъдещи ме познават лично. Но ще го напиша все пак.

Още веднъж ти благодаря за градивния анализ. В което не съм се съмнявала, че ще го направиш.





Тема Re: Не съм в реднови [re: Ryan]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано14.05.15 22:10



Абсолютно потвърждавам и съм съгласна с долните препоръки:

- Изборът на език - хората са свикнали да търсят селектор и да го намират някъде отгоре. Сложиш ли го на друго място - лесно е да се пропусне и това се случва много по-често, отколкото допускаш.

- Въобще това важи за всички елементи от структурата на сайта - експерименти с подредбата, дори да носят атрактивност и красота - влошават ползваемостта и губиш посетители.

- Много движение има по сайта - мърдат статии и рекламни банери - вземат се очите и пак се губят клиенти така.




Тема Re: Не съм в реднови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано14.05.15 22:34



Миличко, имаш още много да учиш този занаят.

Добре, че хората ти показаха 5% от глупостите на сайта ти.



Тема Re: Не съм в реднови [re: Orcad]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано14.05.15 22:38



Ти и само ти говориш за лукавина.

Ти гледаш "дрехите", а аз виждам какво има под тях.

Джумляните са известни, че са от расата на Орките. Други въпроси?



Тема Re: Не съм в реднови [re: Entrepreneurial Spir]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано14.05.15 23:01



Както ти казах по-горе - не бери грижа за мен.
Докато си изкарвам парите /със сайта си/ и си плащам за всичко, не ми пука от хейтове. И ако с този нескопосан сайт успявам да зарибя хората да ми плащат, представи си с перфектно направен какво ме чака.


Виж Райън го уважавам, защото критиките му са мотивирани и добронамерени.
Ти си просто недорасъл заядливец и няма как да те взема насериозно.

Редактирано от Lili Vihronrav на 14.05.15 23:04.



Тема Re: Не съм в реднови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Ryan ()
Публикувано15.05.15 15:24



Когато експериментирате кой дизайн е по-ефективен - струва си да използвате средства като -
-


-

Безплатни и изключително полезни средства, за да разбереш кои са посетителите ти, как възприемат, как използват сайта и много други неща. Просто безценна информация.

За името - то не е важно за рекламодателите, а за читателите. Всъщност, макар интернет - все пак си медия - подлежиш на някаква регулация, в момента слаба, но с тенденция за усилване.

Успех!



Тема Re: Не съм в реднови [re: Lili Vihronrav]  
Автор ptj ()
Публикувано15.05.15 20:00



Лично на мен визията на сайта би ми харесал ако главната страница наподобява първата страница на вестник. Т.е. да съдържа препратки и снимки към най-важното от другите раздели. Мигането и мърдането на образи е досадно и след като потребитяля не си е платил, нищо няма да му попречи да затвори нацяло сайта ако него го дразни. Колкото до рекламите - опитайте (по възможност да заемат само една колона) в дясно. Когато някой гледа самата новина е желателно по-голямата част от екрана да е запълнена с нея, а не половината. Котировките с валутните курсове, ако не са на рекламодател по-добре ги сложи само на едно място.
Селекторите горе са добре, но останалите не ми харесват. Евентуално в главните горе може да добавите при неообходимост падащи менюта, но не е задължително.
Друго - когато погледнах "новина" от дясната половина, след нейното зареждане рекламата и вдясно си остана непроменена.
Най-добре разгледай сайтовете на големите новинарски агенции - например

и направи сайта си като структура почти идеално тяхно копие.
Още нещо - спемнатия от Rayan сайт, не се зареди на моя браузер. Затова искай от програмиста ти - версията на сайта да не е много претрупана и да може да работи без проблем на по-слаби комптютри и по-стари версии на Windows, както и с различни браузери (не точно последни версии)...

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.