Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.11.14 00:42



Няма шест-пет вече...ето затова и сега пиша темата след 2 чашки бяло винце, с мезенце хестествено


Причината: кардиоложката днес /6.11/ ми намекна да не съм чак такъв ангел и да си почерпвам душата чат-пат умерено с качествно винце, а не с лекарства.
Демек за сетен път се доказва, че болести идвали от нередовно пиене...мое допълнение

Темата всъщност е за кардиолога д-р Татяна Иванова /наборка горе-долу/, която остави незаличима следа в съзнанието ми и Благодаря на Съдбата, че ме срещна с нея:) Всъщност, аз въобще нямах намерение да ходя точно при нея, но Силите, които напътстват живота ни и хората, с които трябва да се срещнем са неумолими с/у нашите желания понякога.
Искам да поясня, че имах направление, което беше на път да изтече, защото седмица правих неуспешни опити да се свържа със Сити клиник-нали много хвалена, вярвам има защо, но както се казва, да не ти идва до главата. За беда попаднах в период, когато им ремонтират телефонната централа и йок връзка:) Писах им във фейса, дадоха ми любезно други телефони /неофициални/. Звънях, казаха ми да си оставя моят номер и ще ми върнат обаждане от кардиологията там...ами, колкото клубарите от тук са ми звъняли миналата седмица, толкова и те. Ядосах и казах-"Няма да сте вие!"
После звънях до Военна болница...там часове, чак след месец. Шах, до тогава направлението - адио:)

Реших да звъня и в най-близкият за мен квартален здравен център. Без никакви очаквания, просто проверка как ще ме отклонят и те. Учтива секретарка каза, че нямат до едикоя си дата часове. Но чувам как някой нещо и даде указания и тя ми каза да заповядам след 3 дни в едиколко си часа. Щели да ме вмъкнат между другите пациенти. Отдъхнах си:)

Предисторията: Тая година нещо се разкиснах някак си. Бе Аз не съм Аз. То май така става на определени периоди, особено като минеш 50-така и от скука или де да знам от какво те връхлитат разни здравословни преживявания, внушения и тем подобни:)))...изпаднах в състояние, сякаш си болен от всички най-страшни болести, всички симптоми имаш на каквото се сетите и дето е описано в интернет... и демек няма какво да се обясняваш на доФтора какво ти е и защо му губиш времето, просто му казваш, че си болен от всичко дето съществува и се оставяш да вади магическата пръчка и да те оправя...ха да видим къФ доФтор е
За Вас смях...за мен никакъв майтап:))) /допреди двете чаши винце де:))/

След като предприех сериозни действия и подлудих изневиделица и изведнъж с драматична физиономия джипито, защото считах, че ей сега ще стане неизбежното и бърже трябва да ме спасява, щото налЕ живот е това /мани, таквоз чудо излагация за пръв път ми се случва, между другото/, жената стресната ми раздаде наръч направления, като тихо ми гмецна да бегам бърже да си закупя и да отпочвам едно хомеопатично "СедатиФ" се казва...остави това, че почти и се обидих, що да пия хомеопатични при условие, че съм толкоз зле...но това друг въпрос. Реших да не и се меся, щото нали животът ми е в ръцете и, иначе направления йок:)))

Минах гинеколог-няма проблеми /апропо цитонамзката ми излезе, че е I-а степен даже, заподзрях д-р Каменов в лъжа, че крие истинското ми безнадежно състояние, защото ми е приятел от 30 години...:))))/, минах мамолог във високоспециализирана клиника...и там всичко супер за годините казват - хм, кой знае какво скриха, макар да ми дадоха запис на изследването, минах пълна кръвна картина-бе ни един резултат нямаше отклонения /кой знае как манипулират изследванията и казват - всичко е наред, а то кой знае какво е:)))/, минах гастроентеролог...ох, той ми обясняваше как червата били психиатрията на организма и в случая ми предписва да пия чай мащерка, лайка и мента и да спра да пия прясно мляко и кафе най-накрая, както и цигарите да спра...неприятна лекция разбирате:)...явно не съзираше колко съм зле и не ми е до това да го слушам как ми предписва чайове...ядосах му се истински. Аз му намеквах дали нямам например глутенова ентеропатия, той ме гледаше странно и ми каза, ако мисля, че имам да си правя диетата и след два месеца да ида да ми направят "натоварване" и да мирясам...явно реши да ме разкара...така и не рачи да ми направи там разните му гастроскопии и колоноскопии /щото нали така пишат по нета се прави...:)))), но нека му тежа на съвестта, ако стане непоправимото:))

Обаче в джоба си имах още няколко направления и реших, че всичкосъдържащите ми симптоми ще изкочат от предстоящите изследвания.:))

Така стигнах до срещата с кардиолога д-р Иванова днес! Естествено подлудих и съпруга и той си взе няколко дни отпуска за да ме води по изследванията, защото от лятото имам жестоки панически атаки и аха да тръгна занякъде и се връщам обратно...нали всички симптоми описани в интернет, както казах са ми присъщи Няма да ви обяснявма как работя с курсистите и какви случки имах...едва ли не се разделях с професиите си и пожелавах на курсистите да продължат делото...абе не е за разправяне. Хем не мога да се понасям така, хем онова по-силно и кой знае как ме прави за смях. Но хората ме изтърпяваха някак си, за което им благодаря, защото въпреки "безнадежното" ми състояние не нарушавах учебният процес, но усещах в погледите им колко им е мъчно, че явно сама си докарвам излишни бели и се самоизмъчвам!!!

Отидохме сутринта. Настоявах да идем половин час преди определеното време, защото моментът е съдбовен:). Обаче аз изпаднах в паническа атака пред кабинета...защо ли?...ами защото гледам пред кабинета разни бабки с бастунчета и със смачкани медицински документчета в ръце и пликчета с лекарства как си ги показват, бъбрят си, а аз между тях и ми поприлоша. Че като ревнах на съпружето и му казвам, давай да си ходим, не ща тук! Той ме успокоява и се хили едновременно...явно се чуди какво прави в тоя цирк дето всички баби са сами пред кабинета, а аз "младежката" с грим и придружител.
Бабите тръгнаха да ме успокояват, да се не плаша, как докторката била най-добрата и те идвали всяка седмица, защото и се радвали и нямали никакви оплаквания от нея.
Имаше и две лоши баби, които ме избутаха да седнат, защото били по-зле от мен...и аз стоях права, нали най-младата от тях Е, седнаха и си извадиха едни плетки на една кука и си заобясняваха коя как вземала някакъв завой на дантелата...хммм.

Д-р Иванова излезе и свери кой за колко часът е. Хареса ми излъчването и. Когато дойде моят ред, една от хитрите баби се опита да се предреди, но докторката и каза: "Кате, не хитрувай, знаем се, жената е преди теб!"
Бабата сумтейки нещо си седна на пейката...аз влязох най-накрая, съпругът каза, че отива да пие кафе, щото му иде малко овър седянката:)))

На влизане докторката се обърна към бабите и им каза да са тихи, за да прегледа - младата жена:)) Въобще много готино излъчване имаше тази жена!
Пробемът беше, че и се развалил сутринта ехографа след внезапно спиране на тока и чакахме техник за да го поправи...но се оказа голям проблем и чак другата седмица щял да работи. Докато го проверяваха си говорехме за това, какво ме води насам, за това, че съм с вроден сърдечен порок-междукамерен дефект, но досега не съм имала проблеми, пу-пу. Заобяснявах и какво ми е...демек ВСИЧКО ми е, но най-вече ми прескача сърцето напоследък и едно сърцебиене получавам...попита ме до колко удара?..казвам 90...явно обаче това не и направи особено впечатление като за животозастрашаващ симптом:))...тя кимаше разбиращо и въобще не показа отегчение или досада, напротив-изслушваше ме внимателно..абе остави ме да си окна:)). Попита ме като съм вдигала за тая година 3 пъти кръвно, какво съм предприемала и пробвала ли съм рецептата на бабите дето и я казали, след което цялата клиника от служители я ползвали при нужда...става дума, че като вдигнеш кръвно, да сдъвчеш един -два листа здравец/измити/. До 15 мин, чудеса ставали и кръвното се нормализирало.

В това време обаче една баба на над 80 години напираше да влиза, явно за нея нямаше ред и дисциплина:) Издебна момент, когато сестрата излезе и се намърда и прекъсна прегледа питайки си нейни неща...докторката и обърна внимание, извини ми се, каза и, че има пациент, но онази нямаше сила, която да я спре:) Недочуваше и забравила какво и казала докторката преди 3 дни, пак искаше да и повторят кое лекарство за какво е Лекарката търпеливо и заобяснява нежно положила длан на рамото и ...все едно на майка си обясняваше!
Изпрати бабата до вратата, а там я посещнаха новата серия бабети...тя им хващаше ръцете и майчински им казваше да имат търпение, че апарата и е развален и малко ще се поизместят часовете за прием. Трябва да прегледа-младата жена първо. Те като малки деца я слушаха и като първолаци си сядаха по местата коментирайки помежду си, че докторката има проблем и няма начин, ще се чака, нямали бърза работа!

Когато бабет си тръгна, забравих да Ви кажа кардиоложката се обърна към сестрата и каза: "Настигни Мария /измислям името/ и и запиши час да дойде другата седмица, защото ще се обиди, че я отпратихме без да знае кога пак да дойде, а е сама и да не го преживява". Стана ми ясно, че всъщност въобще няма нужда от този час, но лекарката го прави за да не се чувства сама възрастната жена. Предполагам, че лицето и е светнало, когато сестрата и е казала за насроченият час и че лекарката иска да я види.
После д-р Иванва се обърна лъчезарно към мен и ми каза: "Виждате ли ги моите кримки! Опасни са!", а после допълни: "Да Ви кажа, от години мой пациент не си е отивал от сърдечен проблем...от други неща си отиват, възрастни са...но поне сърцата им издържат докрай!"

Тогава забравих за какво съм отишла...забравих за прескачанията на сърцето ми и ми стана толкова мило и топло. Гледах я как ми подготвя документите и исках да и кажа, че моят преглед приключи...всъщност не съм сигурна дали имам нужда въобще да съм там. Сякаш за миг се събудих от някакво вцепенение.
Все пак направихме възможните прегледи, освен ехографа, който така и не заработи. Взеха го на сервиз. Кардиограмата ми беше прекрасна, кръвното 100/70, докторката каза след 10 дни ще ми е ехографията, за да си довърши изследванията прецизно.

На приключване ме попита дали имам направление за ендокринолог, за да съм спокойна, че това съм прегледала и евентуално да проверим дали тия прескачания не са от щитовидната жлеза. В този момент се сетих, че от всички световни направления май само това джипито го пропусна Казах и нямам, но ще ида на платен преглед щом трябва.
Доктор Иванова каза, че тя ще ми издаде направление в момента и бързо да се кача при ендокринолога, докато е там. Така и стана. Ендокринологът имаше едни свободни 10 минути и вместо да си почине ме покани за прегледа. /подозирам кардиоложката да и се е обадила за моят случай:)/

Естествено оказа се, че пак ме мамят с резултатите...ехографията на щитовидната жлеза, се оказа перфектна...хммм...даде ми направление да си изследвам утре щитовидните хормони, но вече знам как ще ме излъжат и с тия резултати, защото всички доктори са се наговорили, това си е някаква конспирация, но то е ясно... - дай Боже

Върнах се при д-р Иванова и засрамено и казах добрия резултат...всъщност, казах и, че май проблемът е на друго място...и посочих главата си Тя се усмихна и каза, че се случва в тази възраст и ако е така трябва да се успокоя първо за да не задълбочавам нещата. Не съм за лекарства засега /Валидола не го броим:)/, да дадел Господ скоро да не стигаме до тях...но да пия магнезий все пак за известно време и намекна да не съм чак такъв въздържател, когато душата има потребност от малко разпускане и разтуха...чаша-две винце в добра компания не вреди.

На тръгване останалите баби ми пожелаха да съм в добро здраве, но ако наминавам пак да се не плаша и момчето да не отсъствало от работа...вече сме се познавали, да бъдел спокоен и той те били често пред кабинета

Тръгнах си смълчано.

Съпругът ми се хилеше и ми разправя как докато ме чакали пред кабинета му разказвали за децата и внуците си. Той пък ги почерпил с бонбони от лафката.

Аз продължавах да бъда притихнала и знаех, че д-р Иванова вече е МОЯТ сърдечен лекар от тук насетне. Дори и да не ходя повече при нея занапред, само когато си мисля за нея и за нейните пациенти от третата възраст, ще се чувствам лекувана...макар да знам горчивата истина, че с нея пак ще се срещаме, дори след години-Господ здраве да ни дава!!!

Послеслов: След това посещение за целият ден не усетих ни едно прескачане на сърцето. Даже ми се случиха неща,които не бях изпитвала последните месеци...чувствах се лека като перце, отидохме по магазините, обядвахме навън, след това се прибрахме, но на мен ми се правеше нещо...станах и отидох на фризьор-сама, и не изпитах ни за миг паническа атака. После отидох сама на пазар до супера...имах нужда да съм сама и сама да пазарувам, скоро не бях го правила, знаете вече защо...

Когато се прибрах, съпругът ми каза, че леко се притеснил, че ме няма 4 часа, но решил да не ми звъни, за да не развали магията...все едно, че се притеснява за болен човек...решил, че ако ме няма поне 12 часа, тогава

За утре също имам страхотна програма с излизания, след като ми вземат кръв за прословутите щитовидни хормони...дето само ще си хабят реактивите за мен

Та такивамитиработи...от кака Ви Лира...лудото Ленче

п.с. Друг път ще ви разкажа за странното ми попадане при фризьорката днес. Всичко стана толкова импровизирано и както трябва всъщност. Когато следваш знаците така става:)...попаднах на невероятна жена, оформи ми косата чудесно, всъщност смених си въобще прическата...из салона се носеше спокойна индийска музика за медитация, а ароматна свещичка допълваше усещането, все едно си в друг свят. Бяхме заедно 3 часа в приказки, тя усети какво изживявам и ме покани на 24.11 от 19 часа в ритуалната зала на кв. Хиподрума, защото ще изнася безплатна лекция за това как да се справяме със стреса и да сме в хармония с Вселената и себе си:)...ако Ви е интересно , заповядайте!!! Коя е тази жена сега няма да издавам, но се оказа, че не е просто обикновена фризьорка, а работи това за да има своята независимост и да живее живота си с това, което обича през останалото време...грижата за духа и мисията как да усмихне повече хора:)

И как Съдбата ме заведе точно при нея, при такъв човек...чудя се, а всъщност не трябва. Днес ме срещна с д-р Иванова и Ана фризьорката - балсам за душата...това е предостатъчно

п.с 2 Да ви кажа направлението за невролога няма да го ползвам, защото кръста ми мина...а и като ги знам невролозите, с тия па въобще не ми се занимава

Благодаря Ви, ако сте изчели всичко и дано не е било напразно.

Редактирано от Lira Emerald на 07.11.14 01:00.



Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Lira Emerald]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано07.11.14 01:40



Лирче,
Най-после душо да напомниш за себе си....
Преди в седмицата по 2пъти имаше такива хубави теми и после...замлъкна:)

Ти си кораво момиче(също като мен) обаче явно в един момент се уморяваме да сме силни и рухваме....

Какви болести,какви симптоми....Пий си винцето с хубави мезета и разказвай интересни истории....Това също лекува





Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Lira Emerald]  
Автор untroubled_-139701 (untroubled_)
Публикувано07.11.14 04:32



Поздравления!
Наистина много добре поднесена история! С щастлив край:)
Подобни неща ми се случиха и на мен, след което се оказа, че имам разбалансирана щитовидна жлеза. Сега пия келп и съм бетон отново:) Балансът си е на мястото пак. Тръгнах на йога и сложих филтър на негативностите в живота.
Само насочване, къде може да е заровено кучето:)
Успех!



Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Lira Emerald]  
Автор loverrock ()
Публикувано07.11.14 06:58



Поздрави от 30 годишната паникьорка!


Аз пък се шашкам при дълго пътуване, сърцебиене и чувство, че ще загубиш съзнание всеки момент.

domino dancing

Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Lira Emerald]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано07.11.14 07:57



Четох и се хилих, четох и е хилих, щото си те представих образно...

Аз това за чашата винце отдавна съм го казала, ама някои смятат, че било алкохолизъм, щото всеки ден. Да смятат, каквото си искат.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: untroubled_-139701]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано07.11.14 08:03



Аз пък балансът на щитовидната жлеза го постигам с колоездене и плуване. Бая време се чудех защо като седна на бюрото в офиса сърцето ми почва да блъска и въздухът започва да не достига. Абе, все едно някой ми е седнал на гръдния кош. Викам, сърцето вече не издържа. После установих, че същото това болно сърце прекрасно ме кръвоснабдява като качвам 10 км. баир на Ярема, например. Значи, дето вика Лира, проблемът е в главата.
А, да, може да е идиотско, но по съвет на майката на гаджето започнах да слагам една чаша вода вечер в офиса, за да попивала отрицателните енергии. Ми, може да си внушавам, ама и това помага.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от hubavka69-110043 на 07.11.14 08:39.



Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Lira Emerald]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано07.11.14 11:00



Когато си зла и животът е зъл с тебе.
Когато видиш и другите му страни и се коригираш, нещата и в теб се променят.

WALL·E


Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Lira Emerald]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано07.11.14 11:07



е тва е лаф
стига кървави драми и прочие
май съм споменавал в клуба за един близък родственик
фанатичен въздържател, ама фанатичен
в главата му само платна, вълни, регати, карти и прочие
и като го тресна инсулт, ама много як инсулт
почти не виждаше с едното око
6 месеца на системи и прочие
и лекуващата му докторка му дала същия съвет с винцето
мани
ама тя му казала и по цигарка да изпушва
хехе
брато се беше шашнал
- кви са тия доктори!?
всички вестници пишат за вредата от пушенето и пиенето...
тая ме кара да ставам пияница и пушач
та живна нашия и след няколко месеца болника с инсулта прекоси за първи път Атлантика с още двама шашавурници
оубаче виното е от специална изба от майната си
на всеки етикет пише на чист френски, че е специално селекционирано за мосю...
нам си кой
цигарите са само кептън Блек, кутия, от нам си колко време ферментирал черен тютюн
мани
обаче от 10 години крнъвното му е 120 на 80
и прочие
..................
ама ти се изкефих де
цяла дисертация си праснала за ползата от винцето
.........
изкефих ти се нафа

живи и здрави да сте целия екипаж!





Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: untroubled_-139701]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.11.14 11:20



Току що се връщаме от вземането на кръв. В 17 часа ще видим резултатите. За всеки случай си доплатих и там за биохимията-захар, холестерол, е такива неща....то ми стана неудобно да прося направления все



А кучето знам къде е заровено...голям стрес изживявам с това, че детето расте,малкат ащерка, голямат ане я мислим, тя и си работи и магистратура кара и си живее с гадже, абе там няма ядове.
До по-миналата година с малката бяхме заедно по градинките, миналата година пак излизахме все заедно-пазар, разходки и пр. Чувствах се щастлива и спокойна, когато сме заедно.
Но тази година, след месец става на 12, кара 13-та, навлизането в една друга нейна възраст ми се отрази много шоково. Освен, че стана момиченце отвсякъде, вече не ми дава да я водя до училище, да и нося чантата, не иска да излизаме много заедно, че и казвали, все с майка си ли ходиш.
Дори ми казва: "Мамо, аз вече си имам свой живот"-молявисе
Виси си в нета, някакви игри, чати си с класа и с разни американчета,занимава си се с нейни интересни неща, излиза понякога с приятелки дето и звънят.
Аз не и преча...защото знам, че не трябва да преча...обаче си смуча Валидола

И аз увиснах:)))...и блокирах и се почувствах изгубена. Не знам какво ми стана...11 години сме били дето се казва неразделни. Таткото е все на работа и командировки, а и си е мъж, какво да го товаря как ми напира и как ходя като муха без глава, когато съм сама.
Иначе си бачкам по моите работи, обаче толкова време ги правя и толкова са ми ясни, че на моменти даже ме отегчават вече.
Нямам вдъхновение за нещо ново в момента, то що курсове изкарах допреди време, не ми с еходи повече на никакъв курс, що проекти си поставях...ама нещо напоследък нищо не ми се прави. Просто бачкам добре познати неща, на конвейр без много емоция и вълнение, даже с лека досада. Опитвам се да си бия душевни инжекции за тонус и стимул, но нещо не ми с еполучаваше тая година.

Кой знае, може пък духът да се настройва за нещо дето ще избуи изведнъж...оххх, има приказка-"No news,good news":))...ще видим какво ще излезе:)

Сега изчезвам до ИКЕА...да става каквото ще:)

Кой знае какво просветление ще получа там
После ще пиша

Редактирано от Lira Emerald на 07.11.14 11:28.



Тема Re: Започвам да пия!!!/много дълга тема/нови [re: Naglets]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.11.14 11:23



Не съм зла...по-горе описах проблема и причината...преходен период, детето става тийнка, н ее моето малко момиченце, аз критическа...горкият съпруг дето сме около него.
Муцинка положение



п.с. Много се изолирах от света и май ставам доста асоциална, а това трябва да го фиксирам...така предполагам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.