Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Една година след развода...нови  
Автор mami_n (*_*)
Публикувано05.07.14 22:40



След една година развод, все още не знам "на кой свет съм".

След колко време си дойдохте на себе си - след развода? Понякога изпадам в мъгливочееерно-сива дупка и си викам, за това ли беше тоя целият зор да се докарам до тука




Тема Re: Една година след развода...нови [re: mami_n]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано05.07.14 23:35



... на третата започнах да проглеждам... и да виждам някаква светлинка... после просветления, в които се чувствах добре и исках да ми се случват хубави неща... и така...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Една година след развода...нови [re: sladunka medunka]  
Автор kikimonik (nevidimka )
Публикувано06.07.14 01:12



Ми то зависи с кой се развеждаш.


Шегата на страна, но когато се разведох с първия си съпруг сякаш камък ми падна от раменете. Чувстваш се щастлива, силна и спокойна. Не можах само да преглътна факта, че не го е еня за детето.
Сега обаче въпреки, че не е развод, а една обикновена раздяла още не знам на кой свят се намирам. Мина година и половина от тогава, а аз съм още в "черната дупка" и на моменти потъвам все повече и повече.
Знаеш ли, може би в такъв момент на болка от раздялата е нужна някаква нова силна тръпка и чувство- мисля, че това доста отрезвява и помага емоционално.

[url=http://test.zalata.net/r/7832/][img]http://test.zalata.net/banner468.gif[/img][/url]

Тема Re: Една година след развода...нови [re: kikimonik]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано06.07.14 04:49



Може би зависи от това кой е отхвърленият. В случая си ти и точно това не можеш да приемеш. Не мисля, че е нужна нова тръпка. Нужно е да приемеш себе си и да се заобичаш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Една година след развода...нови [re: kikimonik]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано06.07.14 10:48



... ами, не зависи , защото почти винаги се развеждаш с този дето си го обичала, имала си общи планове за бъдещето с него, опитала си се да останеш и да оправиш нещата, имала си надежди, инвестирала си време, имала си очаквания... прибавяме и детето, любов и надежди и бъдеще... отново общи... е малко трудно да си щастлив като се променят нещата и в общите останеш сама или не си сигурна в човека отсреща дали ще продължи да участва и като как ще се случи това... та, това си е някакъв процес на осъзнаване на фактическата и пренастройване на друг режим, за който трябва време, но без него рискуваш да ти се повтори пак и пак ... както виждаме, че при теб се случва....

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Една година след развода...нови [re: hubavka69-110043]  
Автор mamin11 (*_*)
Публикувано06.07.14 11:24



Раздялата си беше по моя инициатива, с нашето съвместно добро участие се стигна до заветния край. Не се чувствам зарязана, но се чувствам огорчена, излъгана в надеждите си, строяхме си нещичко и всичко си разрушихме.
Пробвях да дам шанс на нова тръпка, но нещо тръпка няма. Едни паразитни мисли ми се прокрадват, че ако бях постъпила еди как си или бях изтърпяла еди какво си, може би щяхме да запазим семейството си. За сега си се въртя на пълни обороти в спиралката от това "какво беше и защо стигнахме до тук?" и "от тук на там на къде?". Освен, че свят ми се завива ефекта е нулев и светилна не ми се вижда на хоризонта.




Тема Re: Една година след развода...нови [re: mamin11]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано06.07.14 12:19



А той какво направи, за да поемеш ти инициативата?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Една година след развода...нови [re: hubavka69-110043]  
Автор mamin11 (*_*)
Публикувано06.07.14 13:01



Липсваше ми присъствието му, вниманието му, хубавите мигове заедно. Когато се виждахме живеехме в караници, скандали и спорове за всичко. Всичкото се отразяваше и на детето. Има една приказка откакто се обърне колата пътища много. Няма лесно, но като има уважение, обич и подкрепа в едно семейство и има семейство.




Тема Re: Една година след развода...нови [re: mamin11]  
Автор won (cool)
Публикувано06.07.14 20:08



Едни паразитни мисли ми се прокрадват, че ако бях постъпила еди как си или бях изтърпяла еди какво си, може би щяхме да запазим семейството си.

Ами ако е трябвало да изтърпиш ''еди какво си'' нееднократно? Просто да се очаква от теб да не реагираш, да преглътнеш... и така, докато преглътнеш себе си.
Да спасяваш сама един брак е много самотно и болезнено начинание. А той спасяваше ли, докато ти спасяваше...или просто бягаше през глава?
Не потъвай в самосъжаление, не гледай назад, продължи от днес. Миналото, когато не помага, само пречи и тежи. Гледай напред и си помисли за възможностите на положението си.



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 06.07.14 20:11.



Тема Re: Една година след развода...нови [re: won]  
Автор mamin11 (*_*)
Публикувано06.07.14 21:32



Големият плюс е спокойстивето, за детето най-вече и за мен, от липсата на скандали и най-накрая финал на голямото ми обречено Чакане. Благодаря ви за подкрепата, имам нужда от нея...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.