Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Клъб, да ви представя...нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано03.07.14 02:25



Да ти е честито Голямото Пикаене и Акане из цялата къща!


Застели плътно с вестници, ако не искаш съвсем да се видиш в чудо.

Кога ще я изкараш тази плюшена играчка в кварталната градинка, да дойда да я намачкам?



Тема Re: Клъб, да ви представя...нови [re: Lira Emerald]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано03.07.14 07:43



Честито!
Малката е страхотно прекрасна, а ти си имаш нов член на семейството и това го казвам сериозно. Въобще предстои ти гледане на бебе. Първо разкарай обувките, еле пък тези от естествена кожа. Това важи и за чанти, колани и т.н.
НЕЩО МНОГО ВАЖНО: Не зная от къде е купена малката, но задължително провери за всички ваксинации. Така преди време изгубих едно пухче, защото ме излъгаха че е ваксинирано и т.н. Може би от тогава параноясвам, но моля изрично провери за това.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Оцеляхме тази нощ:)нови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.14 08:35



Ханибал, взехме я от официална развъдна къща в СФ. Гледах имат обяви от 3-4 години , добри отзиви от разни клиенти. Казва се ZooBox. Хареса ми това, че ни спестиха ходене до тях някъде около ПЖИ-то-Слатина, а ни я доставиха до нас:) Хареса ми и това, че цените са им народни! Те с това били известни сред знаещите я.
Малката я закупихме за 220лв, видях обявата в Продавалника-OLX.
Иначе този род кученца вървят от 300-400 лв. и нагоре за по родословните:)
Нашата няма особено инфо откъм родословие, казаха само , че бил адонесена-откъде, не знам. Всъщност нищо не ми казаха за нея, а и аз не настоявах. Видях я ,че е в добро общо състояние, това ми беше достатъчно. Важното е , че е симпатяга, харесахме се, не я вземаме за разплод и изложби.
Имаше си и паспорт, там с първите ваксини и обезпаразитяване. С печат от ветеринаря.
Веднага я заведохме на нашият ветеринар, който си я поема. Сега 3 дни ще има вътрешно там обезпаразитяване, днес ще правим и външно такова и ще и слагат и трета ваксина. Кучето е здраво.
Казаха ми да следя тази сутрин изхожданията и да няма глисти...НЯМА-сложих най-силните си очила и проведох щателен контрол! Всичко си е наред:))



Игрива е , тиха е...само 2 пъти нежно излая вчера...единят път защото съпруга нарочно я дразнеше:))...вторият път от скука, щото се изморихме да и обръщаме впечатление, седна в центъра на хола...гледа ни, гледа ни и каза-БАУ:))...демек - "Много сте скучни бе!"

Тази нощ мина прекрасно:))
Май само аз не спах като хората, за да слухтя и следя какво става...животинката си спа, гък не е казала. Усещах я, че се разхожда по стаите, лочи си вода, скара се на едно чердже. По едно време нещо си поръмжа на една играчка, това беше.
Явно е сравнително уравновесена. Не е досадна-засега

Обувките ги прибрахме предвидливо, забелязах, че има склонност да им обръща внимание-дали сме и гумени кучешки играчки. Разхвърля ги насам -натам:)

Влюби се в една възглавничка за стол и си я влачи и дърпа гризейки из стаята:))) По някое време си ляга на нея, после пак и ръмжи и си я влачи Кабелите засега май не ги е открила като обект за джвакане:)

Това е засега. Не и се чува гласчето, виждам, че умее да се забавлява сама, явно в развъдника го е правила и е свикнала.

Редактирано от Lira Emerald на 03.07.14 08:36.



Тема Re: :)))нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.14 08:43



Охооо...кой е тук:)))))))))))))))))))))))))


Випаджийче:)))

Радвам се да те видя! Гледаш ли какви заетости си образувахме :)/то станаха и едни други наща, но няма да ги мислим сега...сега само Сиси е важна:)

Няма нужда от вестници, то е шепа кученце. Пиква малко и то не начесто, забърсвам със сапун и вода, за да не си мисли, че хола е тоалетна, ама нали е теракот, та не е проблем. Само там ходи да прави нещата...в другите стаи не я видях да пакости.

То след месец ще започне да излиза и нещата ще си дойдат на мястото. Тозимесец и е забранено, предстоят и още ветеринарни процедури.

Засега приемаме гости у нас, защото сме вързани с нея:))
Ще ти звънна!



Тема Re: ето янови [re: portokal77-138786]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.14 08:51



Ами за яденето, каквото ми казаха-това. Ветеринаря говори с човека от който я взехме и се оказа, че правилно е хранена-там някакви гранулки. Доктора каза да продължаваме с тях, но с определен грамаж, каза да не и слагаме непрекъснато, защото те все си ядели. Тези гранули били най-доброто за нея за сега.
Забрани храна от нашата, предупреди никакво прясно мляко.
Тя си хрупа там нещата и е доволна гледам:)

Аз взех да се втелясвам и и сипвам само минерална вода, страх ме е да и дам тази от чешмата...поне този месец де:))

Ето я:







Тема Re: Клъб, да ви представя...нови [re: anbra]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.14 08:56



Е, не е толкова страшно де:))...или още н еса се образували натрупвания:))
Важното е, ч етази нощ мин аспокойно, спа си...кротува си. Аз не спах, ама това от преемоциониране и да следя какво става...ми нищо не стана:))

Иначе категорично има слабост към чорапите ни. Абе само ни ходи по краката и дърпа чорапите ни по тях:))...а ако си бос иска да те лиже по пръстите...н аникой обаче не му е приятно и я бутаме лекичко с думата-НЕ!

Без да искаме вече леко я настъпихме-аз при залитане уж да я прескоча малко я поуцелих, изквича...а, снощи в тъмното се завря в краката на Марина, като излизаше от тоалета...дребн ае, а само се вре в краката на хората. Това е опасност засега!...за нея де





Тема Re: Клъб, да ви представя...нови [re: dymo]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.14 08:57



И Вие сте за честитки:)
Пусни снимки и на Вашият нов хубостник тук де:)))





Тема Re: :)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано03.07.14 09:02



Слушай сега акъл от патило, каза ми го стар кучкар, когато си осинових преди години куче-бебе. После майка ми някак се изхитри "да го изгуби", но то е друга тема. Пикаенето и акането навсякъде е неприятен проблем, докато поотраснат и привикнат да се стискат до извеждане навън. И, понеже са дезориентирани и нямат котешки инстинкти /бозаещите котета също пишкат навсякъде, докато майка им ги приучи да го правят само в тоалетната/, домашната хигиена отива по дяволите.

Номерът на стария кучкар бил да приучиш кученцето да пишка и ака върху вестник - наблюдаваш го и като добие умислен вид, го слагаш на вестника в банята или там, където си застлала пода. Научи ли се, постепенно прибираш вестниците, докато останат само пред и в банята и то се усеща, колкото и неконтролирано да пишка, да притопурка до вестника. Даже и да порасне за извеждане навън, до нам колко си месеца, не може да стиска по 12 часа.
Пък ако ти се стъпва в локвички по неволя и ти се попива урина по десет пъти на ден, твоя воля.



останалото - на бележки и тел.



Тема Re: :)))нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.07.14 09:06



Сега се сетих, смътно си спомням-да, имаше май такъв номер с вестниците, но сега ме присети защо! Идейно е, остава да я хвана, когато се "умисли"


Това ми се отдава по-трудно, признавам.



Тема Re: Оцеляхме тази нощ:)нови [re: Lira Emerald]  
Автор O98O98O (минаващ)
Публикувано03.07.14 09:47



Честито и от мен! Сега да ти кажа за пишкането.

В аптеките има бебешки пелени, подобни на памперс, от същия материал. Купуваш от тях и я поставяш на подходящо място. Кученцето само се ориентира и започва да пишка само на пелената. Когато прецениш, че се е понапоила, я изхвърляш и слагаш друга. Много е удобно, да знаеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.