Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема офф: Успокоих се!нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.05.14 18:00



Предупреждавам!-Темата е просто малко за купон, бърборкане, да си окна, нищо сериозно, чудя се с какво да си запълня времето днес следобед! Така, че може и да я пропуснете:))))

Нали малък щерчо завършва 5 клас /просто по чудо някакво

/ и аз нещо се замислих като какво ще правим след 7 клас /е, те така реших да се попритеснявам за нещо си, щото нямам работа в момента/.

Знае се, не ни влекат много четенето, науките и ученето така както компа и игрите там, хобито свързано с творенето, английският и чат пат историята и литературата като предмети...щом и учителката по математика се отказа да се надява за някакъв прогрес и прие че за повече от 3 няма смисъл, значи положението е неспасяемо.

Понякога си мисля, дали детето няма нещо като дислексия към времето и числата, времето за нея общо казано го дели само на светло и тъмно/е, малко преувеличавам, но не съм далеч от истината:)/...много сме скарани с точността и всичко е относително, така е с числата и математическите операции, започвам да мисля, че нещо ги вижда размазани, изкривени, обърнати или Бог знае какво...гледа и не му говорят нищо, уж схваща за момент и после всякакви записи са изтрити. Абе просто грам афинитете към плюсове, минуси, умножение и деление...такова чудо за пръв път виждам. Тя просто не вижда предмета математика Някакво безвремие цари в нея и пълно спокойствие и отказва да се занимава с подобни неестествени нея науки където участват числа, хиксове, игреци, дроби и пр. Дори не се притеснява дали има двойка ...тя нещо не схваща и оценяването, направо се чуди за какво е това?:)) Такъв отнесен непукиз е, че и даскалите се отказаха да я разработват

Въобще не и се ядосваме, то и аз си се знам, как само като видя подобен учебник, домашните и и ми се повдига и до днес, драйфам си от числата и сметките и това си е, пък вие както искате го приемайте-казвам и затваряй моля те тия гадости и да си гледаме кефа...знам, знам, ся ще кажете родителският пример...ми такъв пример давам аз...НЕ на математиката!!!:)). Математиката сме я затаковали и въобще вече и не и обръщаме внимание, няма да се затриваме ся заради едните числа:)) Евалата на който си я може и му е на сърце, уважаваме и ценим тези хора, защото без тях не може!!!

Както и да е, но това не е темата.

Темата е, че аз се почесах по тиквата и си викам бе я да видя какви училища професионални разбира се, елитните въобще не ни интересуват има за след 7 клас в Сф, ей така да се помоткам по нета.

Естествено, че много ми се иска да я ориентирам към Полиграфията и искрено се надявам нещата да протекат добре за в бъдеще, обаче си рекох...ами ако не стане трябва да мислим и друг вариант. Гледам си аз списъците и като видях как сe казва професионалната гимназия по фризьорство икозметика в кв. Изток паднах от смях-Видал Сасун...Видал Сасун-Wash and go:))))))

Обаче считам за находка ей това училище по -долу
И направо ще взема да я насоча директно към него, за да се научи да кОпа..небезизвестното школо БУЗЕМА...хахаха...че и наблизо в Овча купел, до НБУ-здрасти Анбра

Мнооого ме хвана идеята, хахаха...пак напомням, че днес скучая:)))...ето пишат, че излизат от там и с шофьорски книжки, а вече има и специалност-озеленител и цветарство. Моята нали е стрелец обожава да е навън по широки къси гащи и маратонки, на природа, цветя, дръвчета...никаква суета не я гони:)) Надявам се , че там математиката не е приоритет

Ето представянето на училището:

ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО СЕЛСКО СТОПАНСТВО БУЗЕМА /бележка от мен-Боже, как звучи/

Рядко се среща такова училище - от една страна БУЗЕМА е част от историята на българското земеделие и животновъдство през последните седемдесет години, а от друга - самата гимназия е история и отражение на българското аграрно дело и неговото развитие…

В учебната програмата са застъпени всички новости на аграрния свят, а добре подготвени специалисти водят теорията и практическите занимания. Нещо повече - паралелно с чисто специфичните за селското стопанство умения, кадрите на БУЗЕМА задължително влизат в живота и с професионална шофьорска книжка. Днес на полето не се ходи с каруца, а с високопроходима и многофункционална техника… През 2003 година става очевидно, че старото име на училището вече не отговаря на нарасналите му възможности и амбиции и то е преименувано на Професионална гимназия по селско стопанство БУЗЕМА.

В днешни дни БУЗЕМА се радва и на още един плюс в дейността си - целият свят е сериозно заинтересован от развитието на селското стопанство и изхранването на населението на планетата, а това води до разширяване на интеграцията и обединяване на усилията. Особено атрактивна и желана от учениците е новата специалност Техник-озеленител, която намира широко приложение в съвременното архитектурно и ландшафтно проектиране. Естетическото въздействие на околната среда не е за подценяване в нашия забързан свят и върви ръка за ръка с развитието на новите технологии в аграрната наука.

Българското училище има подписани редица договори с подразделенията на Фонд Земеделие, които му подсигуряват бърз достъп до последните новости по темата и активно участие в тяхното прилагане в учебната практика. Подчертано активно е сътрудничеството с Министерството на земеделието и храните и Министерството на образованието и науката, което открива възможност за участие в редица общи инициативи, включително изложби и състезания на регионално и национално равнище. В много от програмите си училището работи съвместно с оранжериите Плантава и Жирекс, с цветарска борса Флора, а притежава и собствен разсадник, който вече е популярен със същото име - БУЗЕМА.



Та какво мислите за идеята ми?

Пък като не я приемат и там и спираме да учим...макар че виждам няма такъв шанс, защото вече и по 3 приема правели след 7 клас и с 3 пак влизаш, та никакъв шанс за неучене

п.с. Пак повтарям темата е за купон, да не стресна някои сериозни души сред Вас!
п.с. 2...забравих да сложа че темата е много ОФФ...та редактирах

Редактирано от Lira Emerald на 19.05.14 19:38.



Тема Re: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано19.05.14 18:41



Нещо все ми се струва оУУУбаче, че за озеленяването ще си трябва математика...

Нали се изчислява на каква площ, колко семена и т.н. али-бали.
Иначе е готина идея.





Тема Re: Успокоих се!нови [re: Melany99]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.05.14 18:51



Мел...изключено, сега проучих...там предимно шанчокарие пийпъл май били



А ние ни пеем ни танцуваме...знаеш, не можем се внедрим в средата

Редактирано от Lira Emerald на 19.05.14 19:20.



Тема Re: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.05.14 19:32



Ами като нямате какво да правите, идете вижте училището...
То е на спирка от НБУ, това, което се вижда от маршрутката е нещо като стопански двор с трактори и редосеялки (може и да не са баш такива машини, де), това паркирано върху целогодишна кал като в истински български стопански двор... Без да съм сигурна, май има и паралелка по животновъдство, защото в дълбочина се съзират нещо като обори. Самата училищна сграда не се вижда от шосето.
И да, рядко се среща такова училище...
Мисля си, че наблягат на практиката по-скоро, в което няма нищо лошо.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: хахаха:)))нови [re: anbra]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.05.14 19:37



Ето на каква статия попаднах от Капитал...ох, със сълзи се смея:)))))))))))))



Статията завършва така:

"С малкото селскостопанска техника двайсетина ученици обработват и засяват училищната земя с пшеница, от която им оставало още малко да продадат. Първата табелка на входа на училището е именно обява за продажба на училищната продукция. Втората е за приема на бъдещи ученици. Напливът изобщо не е голям, макар че това е единственото по рода си училище на територията на София. Но гордостта на директорката е обратно пропорционална на броя на нейните възпитаници, защото „през изминалата година от 19 завършили ученика още по време на производствената им практика 18 са получили предложения за професионална реализация“. Това обаче изобщо не успокоява някои от младежите, които след заминаването на министъра коментират помежду си: „Аз исках да го питам какво ще правим, ако останем безработни, след като завършим, ама учителката ни каза да внимаваме какви въпроси задаваме.“ Авторът на тези думи е един от малкото, които са дошли на училище с тетрадка. Една. Нова, на цветенца. От 40 листа. "


п.с. Иначе си права, ще я заведа да види ако не учи догодина и не се стегне е там в БУЗЕМА отива

...щото и във "Видал Сасун-Wash and go" няма да я вземат

Редактирано от Lira Emerald на 19.05.14 19:40.



Тема Re: Успокоих се!нови [re: anbra]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано19.05.14 19:42



Това в дъното няма да са обори, а вероятно са класните стаи на гимназистите.
Калта е част от бъдещето ни - всички така ще живеем след 50 години и там от сега се готвят за това.



WALL·E

Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.05.14 19:55



Чета в един форум, където си говорят учители по математика някакви:))

...и пак с еуспокоих, защото таблицата я знеем слава Бога...та може и да вдигнем нивото малко

"Я, да те накарам да преподаваш математика в Бузема или в СПТУ по транспортна техника например, където идват след 8 клас с 3 в дипломата по мат ( не говорим за приемен изпит). Хора, които за 8 години не знаят таблицата за умножение и пишат неграмотно името си, че да те видя! И най-великият учител да си, не можеш да ги научиш.
Изпуснати са цели 8 години! Това са хора, които нямат навици за учене!
Работила съм и в такова училище, слава богу сега работя с невероятно качествен материал
."

от тук:




Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.05.14 20:01



Доколкото знам, все още има нормални реални паралелки тук-там )т.е. без никакви приемни изпити). Така и така до 16 години е задължително да учи...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: +нови [re: anbra]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.05.14 20:08



Да бре, знам:))...



Тия дни си мислех като повтори по един път шести и седми клас и ей на ще стане на 16 години

Несериозно ми е нещо...то така става като ти писне от мислене...и нещата стават лесни изведнъж



п.с. Живот и здраве, ще видим......пак ще ме четете по темата след 2 години
Но ще ме крепи идеята , че има една БУЗЕМА...все пак



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано19.05.14 23:17



Майтапът е майтап. Бих се похилила с теб на тема училища и перспективи.

Обаче не е много майтап, щото ти се притесняваш, нищо че демонстрираш непукизъм.

Абстрахирай се от това, което ти си искала и можела, от това, което на теб ти е било лесно. Намери й готина учителка по математика и я пробвай. Ама не такава известна, дето ги подготвя за осмици в най-престижните училища, а някоя, която да й покаже другата страна на математиката. Математиката е ужасно по-близо до изкуството, отколкото мислиш. Цифрите са само изразни средства - като боите от книжарницата. Идея нямаш колко математика има в това да сгънаеш лист на 8, да клъцнеш 3 пъти и да получиш слънчоглед. Да подредиш дълго решение в логическа задача изглежда досадно, ако го разглеждаш като задача, но то може да е почти есе.

Бе тва сериозно, нищо че си мислиш, че се заяждам. Аз съм най-отвеяното същество на света, но в училище бях добра само в това - математика и литература. Инак рисувах, пеех, но думите и цифрите имат съвсем различен свят, ако поискаш да го познаеш по-дълбоко. И само да ти кажа, че баш техничарите не са големи фенове на математиката. Тя е моста между науката и изкуството. Ама тва наистина ти го казвам. И няма нищо общо с учене на много факти или на числа. Математиците рядко умеят да смятат добре.

Просто го помисли. И не я "отписвай" отсега, а някак й намери частни учители и добър психолог за няколко месеца. Тя по-вероятно го прави нарочно и напук. Учител за пети клас преценя знания и рядко потенциал. А децата имат навика да влизат в коловози - "не го знам, не искам да го знам, няма да го знам". Пък в математиката има 10 неща на кръст да се знаят, другото просто си следва и увлича. Но да има някой да ти я покаже в друга светлина математиката. Айде да не е математиката, изобщо "ученето" трябва в друга светлина да ти се покаже.

Пък по темата - запиши я в мъжки техникум с прием на 4-то класиране. Някое СПТУ - стругар, дървообработване, автото. Ако не друго, ще е принцесата на бала






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.