Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Monica123]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано21.05.14 19:40



Какъв зъботехник пък теб те носи?:)))))))))))))))))



Това е чаве на 11 години още

След като щеше да става художница/така казваше, когато беше на 5г./, след това моделиер, сега от 6 месеца ще се занимава с компютърна анимация, иска да прави и филми някакви такива анимирани по новите техники дето и аз не ги знам, но засега я ограничавам само с безплатни програми да тренира...всъщност ако я оставиш денонощно ще е в нета и с компа...има статичен голям комп, лаптоп и таблет сакън да не изпуснем какво става по мрежата, дори когато е в движение:))
В момента твори дизайн на нейна игра:))...с английският е доста добре за възрастта си.

В училище имаме шестици само по рисуване, домашен бит и техника, компютри и английски

Представяш ли си какво разсейване е да ходиш на училище...сутрин тръгва с мисълта как щяла да си мисли че училището е само миг и бърза да се върне за да си джитка с компа:))

Къде виждаш свободно време за математика , уроци и разни подобни разсейвания с подобни предмети

п.с. а против частните уроци съм, защото работата на учителите е да си преподават качествено материала и въобще материалът да е достъпен за възрастта им и не всеки ден натоварени с нови уроци, никакво затвърдяване за да се поощрява плащането на тъмно и допълнително...е без нас в тая схема! Много добре знам какво иска да ми каже математичката, обаче с нея ще се занимавам догодина и то чак втория срок, дето се казва ще и дам шанс да се издъни на макс, а планирам и със записващо устройство догодина да ида да я питам какво и как да правим...сега я оставямх да ми подсказва разни неща

Редактирано от Lira Emerald на 21.05.14 20:13.



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано21.05.14 20:59



Земеделието и животновъдството по-близко ли го намираш до нейното хоби от колкото зъботехниката?

Е там трябва да се учи 2-3 годинки, но е точно за хора със сръчни ръце.

Хобито и е хубаво, но нали се сещаш, че милиони деца по света на нейната възраст правят подобни неща.

А за уроците и аз като Бира имах предвид да се помогне на детето.Ти го разглеждаш само от другия аспект-плащането.

Като цяло проблемите не спират да съществуват ако се правим, че не ги виждаме.



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Monica123]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано21.05.14 21:29



Както виждаш, отбелязала съм на няколко места в темата, че е несериозно поставена...моля не минавай в сериозни параметри :)))

Чакай тепърва да започне да учи анатомия и биология първо там да я видим...чак тогава може да се стигне до зъботехниката :)

Аз например на нейните години исках да ставам астроном


Обаче бях на същото дередже като нея по математика и майка ми, която е машинен инжинер/с МЕИ/...представяш ли си ми казваше: "Ох, Боже ти -астроном...това означава всеки ден да откриваш нови планети по грешни изчисления"...права беше, щото аз си представях да си астроном е нещо като ония магьосници с островърхи шапки и тъмни перелини на звездички:))

Тя искаше например да ме праща на частни уроци по мат. , щото нали загрижена з амен, но аз отказвах, защото това ми се струваше най-големият ужас на света, а когато кандисах беше щото ме научиха авери да си скатавам парите и да се правя, че ходя:))...обаче ме ловнаха на вторият път и до там бях с уроците
И ме оставиха на мира-най-накрая и вдигнаха ръце...

Най-големият вселенски парадокс е, че съм учила и цяла първа висша математика при проф. Пиргов /във ВХТИ навремето/...мдааа...и имам 3 и то на празен предаден лист Как стана тоя номер-не знам:))
Та дотам бях с математиката

С една дума не поощрявам никакви математически развития и у щерчо...това е!
Щом не и харесва и я тормози това-махаме го:)

А да видим какво ще стане като има само тройки по математика...пък ако и се приучи, моля...нека, браво...щом тя го е почувствала и направила тогава добре! Но насила или с разни лупинги...не, мразя тези методи. И без да ми се минава с номера-за доброто на детето. Тя сама си усеща кое е добро за нея и кое не...така усещах и аз, но тези около мен все ме наставляваха и пресираха за мое добро уж...докато един прекрасен ден им теглих майни и си заживях по "моя начин". След време се видя, че и моят усет е бил правилен, макар и твърде скандален и неприемлив за някои:)
Това е!

Всичко трябва да става естествено и според вътрешният водач на детето-индивида
/дори и с риск повтаряне на някой клас...това не е драма, така и ако се наложи повтарящия сам ще си направи изводите и преценките по естествен път/



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано22.05.14 00:30



Разбирам те, но до някъде.

Аз също много добре знам, че на сила хубост не става.

И на сила можеш само да вземеш, но не и да дадеш - важи във всички форми на общуване и възраст.



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор ellynora (x)
Публикувано22.05.14 05:19



При нас някои от най-големите тройкари завършиха висше образование, а доста пълни отличници си останаха със средното. Така че в този живот човек няма гаранция за нищо. Смело напред, пък каквото дойде.
И в шивашкия ли искат добри оценки по математика?
Иначе аз бих завършила БУЗЕМА още сега, нищо, че съм добра по всички предмети, а събирането и изваждането са ми хоби.





Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: ellynora]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано22.05.14 11:30



Де да знам за гимназията по текстил и тази по облекло. Не ни е на зор все още.

Абе на тема и приказка да се намираме:)) Каквото трябва да стане, ТО ще стане!/Мърфи/



Аз лично не съм против никое професионално учебно заведение!
Средно да завършат пък всеки после сам си преценява.
За мен е най-важно психическото и физическото състояние да е на ниво, амбициите и тормоза еле па в името на преучването са ми чуждо нещо

Щото някои са завършили знаем и "изгорялата гимназия"...имаше едно време подобен лаф



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано22.05.14 14:01



Лир,
Детето, живот и здраве, ще ходи на училище още много години, дълги часове. Защо не намерите начин да харесате училището и ученето?!

Винаги е по-добре да ни е приятно и забавно отколкото да не ни е. А в училището и ученето има доста приятни и забавни моменти.

Ако детето ти започне с кеф да решава задачите след няколко урока, това не си ли заслужава повече отколкото да се занимаваш с математичката в училище. Какво ти пука за математичката, че ще я превъзпитаваш?! Заслужава ли си?!
Ако детето ти вземе няколко урока по пеене и музика и после може да свири на пиано или китара в компания, то няма ли да е по-щастливо отколкото, ако ходиш да спориш с пеенката?!

Защо не обърнете драмата с училището в лимонада и не извлечете максималната полза за Вас от нея.



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: Lira Emerald]  
Автор ellynora (x)
Публикувано23.05.14 06:27



Честно казано е добре да си даваме зор докато сме млади да учим, че после живота като ни напъне поне да имаме тренинг. Става въпрос за преодоляване на трудностите, каляването на волята и характера, а защо не и позаучаване на нещо. Където не разбираш - зубриш, нали така беше?

На мен бая ми се даваше зор да се изуча, и не съжалявам за това. Характерът придобива един неописуем стоицизъм, може да издържи на всичко.

Редактирано от ellynora на 23.05.14 06:28.



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: ellynora]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.05.14 10:21



Характер се калява по много начини.

Устойчивостта си е най-вече ген. Всичко останало го доразвива допълнително в различна степен.
Моя теория



Нищо против ученето, но както казах пресирането ми е чуждо понятие. Не съм позволявала да ми го прилагат и не го упражнявам и към тези дето ми носят гените:))

Лаф да става



Тема Re: офф: Успокоих се!нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.05.14 10:36



Ти чуваш ли се какво говориш-уроци по пеене...хаха:))
С пеенката вече нямаме проблеми, действията и отреагирането ми бяха правилни и отношенията са фиксирани ..не я закача, а и 4 ни устройва

Казах, пари за уроци-НЕ даваме! Закон!!!

А на училището-общинското, това до 7 клас няма какво толкова да му се харесва. Ще видиш тепърва, готви се Ако имаш вариант да ги запишеш в Дорис Тенеди там ще си доволна! На нас обаче ни е много скъпо...таксата е станала 4250 Е на година за предучилищна и до 7 клас. От 7 до 12 клас е 2500Е. Проверявах пак тия дни, защото нали се сещаш какво се замислих като вариант след 2г.

Не бре, иначе с удоволствие ходи на часовете по рисуване, компютри, домашен бит и техника и английски:))...вече включихме и историята като привлекателен предмет, литературата също е в кюпа щото обича да разтяга локуми като майка си :))
Историята я заобича, защото много се ядоса и искаше да научи с подробности що така тия турци са ни причинили такива бели...много стресната остана. Промени и отношението си към предмета след като я водихме в НИМ и много се впечатли от Тракийското златно съкровище и това, че поздравихме лично Божидар Димитров...мнооого готин:))

Географията ни е малко странна все още...но това е разбираемо:) География се учи практически на път и с израстването:)

За математиката казах-забрави..тройката е прекрасна оценка в някои случаи, да знаеш

Редактирано от Lira Emerald на 23.05.14 10:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.