Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Семейно правонови  
Автор LikeABird (;))
Публикувано16.04.14 23:58



Разведена съм, а бивишия ми съпруг има вече по решение правото да взима детето ни за 15 дни през лятната отпуска, без мое присъствие.
Проблемът е в това, че детето не е свикнало с него и никога не е оставало с него насаме, без мое присъствие. Иначе не съм го крила, знае си, че това е тати, виждат се, само че два пъти в годината за по около две седмици.
А тати-то ми заяви, че успея - не успея да си взема отпуска за море това лято, той щял да води детето... Ужасена съм от мисълта, че има право да направи това?!
А, освен това ми твърди, че е говорил с адвокат, който го убедил, че независимо дали аз ще съм в отпуска или не той имал право да вземе детето. В решението, обаче пише, че има право на тези 15 дни с детето, но пише да са НЕСЪВПАДАЩИ с моя годишен отпуск. Та, предполагам, че блъфира. Ще направя всичко възможно отпуската ми да съвпада с неговата, но ако това не се случи какво мога да направя?



Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.04.14 00:04



А защо трябва да правиш нещо? Бившият ти яде ли хора? Има ли опасност да изяде общото ви дете? Кое провокира ужаса ти?
Моето дете не беше стояло с детегледачка до около 2 години и половина, но се научи без проблем. Защо твоето дете да не може да свикне с баща си и какво лошо има, ако свикне?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор K o m (Ком)
Публикувано17.04.14 04:15



Чакай, че нещо не разбрах.
Ти да не би да планираш да идеш с бившия си мъж на море, само за да не отиде той сам с детето ви?
Или планираш да си вземеш отпуската по същото време, за да му попречиш да иде?
И как така детето не е свикнало с него и е проблем да иде на море, пък от друга страна прекарват по 2 седмици в годината заедно?

Както е казала Хубавелката - просто ги остави да идат на море. Ако ти искаш да идеш - иди след него и така детето ще прекара 2 отпуски на морето.



Уж не си го крила, ама нещо кроиш странни планове ми се струва и усложняваш живота на всички излишно.



Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано17.04.14 09:28



Прати на бившия си наемен убиец и ще си решиш проблема завинаги.

WALL·E


Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано17.04.14 11:16



Колкото ти си негова майка, толкова той е негов баща!



Успокой се и не възпрепятствай желанието на таткото да е с родното си дете!!!



Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано17.04.14 11:55



Аз също нищо ужасяващо не виждам в цялата тази ситуация. Бих се ужасила единствено, ако бащата проявява физическо насилие към детето, но предполагам твоят случай не е такъв, нали?



Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор shunda (непоръбена)
Публикувано17.04.14 12:17



Ще направя всичко възможно отпуската ми да съвпада с неговата, но ако това не се случи какво мога да направя?

Аз пък ще кажа на шефа ти да не те пуска в отпуска когато поискаш и "това" няма да се случи, със сигурност!





Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор won (cool)
Публикувано17.04.14 16:12



За колко голямо дете става дума?
Напиши един списък с храни, които да не му се дават (ако има някава алергия). Ако пие някави лекарства по лекарско предписание - даваш опаковката и ясно описание как се пият. Ако пък към някакви лекарства е алергично - пишеш го ясно. Телефонът на лекаря на детето записваш.
А и още нещо: с детето си уговаряте някакъв час, в който ще си поприказвате няколко минути на ден и го спазваш, а не да звъниш на всеки час.
Я си почини и ти от детегледачеството и въобще не го преживявай толкова!
Ще се справят! (Дано от това не те е страх!)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.04.14 16:13.



Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано17.04.14 19:19



твоето присъствие не само, че не е нужно, а даже, като те чета е и изключително вредно за детето.




Тема Re: Семейно правонови [re: LikeABird]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано17.04.14 21:59



Вземи си час за психото.



Пирамидите са се състояли от... земен ресторант и множество коридори за объркване на учените.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.