Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Имаше преди време...нови  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано05.03.14 17:02



един ник Дядо. Беше по едно време Бай Конур и т.н. Та Дядо много обичаше да дава пространни детайли относно житието и битието си, това на майка му и баща му, на баба му и дядо му...
Един ден прочетох нещо от него, не коментирах, но ме загложди въпроса.
Ще го преразкажа, щом самият ДЕдо го е публикувал в пространството, значи няма да има нищо против, а ако иска да се включи в темата.
Ставаше въпрос за баба му. Останала вдовица с четири деца и както му е бил редът по онуй време

се омъжила за "едно момче", дет не помня ветеран от коя война беше. Та въпросното "момче" го хванал Бюргер и му отрязали двата крака. Бабата държала некво ресторантче на неква гара в некво село по Троянско и работила 24 часа, за да угоди на всички. Майката на Дядо се омъжила на 18 години.
Та въпросите ми за дискусия са:
На кого е угодила бабата на ДЕдо?
Че е блъскала яко, блъскала е. Никой не го отрича. Но дали е била ползотворна за децата си? Който е имал тежко болен в семейството, ще знае за какво говоря. Все пак, в казуса на Дядо става въпрос за съпруга на бабата, малко по-различно от член на семейството.
Трябвало ли е децата и да страдат и да бъдат ощетени, защото бабата е решила да се прави на самарянка?
В крайна сметка правилно ли е разпределила ресурсите си бабата?
Самарянско ли е да поставяш децата си на н-та позиция?
Примери бол освен този на Дядо, но значи ли, че хората постъпват правилно?

Повече готин отколкото пернат

Тема Re: Имаше преди време...нови [re: galab12-187360]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.03.14 19:08



Ник Дядо...ДЕдо...е баннат от дира доколкото знам до 2050-та година



Не призовавай сили и енергии разни



Тема Re: Имаше преди време...нови [re: galab12-187360]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано05.03.14 23:44



Дядо е много готин. Преди пишеше редовно и много добри постове.

Иначе по темата. Няма еднозначен отговор.
Всичко е инстинкти.
Така го е почувствала - така го е направила.



Тема Re: Имаше преди време...нови [re: galab12-187360]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано06.03.14 10:20



Здрасти, Гълъбе!

Няма да коментирам дир-съдбата на Дядо, към когото си имам симпатии, а твоите терзания.

Ако обичаш театър, иди гледай с дъщеря си "Железният светилник" в "Армията". Нели Монеджикова прави много силна роля като Султана Глаушева. Ако си спомняш, майката като разбира, че дъщеря й е "несама" от резбаря, въпреки ненавистта си към него (може би от първия миг е усещала опасността за дома си), дава билки на дъщеря си, за да абортира и да се ожени, ако не девствена, поне небременна. И т.н.

Мисляш ли, че сега това е възможно да се случи? Би ли застрашил живота на детето си (по-точно съпругата ти)? Променят се времената, възприятията ни, важните ни неща, общественото мнение.
Бабата на ник Дядото е живяла в своето време. Действала е както повеляват обичаите. И досега по нашите земи успехът на самотните жени е обех на присмех и съмнение. И в световен мащаб има проблем с равното заплащане на мъже и жени за еднакви позиции.
Жената е осигрила щит на децата- имало е мъж в къщата, болен и не съвсем във форма, но мъж! А бизнесът не е бил да шие на комшийките чаршафи, а кръчмарски. Пийне една ракия някой и хоп! налита на кръчмарката.
А на колко си се оженил не е гаранция за щастие, нали? Или нещастен брак





Тема Re: Имаше преди време...нови [re: Fish L]  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано06.03.14 12:27



Здрасти, Фиш!

Good starting point! Нека да прочетем още мнения и да направим паралел със съвременността. Не мисля, че нещата са се променили, но в днешни дни наблюдаваме жени с по три висши образования и доста над средните за страната доходи в ролята на бабата. Каква ли е причината?

Повече готин отколкото пернат


Тема Re: Имаше преди време...нови [re: galab12-187360]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.03.14 16:50



Хайде, да преобърнем въпроса.
Ако ти останеш вдовец с 4 деца и се ожениш повторно и втората ти жена заболее, какво ще направиш?

Селската ми баба казваше: "Живо се не изхвърля, мъртво се не държи."

Има една детска книжка "Малки жени". В нея, майката има 4 дъщери. Бедни са, Коледа е и децата се надяват на малко по-добра храна от обикновено. Но майка им ги моли да вземат храната си и да я дадат на други деца, по-бедни от тях. И те го правят.



Тема Re: Имаше преди време...нови [re: WitchSmile]  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано06.03.14 17:02



Вещичке, здрасти!
Това е отклонение от темата, но ми е интересно да чуя всякакви мнения. Нещо съм на дискусионна вълна, но ми се дискутира спокойно, без влагане на емоции.

Та, да те питам, ако имаш кутия със здрави и хубави ябълки и имаш една скапана, ще я сложиш ли в кутията?



Пак повтарям, дискусията няма за цел да натоварва участващите психически.

Повече готин отколкото пернат

Тема Re: Имаше преди време...нови [re: galab12-187360]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.03.14 17:12



Не всичко е като при ябълките.
Едната скапана ябълка ще ги скапе и другите скоропостижно, но един болен човек трудно се изхвърля, не, че не е възможно. Особено, ако е близък човек.
Ти, в същий стил, би ли изхвърлил в буквален смисъл майка си на улицата, ако е болна от рак?

WALL·E


Тема Re: Имаше преди време...нови [re: WitchSmile]  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано06.03.14 17:14



Все пак, да отговоря на въпроса ти.
Ако става въпрос лично за мен, ако остана вдовец с 4 деца, едва ли се бих оженил отново. Имам образование и професионален опит, които изтисквам максимално, не изпитвам страхове, че мога да остана без работа, не се боя от усърден труд, което говори и за доходите ми.
От друга страна, мога да въртя домакинство и да се грижа за деца не по-зле от която и да било жена, за което съм благодарен на собствената си майка. Ако на децата ми толкова им се прииска майка, мога да им намеря, но без тя да ми е жена. Ще видя под каква форма. НО приоритет са децата ми, така че не бих предприемал стъпки, които да ги ощетяват нито в едно отношение.

Повече готин отколкото пернат


Тема Re: Имаше преди време...нови [re: Naglets]  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано06.03.14 17:16



Не става въпрос за собствените ни родители или деца. Там е ясно.
Въпросът е дали бихте прибрали някого с болест или друг бъг като алкохолизъм, да речем?

Повече готин отколкото пернат



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.