Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: хващате ли българитенови [re: DarkSide]  
Автор K o m (Ком)
Публикувано25.03.14 09:20



аз като брой имах предвид, не като географски произход.

Представи си Ямбол (целия, с бебета и старци) - хоп - в южна Калифорния. Хасково - хоп - в северна. Сливен - хоп - в Илиной и така нататък.... и в България ги няма...
тъжно се получава някак...

А от историите с българския най-любимата ми е, когато един филипинец ни заговори на български в един ресторант. Той беше управител на ресторанта, там работеха още поне 2-ма българина, а жена му беше от Банско.



Тема Re: хващате ли българитенови [re: K o m]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.03.14 09:42



е, на мен това не ми се е случвало още, азиатоевропеец или афроевропеец да ме заговори на български





Тема Re: хващате ли българитенови [re: DarkSide]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано25.03.14 09:52



хехе
зачетох ви разговорката с Ком
и се присетих за един познат, ама не мой родственик,
а просто от същата водна семка
и оня се шашнал
като нам си къф учител по география, на тихоокеански остров
и го разговорил на български
щото си имали преди това даскал в школото българин
действието се развива 1990 година, на съответния остров
и оня, островитянина, взел да анализира политическото положение в България
връзките ни със СССР и възможностите ни за продължение на историята ни

бил задълбал и в древната българска история пичът

и си представи как седнал нашичкия водоплавец
като слуша тия приказки от чистак островитянин
на много добър български език
плюс политически анализ на страната ни

хм



Тема Re: хващате ли българитенови [re: DarkSide]  
Автор echr ()
Публикувано25.03.14 09:55



Ааа, аз имах един такъв случай. Някаква конференция и се приближава един цър негър (казвам го с най-мили чувства

), отваря уста и заговаря на чист български. Щях да падна, защото беше от Африка, май от Гана, не помня вече. Учило момчето в СУ-то на времето . И като се отдаде на мили спомени как пили бира по цели нощи и как го учели да псува... Много сладко, тия неща сближават хората.



Тема Re: хващате ли българитенови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.03.14 10:14



На една приятелка и се случило. На екскурзия в Гърция.
Стояла си тя с едно момче, син на друга жена от групата, под едно дърво - чакали по-културно заинтересуваните да излязат от някакъв музей или друг вид забележителност. До тях стоял млад мулат. НаЩе почнали да си говорят на всеослушание, щото, нали, оня няма как да ги разбере: този от коя държава е според теб; може би Судан; или Етиопия; или дъра-дъра-дъра... По едно време младежът ги попитал на чист български за него ли говорят. Нямало как да не си признаят. "Ами щом искате да знаете, аз съм от Пловдив" (откъдето и те двамата, впрочем). Баща му бил нигериец.



Тема Re: хващате ли българитенови [re: Orcad]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано25.03.14 11:45



Ами, Оркаде и да, и да не.
Случвало ми се е да ги разпозная от километри, както и да се изненадам здраво.

Сега живея в град с около 260 хиляди души население и както обяснявах на Ком, каквото и да се говори, от Нова Година насам, българската реч зачести здраво.
Но не сме много, затова много се радвам като се разкрием.

Преди две седмици, най-накрая открих страхотна, следобедна занималня за малката. И докато оправяме документите с шефката, и давам напътствия на малката, влиза една приятна жена и вика (на немски): Извинете, на какъв език говорехте преди малко?
Аз съм свикнала да ни питат, защото на много хора им звучи странно и не могат да го определят, та си отговарям спокойно: Български.
И нашата грейна!


И така, снощи си говорихме с дамата час и половина по телефона. В събота ще ходим с децата на парк и миниголф...
Имам си и едно друго девойче тук. Такова хубаво дете! 22 годишно. Учи, работи като дявол. Нея я разпознах. Таква типична българска красота, как да не я разпозная!

Но съм имала и случаи, когато са се правели на ударени.
Това лято на басейн. Един татко с дребосъци. Гледам го как пуска ухо да чуе по-добре, докато говорим с децата. Пък и на мен ми се стори, че чух нещо на български да казва на своите, но не бях сигурна. Мешаше двата езика, обаче по едно време, докато крадливо мяташе погледи, аз се престраших и му викам: Да, българки сме. - и се усмихвам.
Тоя като се сконфузи, като заби поглед в земята, като взе да сумти... И се изниза като черво. Хубаво, мернах, че една пухкава, руса кака, явно немската съпруга, наобикаляше, ама кажи барем едно "здравей!". Казах, че сме българи, не ти предлагам да ходим в храстите!
Да си призная, пред такива пръдливи сноби, предпочитам смръдливите ни сънародници, дето ги разпознавам отдалече.



Тема Re: хващате ли българитенови [re: Raf OFecin]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано25.03.14 13:27



уфх
мойта малка вчера навърши само 14 години
просто нямам законно право да я изкарам от тъпнята
ама внимателно ви чета де
еле, па и твойто с малката възраст и лелките в градината
ама и това със знаенето на езици си е важно
това й набивам в канчето на мойта хубостница
те с батко й са се заболи, че аз знам руски, апа те не знаят

ми не го знам и руския
мога на пристанищен да ръчкам
..............
чета аз много внимателно всички писали клубари
тук, или чужбинско
да си сложа дъщеричето
това ми е сложния въпросинг,
ама се спотайвам
..........
батко й, като свърши със супер отличие испанската,
имаше право да продължи в спетиш, за сметка на царчето
той не отиде
българин бил, тук щял да копа
........
питам си аз
и копам по клубове с въпросчета тайни
просто ми е временно раздвоено
като вляза в зоната съм точен в точката
хм



Тема Re: хващате ли българитенови [re: Raf OFecin]  
Автор K o m (Ком)
Публикувано25.03.14 17:00



Аааа, то това е общо-човешко качество - теорията на засилващата се глупост... един път като си направил нещо глупаво, после още малко... и накрая вече пламенно твърдиш, че точно така трябва.


Или пък се изнизваш засрамен.

П.С. А е възможно човека да си е мислил през цялото време "леле, тая ако ми падне" и да си е представял горещи сцени, а ти си го изненадала.

Редактирано от K o m на 25.03.14 17:01.



Тема Re: хващате ли българитенови [re: Raf OFecin]  
Автор Melany99 ()
Публикувано25.03.14 17:08



Значи, това става в едно затънтено градче, където всички българи бяха 60 човеке с децата и всички се познавахме.
В един МОЛ се мотаме с една дружка и сядаме в кафене.
На съседната маса едно хубаво момиче, ама картинка седи с някакъв си там.
И ние нали си знаем, че българли там няма си говорим на български и си обсъждаме, че как тази така красива девойка е този, меко казано идиот.

А, то се оказа, момичето - българка, студентка първа година и никой не познава, а този някъкъв местен ерген.

Иначе ми се е случвало в гръцки магазин, един като чу, че си говорим на български се скри. А, говореше по телефона на български с някой...



Тема Re: хващате ли българитенови [re: Orcad]  
Автор Melany99 ()
Публикувано25.03.14 17:13



Това става някъде към средана на 80-те.
Панаир, в Пловдив, аз - преводач на френска фирма за някакви джаджи, технически.
Идва някакъв негър и пита какво е това.
Обяснявам му аз най-отговорно и като си тръгва, аз викам на колежката - тази пък черна маймуна какво разбира от техника, че и пита да му обяснявам.
Той се оказа, че бил учил в България и сега като представител на някаква си черна държва дошал на панаира да купува нещо си.

За малко и от Комсомола да ме изключат тогава...








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.