Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.02.14 20:09



Здравей Ханибал:)
Много хубаво изложение, четох го с интерес. Не се засягай-нищо лично към готините даскали измежду които вярвам си и ти



За друго се сетих, хубаво си описал тия изискуеми бюрократични сложнотии.
Да предположим че имаме дете, което си е учнолюбиво-дай Боже всекиму и всичко си му преминава ок през годините, относно самото обучение имам предвид.

Но има и други случаи, лично познавам човек, който е даже с висше, в чужбина и там му трябваше да има диплома от средно образование за строителство навремето за да си регистрира една фирма в Чехия за довършителни строителни дейности-подизпълнителна фирма, това преди 12г. Ами да ти кажа, хич не беше зор да се снабди с цяла целеничка такава диплома, все едно е завършил Пловдивският строителен техникум...и ей на с диплома човека, без матури, без ДОИ излишни мъчения И досега си му върви бизнеса

Което ме навежда на много размисли...



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.02.14 20:18



вариант 2, два такива случая имам наживо от практиката ми

Дете, момиче престава да посещава училище след 16-тата година. Е, така не му се учи и това е, не че е мързеливо, просто училището не го устройва...с доста освободено мислене и планове за конкретна насока и реализация-професионална. Не завършва средно образование по установените норми, направо си заряза ученето и това си е, скучно и губене на време му се стори.
Идва за професионални курсове при мен, после изкара такъв и при Капанов.
Направи си окомплектовано професионално образование по собствен вкус и желание.
С английският беше доста добре, наблягало е на него през годините.

Без диплома за средно-учило-недоучило, си спретна после бизнесче, работи 5г. тук, замина за чужбина-в момента е със собствен салон в Ирландия, там и се омъжи-това около 2002г. се развиваше



Редактирано от Lira Emerald на 11.02.14 20:23.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Lira Emerald]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано11.02.14 20:58



Лира,
В момента вече Е проблем да се купи диплома освен ако:
1. не се купи директора
2. поне един пом.дир.
3. РКК-то или съответното служебно лице в училището.
Причини:
Дипломите се издават на специално проследени бланки на банкнотна хартия, заверяват се по електронен път и още куп щуротии, които се постарахме да гарантират до голяма степен сигурността. Разбира се, че системата НЕ е съвършена.

Що се отнася до хора успели без диплома - примери бол. Има такива и не са малко. Факт.
И все пак - тъжна Бг. констатация - богати мутри бол, а все още не се вясва българският Стив Джобс - без диплома, но гениален по своему.

Що се отнася до мен, аз се старая да бъда кошмара на учениците си и успявам. Обявяват ме за Сатана или Бог - всеки според отношението си. Ценното за мен е че няма нищо друго освен крайни мнения за моята незначителна особе. Аз мога да си позволя лукса да имам принципи.

P.S. Не е необходимо да се купува диплома. Има достатъчно даскалска сган, която при... посещаване на лични консултации примерно.... или дори срещу шише алкохол ще пишат съответната оценка и ще оправят изпита.... В такива моменти ми се иска да вярвам в каквото и да е примерно че има специален ад за тая сган.

P. P. S. Макар че ти желая успех и всичко най- най- хубаво за детето аз ще си остана старомоден зъл даскал, който иска да се учи.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема и едно допълнениенови [re: Lira Emerald]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано11.02.14 21:09



Съжалявам, че излизам от добрия тон, но тъй като изчетох всичко изписано във връзка с образованието в няколко теми тък искам да кажа следното:
На мен ми се е случвало да считам родител за пълен идиот в тежка форма, защото пред очите ми е правил неща които са пълна катастрофа за детето му, но моля четящите тук да разберат нещо много важно!

Децата винаги са невинни. Прочетох коментари за детето ти, Лира тук. Негативни коментари. Това е СРАМ! СРАМ за всеки, който си позволява да коментира негативно едно дете, именно дете в разцвета на детството му!
Може да не харесват теб самата по някакви причини, но да коментират детето ти е пълна шибана идиотска простотия!

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.02.14 21:16



Абсолютно подкрепям и уважавам да си това, което искаш да си и което си!



Важното е, че проявявайки гъвквост всеки намира най-подходящото и устройващото го:)

п.с. остави това със Стив Джобс...повечето не се стремят да са гениални, прочути и т.н. Достатъчно е да ги устройва това, което са си наумили в реални параметри де н ес естремят към особен престиж:))...в този случай абсолютно поощрявам спестяването на някое друго главоболие.

А истински добрите в специфични области и професии, нека са благословени и да вървят само напред и нагоре и да следват пътя на истинската наука и усилия щом ги влече и са избраните.
Но не всеки има тези цели!

Редактирано от Lira Emerald на 11.02.14 21:34.



Тема Re: и едно допълнениенови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано11.02.14 21:21



Така е...факт! Но като знам какво може да се очаква по форумите, дето с еказва, да не съм пускала тема...не съм от вчера, престанах да се задълбавам в лудостта на тоз и онзи.
Моята съвест е чиста...не съм написала аз тези неща.
Писалите така...сами си товарят кармата.

Не се ядосвай!





Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано11.02.14 21:42



Много си прав да наблегнеш на Държавни Образователни Изисквания
Една приятелка на малката ми дъщеря стана жертва точно на това, за което пишеш и то в десети клас.Изживяваше тежък момент, защото баща и беше починал наскоро, и въпреки, че учеше в престижна гимназия и се наложи да работи като сервитьорка вечер, за да помага финансово на майка си и малкия си брат.Понижи си успеха, но почти всички учители проявиха разбиране, освен една госпожа по специален предмет.Тя и писа двойка и момичето не успя да вземе и поправителния си изпит.При среден успех над 4 остана да повтаря 10 клас.Повтори класа и за съжаление се повтори същата история.Тогава момичето просто се отказа да продължи с образованието си.Беше умно дете с потенциал, но се предаде.
След това и се случиха доста гадости, но в началото беше тази учителка- може да е била голям специалист по предмета си, но и липсваше едно много важно нещо- човечност.Във всяко нещо има две страни, на потърпевшия и на извършителя, сигурно и госпожата си има някакви принципи и обяснения за това, което стана, но за мен тази жена има голям грях.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: XXLMORE]  
Автор Taigun (вълча порода)
Публикувано11.02.14 21:55



Беше умно дете с потенциал, но се предаде.
След това и се случиха доста гадости, но в началото беше тази учителка- може да е била голям специалист по предмета си, но и липсваше едно много важно нещо- човечност.Във всяко нещо има две страни, на потърпевшия и на извършителя, сигурно и госпожата си има някакви принципи и обяснения за това, което стана, но за мен тази жена има голям грях.


Тъжно и жално. Или както рече малката щерка (13): "установих, че немалко учители стават учители ТОЧНО заради възможността да властват над и да тормозят другите: по устав, по каталог и безнаказано!" Образование лиии - дресура, майка, дресура до дупка! "Принципи" има, човеци няма.





Тема Един спомен...нови [re: XXLMORE]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано11.02.14 21:56



Преди години млад, току що назначен учител бях натоварен с класно ръководство на току що постъпил в училището девети клас. Именно в този клас беше Милена, за която искам да ви разкажа. Тя беше невероятен ураган от емоции, взрив от думи, около нея винаги се носеше облак от енергия. Случи се така, че тя забременя в началото на дванадесети клас. Закона не позволява в това състояние по принцип да завърши нормално обучението си.
Абсолютната несправедливост на този закон ме шокира. Като класен аз бях длъжен да предприема нещо. Именно тогава стари и считани за железни в своите принципи мои колеги застанаха зад мен и въпреки закона ми помогнаха. Благодарение на всички тях Милена завърши нормално, макар че през края на април роди дъщеря. Спомням си щастието което изпитахме всички тогава. Сякаш това дете беше и наше – на мен, на колегите ми, на учениците от класа, който водех. Не бих могъл да опиша всички страхове и трудности свързани с този случай. Това беше не просто предизвикателство, а мисия за мен.
Мишето, както я наричахме всички живееше така, сякаш бърза, сякаш не иска да изпусне нито един миг от живота си. Няколко месеца след завършването си, прибирайки се от работа - нощна смяна, Мишето загина при автомобилна катастрофа.
От тогава минаха години, но ето че днес, аз не мога да напиша друго, освен спомена, който ме беляза завинаги. Спомних си за Мишето.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Taigun]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано11.02.14 21:58



То за това даскал е или професия, а никъде в договора не пише човечност, или е... диагноза. Но това е дълга тема. И да. Понякога е въпрос на принцип.

Try not. Do or do not. There is no try.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.