Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Браво!нови [re: Lira Emerald]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано10.02.14 23:09



по повод на
детето САМО иска да мине на този план
вярвай ми, няма дете, което ако го попитат да не иска да си спести ходенето на училище
То си е нещо като ходенето на работа, всички много искаме да сме в отпуска, да дойде съботата и неделята и да си купонясваме в къщи, но ако останем без работа, ама наистина, и цял ден и ден след ден сме във една безконечна и непрекъсната отпуска,
Колко от нас наистина ще се чувстват добре и щастливи от това, дори да сме рентиери и да имаме пари за да живеем нормално



Тема Re: Браво!нови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.02.14 23:17



Тя пак ще е сред деца в Британика...е, на малко по друго ниво-по-луксозно и спокойно:) Там е платено, знаеш. На уроците по рисуване, които ще подновим, нали пак има деца:)) Но там имат общи интереси...в класа има деца откровено ти казвам на доста затруднени, необръщащи им внимание родители.
Имаше няколко свястни деца-преместиха ги...въобще през годините имаше текучество-идват някакви, няколко напуснаха. Проблемът е 2 момичета, особено едното, които организират кофти групи около себе си ...факт е,че училището не може да се справи с агресията и хулиганството им. ОК-изядохме боя...повече обаче не ни се яде бой.
Сбирщината там не ни влече.

Минаваме на друга форма. Длъжни сме да опитаме


Няма да си простя, че съм си оставила детето в зверилника, при условие, че накрая то ни е молило да го спасим от това!

Ако реши, моля нека в 6 клас се върне там...има време да съзрее, нещата се променят. Ще уважим всяко нейно решение.

Да знаеш това в момента с уж растенето сред деца е малко мит. И психолози го казват...важно е средата, а не просто защото са набор някакъв. В много от случаите даже подобна среда на обезличаване сред себеподобни е по-вредна. Не може да получи никакво личностно израстване, напротив мож еда развие повече комплекси, съмнения, подценяване!

п.с. Утре ще има и психолог, спокойно всичко сме подготвили...тя даже иска да говори с него. Искала да ми разкаже какво става. Как се чувства. Сама пожела.

п.с.2 Парадокса е , че не могат да уредят психолога да говори с онова дете-майката я няма в БГ в момента, работи в чужбина, баба му го гледа - тя ги праща при бащата, който си имал друго семейство с дете...бащата вдигнал скандал и не дава с детето му било всичко наред...смях:))
Принципа в училищата е, че психолога няма право да привиква и говори с детето, ако няма разрешение на родителя.

Редактирано от Lira Emerald на 10.02.14 23:28.



Тема Re: Браво!нови [re: XXLMORE]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.02.14 23:21



Чети ми и другите постове и ще разбереш повече по случая.

Детето няма да си е в къщи само...ама моля ви се, проявявайте малко повече фантазия бре:))...писах какво ще прави...плюс това ще има и консултации ежеседмични в училище -извънредни с учители...тестове през 2 седмици /проверочни по материята/...не е съвсем да си седи у дома:))

А и Британиката сега яко ще и запълни времето с английският-той е приоритет...с една дума ще се занимава с приятни и желани от нея неща:))

Което е целта:)

Който иска нека си се тегне и справя с вятърните училищни всекидневни проблеми и мелници!

Ние-баста!

...и при това съвсем легално и пак в рамките на системата!

Редактирано от Lira Emerald на 10.02.14 23:30.



Тема Re: Браво!нови [re: 2biri]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано10.02.14 23:22



Здравей, две бири


Истината се ражда в спора, отнася се и за Лира, и за нас.Никак не е лесно да се вземат някои решения.Няма да забравя как средната ми дъщеря се върна един ден от училище/в гимназия 10 клас / със синьо разбито око, беше я ударил един аутсайдер от тяхната гимназия съвсем непровокирано извън училищния двор край павилион за закуски.Нито го познаваше, нито нещо са се карали.Явно или беше надрусан или друго, побеснях и реших да отида при директора им и да искам незабавно действие, включително и от полицията.Тя ме спря и каза, че не иска да ходя в никакъв случай.Сама щяла да се оправя, беше ми много трудно да реша, но не отидох.Оставих я и тя се справи сама със ситуацията, естествено с помощта на своите приятели.За щастие не се наложи изобщо да се намесвам.Такава отговорност обаче трудно се поема и само родителят може да реши как да реагира, защото всъщност не можеш да предвидиш как може да се развие ситуацията.



Тема Re: Браво!нови [re: XXLMORE]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.02.14 23:26



Все пак едно е 10 клас-друго е да те смачкат още в 3, 4, 5-нали?

Иначе болката на родителя я разбирам...виждаш.



Тема Re: Браво!нови [re: Lira Emerald]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано10.02.14 23:33



Ами чисто от психологическа гледна точка разбирам защо това дете- другото момиче се бие и търси някакво утвърждаване в класа си, тя явно расте като сираче, майка и е на .........., баща и я е зарязал да се оправя сама, баба и колкото и да я гледа, си е баба, а не майка или баща.Детето сигурно завижда на Марина за това, че има родители до нея и затова я наказва по своя начин, има липси и те провокират агресията и към дете, което тя смята за закриляно и привилегировано спрямо останалите и себе си.За съжаление е пропусната възможността да се сприятелят и да се оценят просто като деца.



Тема Re: Браво!нови [re: Lira Emerald]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано10.02.14 23:36



Училищният психолог ви печели доверието, а учителят не? Смехотворно е. Заведете я на Британика психолог - платено и на друго ниво.

Сега ще те питам нещо без да се сърдиш. Откак си пуснала темата, обърнало ли се е е нещо в теб? Да се е породило съмнение? Да си решила да изчакаш, да обмислиш, да спреш? Да се консултираш?

Не е само да споделиш, нали? Имаше ли мнение, което да тенакара да промениш нещо?



Тема Re: Браво!нови [re: Lira Emerald]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано10.02.14 23:39



абе то си започва още от детската градина, не от 10 клас.Внукът ми ходи на ясла и се връща с одрано лице на два пъти, едно момиченце го драло, докато се хранят на обед, ама и той не е цвете, така че само да се молим да не стават големи поразии.





Тема Re: Браво!нови [re: XXLMORE]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.02.14 23:41



Предпочитам да завиждат на детето ми, отколкото да го съжаляват...другите не мога да ги мисля.

Грубо звучи, но е така...да са благодарни, че не предприемаме никакви действия с/у него, всъщност не ми се товари съвестта с подобни действия...а можем, ако искаме: сигнал до районната педагогическа стая, жалби-инспекторат и пр.

Не ни се занимава. За нас е достатъчно решението, което ни устройва за махане от подтискащата обстановка-важно ни е само нашето дете.
Това е!





Тема Re: Браво!нови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано10.02.14 23:46



Не стига, че не се пораждат никакви съмнения за решението-напротив, с всеки ден сме по-спокойни и доволни от начинанието

...ние отдавна бяхме подготвени, че този момент ще дойде, не е решение от преди месец:)

Просто усещаме, че това е нашият начин.
Предполагам си личи и по това, което пиша.

И наистина, без да го считаш за лицемерие-наистина съм благодарна на всяко мнение по казуса. Определено картинката ми се позапълни, но изводите ще запазя за себе си.

Желая на всеки да гледа децата си по-най подходящият за детето и родителският съвет начин




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.