Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Eй!!!нови [re: Raf OFecin]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано19.02.14 11:06



Ето ви един пресен диалог между майка и преподаватели, който ще предам в разказвателна форма.

Даскал 1 казва, че иска да насочи майката горе-долу какво би трябвало да се направи според ДОИ. После пояснява във връзка с дискутирания проблем, че не може да учат миналите времена в английския през първия срок, а по български да се учат след това. Пояснява, че същото се случва и с причастията и с какво ли не. Казва, че заложеното в програмите по английски и по български сериозно се разминава. В трети клас учат сегашно просто и сегашно продължително, а нямат нужната основа по български.

Майката казва, че децата така учат времената, че не ги и научават... И добавя, че няма как да се обясни на детето сегашно просто време като то не знае, какво е време.


Даскал 1 отговаря, че още по български не са учили тези неща и децата нямат основата. Казва, че няма как да научат нещо на английски, ако на български не го знаят.


Даскал 2 се включва и обяснява, че по новите норми начален етап се приравнява към прогимназиален. Коментира, че вместо нещата да се опростят - те ги усложняват. Загатва, че смъкват в начален етап пирамида, паралелепипед, цилиндър и конус...а по български подлог, сказуемо, допълнение, определение и т.н. части на изречението, по ЧО в 4-ти клас дават нова история на България и скали и руди в ЧП. И завършва с коментар, че ужасът е пълен и тия горе съвсем изпростяха.

Коментари?





Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Raf OFecin]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано19.02.14 11:13



Само да вметна, като ви чета споровете - че или аз съм една безхаберна майка, или детето ми е било много безпроблемно, или и двете заедно, щото аз за 12 години учене на дъщеря ми почти не разбрах какво се случва в училище. Ходих на родителски срещи, разбира се, и това е. Имам някакви бегли спомени, че веднъж й помогнах по литература... и за друга помощ от моя страна не се сещам. А... и някакви спомени, че баща й помагаше по математика в прогимназията... После в университета пък съвсем не съм помагала, ама това е друга тема.



Тема Re: Eй!!!нови [re: Raf OFecin]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.02.14 11:34



Еми, аз като говоря не приказвам:))

И нашият директор ми се усмихва разбиращо, като си говорихме за това:)
Не контактувам с учители...нек адишат там спокойно...целя направо високите инстанции, после т еда си спускат указанията надолу:)))

...много работи тази схема:)

И затова девизът ни е: Ние се борим за тройка...и парирам всякакви обяснения:))))))))))))))))))))...да минават там годините школски и това е:)

И затова съм ги майносала и си поставям условията директно и не приемам възражения...като ти излезе име, че си луд, никой не се занимава с теб, само гледат мир да има



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: copadevino]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано19.02.14 11:46



Кои спорове?
Те и нашите не само, че не знаеха какво уча, защо уча и къде уча

, ами и баща ми някъде в седми клас, заяви твърдо, че не вижда защо да ходи на родителски срещи. Все едно и също му говорели: колко съм добра, колко съм отлична, колко алабала... Големият ми брат биваше с малки отклонения в пубертета, но с малкият ми брат не беше така. За него всички знаехме и учехме вкупом. Та може да се окаже, че си случила на такова дете.

А в момента "спорим" за настоящата образователна система и за евентуалната реформа.



Тема Re: Eй!!!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано19.02.14 11:53



Копирах и преразказах само един кратък диалог, но хората наистина са в ужас! Децата масово не се справят, а и не научават, което е по-страшно от това да имаш кофти оценки.
За щастие, ние закачихме само две години в началното училище и макар местната система да не е перфектна, на фона на нашата е цветуща.
Истината е, че ако бяхме в България, голямата ми щерка със сигурност щеше да е в сериозни затруднения...



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Raf OFecin]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано19.02.14 14:24



Спора около детето на Лира имах предвид.
А иначе не съм била чак толкова крайна, знаех къде и какво учи детето.





Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Raf OFecin]  
Автор Ryan ()
Публикувано19.02.14 15:00



Привет и днес!

"Аз съм за много образование, още повече образование, адски много образование, за цял живот, че и след това!
Обаче мое убеждение е, особено през последните години, че би могло да бъде много по-ефективно под друга форма."


Формулирала си го прекрасно!!!

Не знам защо са искали да затварят училищата, които споменаваш, допускам, че не е нарочно - т.е. да не се учат децата по-добре, а защото (училищата) не се вписват във визията на общини и държава за тип и обхват на получаваното образование.

Първоначално ми се прииска да ти опонирам, :) че на държавата, напротив, не са и нужни "бурмички", ами всестранно развити личности и алабала. Всъщност в някаква степен си е така - в съвременността просперират държавите с мислещи и свободни хора, Е... Просперират и тези, дето не са толкова свободни по нашите съвременни критерии, но пък са дисциплинирани.

Но друго се сетих - интересът на държавата не е детето да е щастливо, докато се образова. Интересът и не е детето да развива само естествените си наклонности и способности, а да забатачва другото. Интересът на държавата (като проявление на текущата организация на обществото) е да има достатъчно хора, които са в състояние да се самоиздържат и да плащат данъци. Всичко останало е екстра - ако я има - хубаво, ако я няма - и така ще мине.

Т.е. всеобщото образование покрива минимума развиващи интелекта и същевременно важни за държавата знания. Който иска и може повече от това - ще си намери начин.

Та така - ако обществото се промени, ако като цяло ценим образованието повече - тогава и самото образование ще се промени. И по-рано го писах, дано да греша, но трябва да ударим дъното, за да стане образованието ценност. Дотогава всеки се спасява поединично.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Ryan]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано20.02.14 09:29



Знаех си аз, че до световният ред ще стигнем!
Обаче, виж сега, как ще докажа тезата (която уж не защитавах), че конспирация има.



Някъде четох статистика, но понеже винаги съм била зле със запаметяването на цифри, ако не ги вържа асоциативно с нещо, не мога да цитирам точно. Става въпрос за разпределението на световния капитал, който в огромната си част (80 или повече процента) е съсредоточен в едно миниатюрно количество хора.
Сега, няма да разсъждаваме от морална гледна точка, защо на тези хора им е толкова важно да са несметно богати, приемаме, че властта е опиат, а парите определено дават много власт.

Тази шепа супер богати хора, които дърпат конците в световен мащаб, нямат нужда от свободни, проницателни и мислещи хора. Такива хора са опасни. На тях им трябват послушни, изпълнени със страх и зависими пионки, живи на физическо ниво, да мърдат, да се трудят, да живеят в илюзията, която силните на деня създават за тях.

Религията някога е била мощен инструмент за държане на масите в подчинение и правилна служба на големите. Днес тази работа върши образователната система.

Познаваш ли немската образователна система?
Набързо ще я опиша.
Дечицата постъпват в школото на шест годинки. След четвърти клас следва първа фаза профилиране. Отличниците отиват в гимназия (първа степен), тези с някоя и друга петица в свидетелството заминават в реално училище (средна степен), остатъка - в масовото училище, най-ниска степен.
Тези от първа степен ще учат в университети някой ден.
Тези от втора - също могат да станат висшисти, но не във всички специалности.
Тези от трета, ще бъдат "бурмичките", които ще произвеждат, обслужват, копаят, строят и т.н. Бачкатори.

Разбира се, няма да бъде честно, ако не кажа, че тази система не е ригидна, напротив. Гъвкава е, и дава възможност на човек да се реализира чрез някоя от по-високите степени, във всеки един момент. Достатъчно е да седнеш, да учиш, да постигнеш успех малко над средния и евентуално да положиш изпит.

Да се върна на световната конспирация.
По подобен начин работи и световният ред. Държави отличници, държави дето нещичко не им достига за отличници и бачкатори. Това обаче отново е илюзия, защото и на трите групи им трябват "бурмички", за да изградят механизъм, който да работи не за себе си, както упорито ни се внушава, а в интерес на онази шепа супер, хипер, ултра богати люде, които да забогатяват още по-безсрамно, докато ежедневно в "училищата" "бурмичките" гладуват, мизерстват, умират, борят се за относително благоденствие, обвързват се с кредити, строят, рушат, банкрутират, въртят се в порочен кръг...

На тази шепа, безсрамно богати хора, не им трябват свободни, щастливи, мислещи хора. Такива хора правят революции и променят световния ред.

Ето защо, драги ми, Райън, затварят т. нар. демократичните училища, и ако една образователна система не склони на някои важни компромиси, които да работят в интерес на големите, бива унищожена. По един или друг начин. Засега.

Редактирано от Raf OFecin на 20.02.14 09:31.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Raf OFecin]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано20.02.14 12:14



Аз малко невъзпитано се намесвам, ама ...
Първо. Германците сами отчитат, че системата им е погрешна, но не смеят да я ликвидират с резки движения, за да не стане по-лошо. В момента вземат кадри от Източна Европа, защото благодарение на системата си - не им стигат техните.

Второ. На шепата богаташи им трябват и умни хора - за технологиите, медицината и т.н. Ако решим изобщо да ходим по тази лайстна на конспирацията.
А пък и кой ще спре световния прогрес? КОЙ?



Трето. Опонирам ти по въпроса с това, че трябвало хората да се държат необразовани. Най-малкото защото все повече липсва чисто физическата работа, т.нар. общи работници и работници. Вече и на къра е механизирано и там няма нужда от много хора за неквалифицирано бачкане.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано20.02.14 13:29



Германците вкарват само свръх специализирани кадри от където и да е или нископлатена работна ръка.
Погрешна е системата им и го отчитат, както го отчитат и в още маса напреднали страни, именно поради неефективността на уравниловката и невъзможността на тези образователни системи да извадят, да се съсредоточат и да доразвият индивидуалните способности на човека.
Пък и аз не я възхалявам. Намирам я за по-добро "зло" от нашата.

Кой ще спре световният прогрес? Прогрес в какъв смисъл? Технологичен? Този няма да го спрат. Напротив.
Кажи за какъв прогрес говориш, че да конкретизираме.

Разбира се, че са нужни грамотни, изучени по схема и работещи в интерес на големите индустрии - печатници за пари, които се изливат в джоба на... ха! шепа избрани.

Опонираш ми, но на едно много повърхностно ниво (пояснявам - ниво!).
Човек не е само рацио, Лили, напротив. Рациото е само част от човешките способности, но имам усещането, че или не се четем много внимателно, или идеите ни текат на съвсем други плоскости и не ми се задълбава в тази посока.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.