Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Lira Emerald]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано12.02.14 23:57



Ааааааааа... чакай сега.... НЕ съм член на синдикат - огън да ги гори.... Ама хора при тия заплати какво да ви кажа... лелки... намърдала се да си вегетира.... и аз искам истински, творчески готини даскалици... ся... ако може и секси е бонус за мене... ама нЕма... Истина и аз го казвам - има много сган!

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.02.14 23:58



Теб н ете броим з адаскал защото се занимаваш с големите...ний сме на друга вълна сега...до 7 клас

...а там е страшно. Никой з анищо не го еня...да минават там, да им се махат от главата. Едвам дишат децата, аз лично с такова впечатление оставам, сори. А иначе едни мазно лицемерни като им се появиш...ама то им личи бре, те от техни си колегиални интриги, фасони, демонстрации-ах, колко сме неоправдани нямат време за децата.

не ми се говори повече по темата, че пак кошмари ще сънувам
лека нощ:)



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.02.14 00:04



Е, те за това говорехме в темите и ти се навря м/у шамарите зорлем:))

С теб ще си говорим след 3-4-5 години



Е, нашият директор/свестен човек иначе/ лично ми е казвал: Да ви кажа и аз не мога да се оправя със синдикатите...разберете ме.:)...чак ми дожаля за човека:))...но каквото може ми помага д аборим там лелите де-факт:))

Едно време като беше учителската стачка, кака ти Лира беше в БТВ защото яростно отстоявах това, че съм ПРОТИВ стачката им. Е, тук в клуба пишех и скачах и м евидели журналисти някакви и ме поканиха. Отидох...поканили и още 3-ма, които отказали...аз отидох наяве да мЪ изядат при Ани Цолова беше-май 2006-та
Обаче хич не им с едадох...нямам време сега д ати разказвам сама с/у 5-ма лидери на стачката-дип, че знаех това-онова и за Такева...абе...забрави...но е страшно от 1-4 клас...както и 5-7 отчасти!!!
Но най-страшно е 1-4-там са за уво поне 80%...съжалявам!



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Lira Emerald]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано13.02.14 00:06



Бях несиндикален тогава както и сега и за несиндикалния водих стачката при нас. Ам синдикатите ни закопаха... както и други де... както е да е... минало е.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор princesse_azur (sans pretention)
Публикувано13.02.14 00:13





Lira Emerald, много даровито дете! Браво! Има и фантазия и усет към цветовете. Творческа натура.
Тези деца са в своя си свят. Те си имат свой ритъм. Това което трябва да знаят ще го научат рано или късно. Възхитена съм!



Тема Re: Да продължимнови [re: Lira Emerald]  
Автор spinule (..)
Публикувано13.02.14 00:57



чак сега ти прочетох отговора.
не за друго, а не ми се искаше да видя как ме насмилаш, нямах нерви да го понеса точно в онзи момент...е, поне два-три дни оттгогава. аз самата бях на ръба на нервна криза, но драмата с твоето дете ме разстройваше допълнително.

че кое дете го влече училището? те са единици.

писах, трих, писах, трих - и се отказах, не умея да обясня с много думи.

просто мисля, че затваряш врати пред детето си по начин, който цели най-вече собственото ти спокойствие.

излишно е да се говори каквото и да е с теб, след като още в началото на новата учебна година ти постна нейна снимка на чина, от която се виждаше/а и ти го подчерта/ колко й е непоносимо и досадно присъствието там. не казвай, че това е така без твоя намеса. навсякъде си намесена:)
и в крайна сметка се е случило това, което ти искаше и ти няма да си го признаеш.

дано решенията ти са успешни за детето.

знам, че написаното е почти неразбираемо, даже и несвързано, но бързам да го пусна, за да не се опитвам повече да комуникирам с теб.
взаимно е, знам:)



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Lira Emerald]  
Автор won (cool)
Публикувано13.02.14 08:58



До тук стигнах с четенето из темата и реших, че ще ти реша дилемите като те подсетя да разгледаш един комплект учебници за 6-ти клас. Намери ги в библиотеката на училището или друга, в книжарница, от някой родител с дете в 6-ти клас. Поразгледай и виж как ще я карате, защото предметите се усложняват и няма да се справиш да помагаш. Таткото едва ли след работа ще обяснява математика, физика или химия с хъс.
Училището е необходимо зло (зло-в сегашния му вариант).
Богатство са свестните учители, където ги има!
Щерката казваше, че в нейната гимназия (138-мо СОУ) са 70%! Това е добре!
Ама май и децата знаеха що ходят на училище - за себе си ходят, а не заради родителите!
No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 13.02.14 08:59.



Тема Re: Да продължимнови [re: Melany99]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано13.02.14 09:10



Нямам никаква идея какво се учи по литература сега в училищата.





Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: XXLMORE]  
Автор won (cool)
Публикувано13.02.14 09:18



Не ми се вижда справедливо да няма вариант да бъде изпитана пред комисия. Мисля, че във ВУЗ-ете има такъв вариант, та защо да нямат и средните училища?
Ако учителите, директора са били на страната на детето защо не са съдействали за такъв вариант? Ако изпитът е бил писмен защо не са искали проверка от още един, външен преподавател, или друг вариант? Защо не са и предложили учителите индивидуална подготовка или консултации по предмета?
Не може да няма в София друг преподавател по този предмет.
Ако е имало конспект, за една година могат да се развият всички въпроси според изискванията за дисциплината (с помощ, ако трябва), да се научат поне основните неща и да се вземе успешно тоя изпит.
Не може пък чак толкова да е субективен тоя предмет, че само тази учителка да е критерия за оценяване на знанията!
Не е трябвало да се отказва детето, но и помощ навреме е трябвало!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Lira Emerald]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано13.02.14 09:43



Аз пък, като майка на 9-класник, мога да кажа, че бях най-доволна от 1 до 4 клас.
Дали попаднахме да добра учителка или системата е най-добра в началото на училищното обучение, т.е. най-малко променена - не знам.

За сегашното му обучение мога да кажа, че момчето обича даскалите, които умеят да преподават и се отнася със снизхождение към тези които не могат. Така любими негови предмети станаха нелюбими.

Но пък проявява упорит интерес към информатиката и сам се учи да програмира. Естествено по ИТ в училище има 5, защото не иска да се занимава с ексел и други неща, които не го интересуват. Даскалката му го преценява, че много знае, но го наказва заради нежеланието му да се съобрази с учебната програма.
Нищо. Аз вече не вземам отношение. Ако има интерес към програмирането, гладен няма да остане.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.