Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Ryan]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано12.02.14 21:11



Здравей Райан, Специалният предмет беше свързан с профила на училището, не се изучава в реална гимназия, а само в такава с тяхното профилиране.Не може да става дума за демонстративно неучене, обясних, че детето беше поставено в тежка ситуация, след смъртта на баща си, съвсем млад още човек останаха само на мизерната заплата на майката, затова момичето започна да работи вечер като сервитьорка, за да имат какво да ядат в тяхното семейство, продължи да ходи на училище, но не можеше да отделя толкова време за учене както преди, въпреки това успя да поддържа приличен успех с изключение само на този предмет.Реши да повтори класа, защото искаше на всяка цена да завърши това училище, то щеше да и даде повече възможности за прилична работа по-нататък.На нея и предложиха настоятелно да се запише в реална гимназия, но момичето не се съгласи, защото се надяваше, че ще успее да завърши нормално, въпреки това, което стана.За съжаление беше прецакана, така може да се каже от същата тази госпожа.Няма извинение за такова нещо.Децата в нейния клас я подкрепяха, искаха да и се помогне, повечето учители също, но един човек като тази жена беше достатъчен, за да я провали.За мен няма логично обяснение, по скоро виждам някаква зла, дребнава и отмъстителна жена която си сложи пак го казвам голям грях с тази гавра.Детето се предаде, а беше влязло в тази гимназия след 7 клас с изпити, с високи оценки и с много добри възможности.Ако беше някоя мързелива глезла, изобщо не бих се занимавала с коментар, жалко е когато се прецакват свястни хора.

Редактирано от XXLMORE на 12.02.14 21:13.



Тема Re: +нови [re: Monica123]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.02.14 21:14



ами малка е -току що навърши 11г.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Raf OFecin]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано12.02.14 22:33



"Децата не избират лесното, ние продължаваме да го избираме като отказваме да приемем, че училището, такова каквото е днес, вече е безкрайно безполезно и остаряло."

Съгласен. Непоправимо безполезно за практикуване на Древната Професия. Там трябват познания по грим и прическа. И съответната техника, която би трябвало да залегне в осъвремененото съдържание на дисциплината "Физическо възпитение и спорт".

Но това е нормално, колеги, защото когато Архимед открил че корен от две е ирационалто число и безкрайна дроб той принесъл на боговете сто говеда. И от тогава говедата не обичат естествени науки.

До напредването на образователната система на ниво тотален идиот за мен катахизиса си остава ДОИ. И ще продължа да съм безкомпромисен.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.02.14 23:34



Чакай чакай...тя пише за училището за малките деца, напоследък говорим за това тук.
Ти май визираш вече гимназиални големи ученици. Там е друго.

Раф Офесин е с малки деца, аз също...визираме деца от 1 до 6 клас примерно в случая.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано12.02.14 23:35



Интересно кое школо е посещавал Архимед? И дали е искал да пее пред дъската... Бил ли е мирен в час? И по дяволите, с каква диплома е влязъл в математическата?!




Не се ядосвай, Ханибал. Идиоти като мен винаги ще има. Другите ти намеци ще приема като израз на безсилие и гняв. Човещинка. Остани си безкомпромисен и отдаден на ДОИ, твое право, а и задължение към момента. Това хипотетично, демократично училище, за което говорим е още в бъдещето, бъди спокоен.



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: Raf OFecin]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано12.02.14 23:46



Не съм гневен. Безсилен - да. Презнавам. Срещу глупостта и самите богове не могат да се борят. И НЕ намеквам а казвам в прав текст.

P.S. Не съм наясно какво правят в начален и прогимназиален етап нито родителите нито колегите. Само им бера плодовете. Добре че хляба ми не зависи от учителската заплата та мога да не се продам за шише алкохол примерно.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано12.02.14 23:46



... ти го прие лично, отъждестви се някак с образователната система... не е необходимо и никой не иска това... все едно аз да се обидя и разгневя, когато някой плюе лекарите и здравеопазната система... ами, не не се обиждам, аз виждам колко неефективна и нерационална е, но аз лично немога да я променя... дори и работата си немога да върша така, както смятам за редно... знам и разбирам хората и нищо немога да направя, но не се обиждам, аз не съм системата и дори не съм я измислила...ооо, ако бях аз със сигурност щеше да е много по ефективна, но не съм аз... та и ти... не се гневи, някои говеда обичахме и обичаме естествените науки, въпреки чудовищата, които ни ги преподаваха

дай ръка и мир, ние неможем да променим нещата, добре разбираме хората, които са потърпевши от тях...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор spinule (..)
Публикувано12.02.14 23:50



може би трябва да приемеш, че днес много хора не приемат науката за нещо, заслужаващо интерес, необходимост в известна степен, да не говорим за отдаденост.
светът се променя, хората не искат да са 'маса', а отделни личности. и с наука да се занимават само тези, които наистина искат.
за всички има място под слънцето.

резултатът от 'масовизма' е виден - ние, масовиците!, не осигурихме хубав живот за децата си.
поне да се вслушваме в другите около нас може би... засега поне



Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: sladunka medunka]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано12.02.14 23:53



Мила, аз не искам да изказвам позиция от нивото на системата. Но аз съм единствения тук от тази система имам предвид от страната на нискочелите даскали. Просто поредната мама ме обвини в гняв. Аз че съм безсилен си знам. Иначе - МИР за всички.

Try not. Do or do not. There is no try.


Тема Re: Гледната точка на Враганови [re: hannibal]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано12.02.14 23:53



Е аз знам какво става-от 1 до 4 клас НИЩО н естава...цяло постижение е, че ги научават на азбуката и в края на 4 клас поназнайват и таблицата з аумножение...е до там става, каквото става:))
Ти защо мислиш пусках толкова теми ...щото лелите поставени за класни/сигурна съм , че има и добри учителки, за тях нищо не казвам/...та лелите даскалки се занимават с интриги, крещене, моткане, пиене на кафе в клас, все недоволни...децата с аим помежду другото. Крякат з азаплати, не проявяват особено творчество в работата си, тогава, когато децата са най-любопитни и искащи д аги занимават.
От 1 до 4 клас огромна част от децата загубват интерес към ученето...то как няма да загубиш една рошава лелка дето да я гълташ за страх, да ти киселее 4-5 часа



Ти защо мислиш, че така ми скачат тук...защото ми знаят повечето одисеята от 1 до 5 клас...щото се възмущавах и жалби, инспекторат занимавах...особено ги обичам профсъюзните им лидерки в основното у-ще...напраО ги кльопам с костюмчетата им




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.