Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Още веднъж благодаря за филма!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано03.02.14 19:37



Така е - системата е за кокошки, защото 80% са кокошки и няма да те разберат какво е да летиш като орел.

Аз пробвах двата варианта - и грозното патенце и орела с ориз.

Хубаво е да знаеш, че само 5 на 1000 знаят какво е призванието им когато са на 9-11 г. Статистиката твърди, че 2/3 от тях, 10 г. по-късно, са сред бизнес класата.

Художниците с IT умения имат по 2 монитора с минимум 19 инча, свързани с една обща мишка. Иначе си е кошмар. Не се шегувам.



Децата не помнят това, на което ги учиш. Те помнят това, което си.

Джим Хенсън

Тема Re: My Father's Eyesнови [re: Raf OFecin]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано03.02.14 19:42



"

" също е актуално забавление.

Освен това има и "Рецепти за успех". Аз съм си харесал .

Децата не помнят това, на което ги учиш. Те помнят това, което си.

Джим Хенсън

Тема Re: My Father's Eyesнови [re: diditop186172]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано03.02.14 19:45



Така е. Трябва да си имаш "коучиаш". Да го следваш и да сбъдваш мисията си.

Децата не помнят това, на което ги учиш. Те помнят това, което си.

Джим Хенсън


Тема Re: Всъщност ..нови [re: galab12-187360]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано03.02.14 19:54



децата задължително са с униформи

За ли си ? А Lira Emerald - за ли е ?

Ще ти кажа мнението си: едни и същи хора мрънкат и против системата и против униформите. Последно ?

Аз съм за .. подчертаването на принадлежност, общество, място .. тез неща възпитават и отговорност у децата към правилата в които са облечени.

Впрочем в примера, който даваш за лицея в Швейцария - дали ползват униформи ?
С него даваш и един друг поглед, срещу който ти до сега скачаше - уравняването на изискванията към всички: в тяхната институция се насърчава равното отношение към всички без признаци по възраст, социален статус, пол и т.н. По принципа с който е посрещнат посланиик Коен в това швейцарско училище, би следвало никой родител да повишава тон там, както и всяко дете. Дали някой от родителите вихри скандали по коридорите или ..

Последно ? на коя позиция си .. или просто си плямпаш ?



Тема !? без думинови [re: galab12-187360]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано03.02.14 19:56



демонизирани същества, чиято цел е да навредят

Това го оставям без коментар ..



Тема Re: My Father's Eyesнови [re: pravil_nick]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано03.02.14 20:12



А и никой не сподели как по свой индивидуален начин е успял да се справи със системата. Но със системата !

Аз си казах още в миналата тема.
Първо се махнахме от София, а после и от България.


Ок, не е смешно, но е факт, това беше моят начин да дам в рамките на детството на моите деца това, което тук никога нямаше да успея.
Не съм преборила системата, но се опитах да намеря система за моите деца.
Това можах, това направих и не изпитвам никакви угризения.

А със "системи" се бори и справя човек не по единично. Започва се с "плюене", намиране на единомишленици, писане, брисане, ходене по институции, здрави нерви, много търпение, инат и неизчерпаемо количество надежда. Е, разбира се, и с една бала конструктивни, смлени и изчистени почти до перфектност, юридически предложения за промени в закони, наредби и прочие.



Тема Re: My Father's Eyesнови [re: pravil_nick]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано03.02.14 20:25



Ама... кога темата се превърна в "за" или "против" домашното обучение?! Не говорехме ли за трагичното унифициране в изискванията към всички ученици като маса, а не като индивидуалности с различни наклонности, умения, интереси? За механичното преподаване на материи, вместо стимулиране на естественото любопитство на едно дете, да научава това как става, а онова, а защо така?
Явно говорим за различни неща.

Помня, че преди да започне училище, обясних подробно на голямата какво означава любознание. И й казах, че това е най-важно. Не оценките, не да метнеш даскала, а да имаш любов към знанието...



Тема Re: Всъщност ..нови [re: borecom]  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано03.02.14 20:33



По принципа с който е посрещнат посланиик Коен в това швейцарско училище, би следвало никой родител да повишава тон там, както и всяко дете. Дали някой от родителите вихри скандали по коридорите или ..
Лира беше описала защо е ходила.
Ти как би постъпил, ако набият твоето дете?

Повече готин отколкото пернат


Тема Re: Всъщност ..нови [re: borecom]  
Автор galab12-187360 (Пернат и готин)
Публикувано03.02.14 20:36



Явно не ме четеш. Институцията, за която си писал, първа спазва правилата и след това изисква другите да ги спазват.
В нашите общински училища е обратното.
Ти би ли позволил да те бият? Как би реагирал, ако беше на мястото на Марина?

Повече готин отколкото пернат


Тема Re: Всъщност ..нови [re: galab12-187360]  
Автор Siana_s (минаващ)
Публикувано03.02.14 20:40



Извинявай, само да питам измежду пуканките. Значи ли това, че в Сф. хич не ви дреме за оценки. Било то и да съм тривиална




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.