Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: My Father's Eyesнови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.02.14 01:47



УЖАС!



Боже, какви луди времена настанаха!...направо си късметлийка с тия близнаци-поне ще са комплект навсякъде-все едно търчане за едно дете



Тема Re: My Father's Eyesнови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.02.14 01:57



Да! Навремето едното го приеха в градината, другото влезе, защото е близначе.

То са си 2 обличания сутрин преди градината, 2 събличания в градината, вечер пак. Само от дебелите панталони, пуловерите, щаловете, щапките, ръкавиците пълня цяла раница. Добре, че потници, гащи, тънки панталони, блузки си остават върху тях, а якетата и ботушите - в гардеробчетата.

Добре, че са в една градина.



Тема Re: My Father's Eyesнови [re: Lira Emerald]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано06.02.14 10:59



Лира, на твое място:
1. Оставям детето у дома за известно време. Доколкото знам, можеш да си го позволиш, което е чудесно.
2. Концентрирам се върху това, детето да се успокои максимално и да се отпусне, да се почувства защитено и на сигурно. Много съвместни занимания. Много игри и рисуване. Това, което децата не могат и/или не искат да кажат с думи, го казват чрез играта или в рисунките си.
3. Бих отишла на консултация при добър детски специалист - психолог. Обикновено тази първа, опознавателна консултация протича с родителя, не с детето, така че не се опасявай за Марина. Не е задължително да плащате сто посещения. Стига да получиш ценни съвети и идеи, пък дори и само с един разговор. Ще ти пратя координати на бележки, ако решиш да се възползваш.
4. Бих поработила над собственото си спокойствие. Децата са много чувствителни, интуитивни и макар възрастните да смятат, че могат да скрият емоциите си от тях, те ги усещат и преживяват, пречупвайки ги през техните си представи за света. Затова - спокойствие и само спокойствие.
5. Лично аз, ако видя детето си в подобно на описаното от теб състояние, не бих се притеснила, дори ако се наложи да повтори годината.
6. Интернет не е нито толкова анонимен, колкото ни се ще, нито толкова необятен, особено ако подаваме сами доволно количество лична информация. Бих се ограничила малко в описанието в детайли на историята, за да не се окаже, че без да искам, вместо да си помогна, съм си навредила. Мои познати имаха такъв случай. Стигна се до анонимен сигнал в Закрила на детето и съответните проверки. Разбира се, хората се оправиха, но стресът и за тях, и за децата, не беше желателен точно в онзи момент.

Това е, което бих направила аз, не забравяй!



П.П. Има един много простичък начин, който обаче понякога хората не се сещат да използват, за да успокоят дете в превъзбудено, емоционално състояние. Психолозите пък го наричат "терапевтична прегръдка". Прегръщаш детето откъм гърба. Хубавичко го обгръщаш, така че, да се почувства заобиколено отвсякъде и защитено, както в майчината утроба. Можеш да люшкаш, пееш тичхичко, шепнеш или просто да си постоите така. Може да звучи като нищо особено, но повярвай, върши чудеса. Ако снощната случка се повтори, опитай първо така.



Тема Re: My Father's Eyesнови [re: Lira Emerald]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано06.02.14 20:11



Взимайте спешни мерки и най-вече не пускай Марина известно време на училище.

Децата не помнят това, на което ги учиш. Те помнят това, което си.

Джим Хенсън


Тема Re: My Father's Eyesнови [re: Lira Emerald]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано07.02.14 01:51



Само да ти кажа, че много ти се бях ядосала. После ми мина. Но това, че аз ( и други хора) не пишем е само, щото се въздържаме да не се скараме. Но не мисли, че бръмнали някви 10-ина с критики и умряха. Просто ти не си склонна да спориш, ние нямаме нерви да влизаме във филма и да ни казват "благодаря за участието" (но да го духаш, негласно)"

Тоест темата е ужасно интересна и се чете. Да си знаеш само. Каквото и да напишеш е полезно. Кой ще опонира - дори не е важно.



Тема Re: Към теб и към тези, на които им е интереснонови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.02.14 15:51



Видях, че си ядосана и затова за да не стават ексцесии, просто благодарих и това е. НЕам нерви за спорове и не деяна на ултимативни тонове


Толкова за това.

Сега по същество, защото каза, че ти е интересно.

Днес класната ми се обади за да каже за насрочената среща другата седмица с директора и психолога.

Каза ми нещо много важно. Директорът е бил 3 дни на семинар, за алтернативните методи, които се въвеждат за обучение в различни случаи при нужда. Обучение различно от присъственото ежедневно в училище, когато се налага-не само когато си с ТЕЛК или си даровито дете.

Оказва се, че вече има много случаи на родители, които негодуват от агресия, невъзпитание, конфликти, отношения и т.н. и дърпат децата си с отсъствия от училище. Не ги спират, но искат друга форма за преминаване на сроковете. За да не се получават такива драстични отсъствия на деца, оказа се, че и други родители практикуват този метод за спасяване на положението при проблеми с взаимотношенията м/у децата или конфликт ученик-учител. Това в цялостен аспект, не само за нашето училище.

Самостоятелното обучение, дректорът е казал, че в нашият случай е неприложим, защото то е за след 16 год. възраст само.

В нашият случай, сега въвеждал това вече сериозно, ще бъде индивидуалният план по-новите методи за вторият срок. Какво означава това, повече ще разберем другата седмица. Написаното по-долу е само в общи линии:
1. Детето ще ходи на консултации с преподавателите./по схема/
2. Задава му се план за работа-обяснения някакви по материала.
3. Учи у дома, и ходи на тестове на 10 дни...или 2 седмици-не разбрах.
4. За някои часове-например-математика, български, въобще по-специалните и интересуващи го предмети...има право на лекционно присъствие, но без изпитване по общата схема-изпитването за нея са отделни, само по тестове за поддържане на формата и крайно оформяне на срока.
5. Няма изпитвания на дъската и психологически стрес от тази форма на изпит/оказва се, че това изпитване на дъската е остарял метод!!! ...и те са наясно, но засега нямат право да се бъркат в метода на учителите как да си провежда часовете.

Ето нашата класна казва-аз от години не изпитвам, обожавам професията си, много чета и се интересувам за неща от световните подходи. Занимавам ги, разказвам, прожектирам филми, забавлявам-така е, и моята го потвърди...после провежда тест-игра за материала...в случаят -Човек и общество. В 6 и 7 клас им преподава химия и физика...пак само с тестове изпитвала, ако им азадача на дъската-само по желание на ученика! ...тестове от рода с а, б, в...там да ограждат. В тестовете имало и практически задачи и който ги реши значи гони по-висока оценка!

Класната каза, така е, има много сериозен проблем с поведението на децата помежду им. Каза ми, че тия дни се е случило нещо, с което няма да ме занимава, но пак е свързано именно с взаимотношенията и агресивното поведение на децата.

Директорът е разпоредил от понеделник въвежда ново нещо -психолога да работи по график с класовете-разговори, разрешаване на конфликти, успокояване на ситуации или просто превантивно. Досега това под тази форма не се е правило.

Съгласен е Марина за вторият срок да мине безпроблемно по новият начин, за който ще ни информират. Ще се радвал, ако за 6 клас реши да пак да е с класа.
Това е засега. След вторник ще пиша повече.

п.с. От друг клуб и тема ми направи впеатление това, мнението е писано от психолог и е в друг контест, но в случаят го анализирам и за училището и респ. групата, което напълно ми потвърждава идеята, че постъпвам в нашият случай правилно.
"От експериментите на Аш става ясно още, че когато са сами, изследваните лица дават правилен отговор в 99% от случаите. Когато обаче групата дава грешен отговор, в 37% от случаите изследваните лица също дават грешен отговор. Над 80% от участниците дават конформен отговор поне на един от опитите. Аш приема за твърде тревожно това, че 37% от изследваните лица са готови да нарекат черното бяло под влияние на групата, дори, когато отговорите са очевидни. Зависи дали отговорът се дава публично, на глас или писмено. Експериментът на Аш е пример за нормативно социално влияние."

Редактирано от Lira Emerald на 07.02.14 16:10.



Тема Re: Към теб и към тези, на които им е интереснонови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано07.02.14 16:15



Браво!


Много добро развитие се очертава.
Абе не може само да си мълчим и да се надяваме, че нещата ще се оправят.
Трябва да си отстояваме правата, свободите, вижданията!

Поздрави на Марина!




Тема Re: Към теб и към тези, на които им е интереснонови [re: Lira Emerald]  
Автор Siana_s (член)
Публикувано07.02.14 16:27



Поздрави на Марина и от мен! И много я обичам!



Тема Re: Към теб и към тези, на които им е интереснонови [re: Lira Emerald]  
Автор Pink (<>)
Публикувано07.02.14 18:37



Първо, от поне две седмици седя и се пуля как можеш да правиш публично достояние личните си проблеми и най-вече дъщеря си.

Защо грешка - защото, освен квачките тука, дето ти припяват, може да дойде некой като мене и да изрази мнение, което не е особено гот. Дъщеря ти викаш, чете. Ами може да не прочете приятни неща за себе си. Но изборът да направиш публична дискусия е бил твой и явно си била наясно какво може да се напише.

....

По всичко което прочетох (забележи, написано от ръката на майка и), си направих извод, че тя е абсолютно посредствена. Писането, както видях от едно сканирано писание тука, не струва. Та тя едва пише, а е в пети клас, ако не бъркам. Математика - гола вода, пеене също не може. От физическо си я спряла. Ами то какво остава за дете пети клас освен смятане, писане, изкуствата в училище и спорта. Слаб.

Аз ще ти кажа какво остава за едно дете с такива способности, ако е момиче. Това да стане хубаво момиче. Обаче ти направи още една грешка, да постнеш снимки тука на дъщеря си. Да, да, всяка кокошка ще ти каже, че детето ти е много хубава и дрън дрън. Обаче аз съм напълно безпристрастен към непознати (Просто не ми пука грам за непознати, децата им и домашните им любимци).

Дъщеря ти не е хубава. Нема да бъде принцесата на бала. Освен това е и с наднормено тегло за 11 годишно дете, както мога да видя от тези снимки. Което не е чудно, при условие, че не играе физическо. Дъщеря ти може да стане хубава като порасне или ако не хубава, барем симпатична. Защото, едното е природна даденост и никой не си избира с каква външност да се роди, но това да си "NICE GUY", да си готин и хората да те харесват, можеш да си го изградиш сам. Обаче тая работа не става с "индивидуално обучение".

Дъщеря ти е аутсайдер. Тотален. И я тормозят точно заради това. Аутсайдерът е жертва. Децата са такива каквито си ги направим ние. Че моралът в момента е под критичния минимум е вярно. Че лапетата не са китка за мирисане и училището върви назад, съм съгласен. Децата всякакви може да са, обаче на тая възраст са предимно много жестоки поради това, че не са обременени с комплексите на възрастните и не могат да оценят кога да минават границата и кога не. Те виждат едно "различно", аутсайдер, което не дружи с тях и го нападат.

Обаче, за това са си виновни родителите, сиреч ти най-вече. Чети Стивън Кинг - "Кери". Добър пример. Детето ти е хахаво и затова го гърчат яко, но за това не са виновни другите уроди в даскалото, а предимно ти. Ти си направила дъщеря си "религиозния маниак" в случая.

Детето не обичало да го изпитват - бре бре. Една песен да не може да изпее, макар и фалшиво. Голем праз. Мамината глезла. Голем психически тормоз. Пусти шамари!. Викаш не може да изпее една песен, ама мое да праща смс-и цел час по телефона. Аплодисменти. Това в правилника пише ли го!? Ти ли я научи да цъка телефона по време на час. Тя извини ли се публично на учителката по пеене, че цъка телефона. Ммм? А да ги изпитват, могат ли учителите или не? Ми че то цял живот ще го изпитват и то яко. Провери си и най-престижните университети по света ако щеш. На всяка работа за която евентуално ще кандидатства ще я спукат от изпитване, освен ако не иска да наследи бизнеса на мама. И ще пропада и пак ще става. Ако му дадеш правилния шут по гъза. Обаче не виждам да си се засилила да го направиш.


Направих си труда да проверя какво ниво държим на националните олимпиади по математика и информатика, защото това поне ми е в областта. Ами, държим си стабилен левъл, въпреки пропадането на образованието. Това значи, че ако бъркам и дъщеря ти е "много специална и чувствителна" както повечето женоря сметат тука, ще се справи и въпреки даскалото и малките изродчета.

ОК, имаш проблем, не отричам, премести дъщеря си в друго училище на чисто. Няма значение, че вероятно нивото на другото даскало евентуално ще е същото. Може пък да намери некой приятел, приятелка и т.н. Ако има от кой да гледа, може да започне да се интересува от нещо, освен от декупаж и чат на английски с виртуални картинки в Интернет. Може да вземе да започне да държи на външния си вид и един ден кой знае, да стане и хубаво момиче. Обаче оставиш ли я у дома я правиш Кери. Без претенции. Поредния социопат или каквото искаш. Толкова неща прочетох, обаче не видях дъщеря ти да има и единствен приятел или приятелка. Това не е детска градина, тя е на 11-12 години. Тея малки изроди в Интернет от ЮСА, може и да си мисли, че са и приятели, обаче те не са, и след 2-3 години нема и да си спомнят, че са имали виртуално общуване, защото онез ще си влезнат в истинския живот, а твоето ще си остане у дома.


Никога не съм харесвал това което пишеш и стила ти също. Въздух под налягане и тон глупости. Обаче, ако поне малко акъл имаш, каквито претенции демонстрираш, осъзнай се какво правиш и поне не си прецаквай собственото дете.

Нема нужда от отговори. Казвам това, което мисля обективно, без секакви чувства, нападки и злоба. Просто това което виждам и мисля. Публична дискусия, сори. Нема нужда и от дискусия, защото аз не дискутирам.

"Благодаря ти за включването" в моя случай е напълно достатъчен отговор.

There's someone in my head but it's not me

Редактирано от Pink на 07.02.14 18:39.



Тема Re: не мой сЪ мОри с темата бре:)нови [re: Pink]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.02.14 18:48



Важното е, че си се облекчил като си изписал фермана!

Благодаря за включването



Спокич-вече не чете-не и е интересна темата, тя си гледа само нейният интерес:))...минаването на другата форма обучение...супер доволна е:)

Много сори, че на некой не му харесва как действаме:)
Както обичам да казвам-не съм столевка да се харесвам на всички:)

Важното е, че нещата отиват точно в посоката, която е подходящата в случая и сме доволни. Това е достатъчно

п.с. Не разбрах за СМС-ите дето си писал...в час никога не е писала СМС-и...детето знае кога се ползва телефона, само в междучасието.

п.с. А знаеш ли, че за една жена в повечето случаи е достатъчно само да е руса и с маникюр?...не ме разбирай буквално, позамисли се.../има разни неща, дето да не те отварям сега:))))/

Редактирано от Lira Emerald на 07.02.14 19:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.