Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано29.01.14 14:48



Здравейте уважаеми клубари:)



Споменавала съм за проблемите на моята малка щерка в училище отпреди-изпуснатите нерви от бивши учители от първоначалния курс, моята намеса за защита на достойнството на малкия човек, който никога не е реагирал освен с плач и тормоз у себе си защо "големите правят така", мълчеше, преживяваше, изгриза си ноктите до кръв, стряскаше се нощем, странеше от всички в клас, не искаше да ходи на училище и пр., тези неща си ги спомняте, ако сте чели темите ми...тогава бая критики отнесох, че се намесвам във взаимотношенията ученик-учител и критикувах "даскалите":) Припомням, че с учители лично никога не съм се разправяла, всичко е било официално с жалби до директор, инспекторат, Агенция за закрила на детето.

Явно този период е на път да отминава - чак сега краят на първия срок в 5 клас...за моя гордост, а и на нея и захаресва май "новото" и поведение:))...

Обаче не знам дали другите ще захаресат "новото лице" на детето?:)))...защото то най-сетне отключи -СЕБЕ СИ! Днес познах-МОЕТО дете!!!

През този срок имахме много проблеми с агресията на децата към нея, защото била "особена"...особеността е в това, че иска да седи сама, не контактува с никой, от училище в къщи, скромно дете е, не налита на моди, скъпи джунджурии/смеят и се , че е с допотопен GSM/, разумна е и се съобразява с възможностите ни, за нея е важно да сме заедно, а не останалите суети...абе ходи на училище, защото знае, че трябва и ме слуша като и говоря. Иначе ме навива да мине на "индивидуален план" и да ходи само за изпити-много подтискащо и е в школото-агресията я стряска, тя не е войнствен човек, не се държи наперено, хулигански, не дразни /макар,че май дразни всички именно с това си сдържано поведение/ ...просто мълчи и чака да минат часовете как да е за да се прибере и се занимава с любимите и неща. Само у дома се отпуска и когато е в свободна външна атмосфера.

Ето повода да пусна тази тема:
Единят повод е математиката и учителката по предмета. Цял срок я направи на луда калинка и и написа 6 двойки...и една тройка Всяка седмица я държи по сумати време да я изпитва на дъската...онова блокира, когато я гледат и когато е на дъската:)...и аз бях така де. Понеже НЕ ходя по род. срещи-нЕАм нерви за подобни простотии, имам си мое мнение за училището в днешно време...но не им и преча да си вървят там учебните неща...та, се обадих на курсовата и , свястна жена и и казах, че май така с тоя подход към Марина няма да стане с тая математика Този предмет не ни е силен и за повече от 3 не се борим, дето се казва:))
Казах и в момента в съвременното образование има толкова други начини за изпитване-тестове, наблюдения на детето през годината-пише ли домашни, внимава ли в час, посещава ли предмета и т.н., та какво тероризират децата с тия излизания на дъската, че и учителките им правят ехидни подмятания колко са зле, децата отдолу се смеят,после я подиграват...баси допотопността:)

Ок, учителката поговорила с математичката и онази не я вдигала повече, изпитала я за 3 на тест /можело значи!/, но не пропуснала да и каже, че това не може така да продължава:))...аман от чувство за важност...но ся нЕма се впускам по Фройдовски:))

Но истинският проблем дойде по предмета: ПЕЕНЕ и МУЗИКА
Нашата -НЕ ПЕЕ!!..още от малка, в детската градина категорично отказваше да пее, пред нас у дома също, молол асъм я, аз съм се правила на хахава да пеем...не пее бре, слуша ме, радва ми се, но поискам ли да изкара един пеещ звук, ревеше или се скрива под масата:))...иначе обожава да слуша музика. Една нота не може да и изкараш от гърлото...не пее Ве, човекът не пее и това си е

Срещнах един ден случайно учителката и и казах за този казус...жената, видимо симпатична, с опит на 55г. е май, каза, че досега нямала такъв драматичен случай с отказ да чуе гласът на някой в пеещ вариант:) Обясних и че за повече от 3 по пеене не се борим и при нея...а тя ми каза:

"Аааа, ще пее Марина, спокойно ще пропее!"...

Което мен окончателно ме втрещи...въобще как става това?...въобще очаквах по-разумен отговор и реакция от страна на преподавателката.

Цял срок я мъчи с хорово пеене, нашата мълчи геройски или само си отваря устата...разкриха я:))
Иначе на тестовете-теория има 2 шестици:))...но учителката и казала, че трябва да има 6 за срока, макар нашата да и казвала, че не държи на това! Учителката и отговорила: Остави аз да преценя това!:)))

Учителката и казала преди 10 дни, че днес-29.01.2014г., ще я изпитва на дъската, пред класа , САМА на едикоясипесен да пее...няма да и се размине. Нашата 10 дни беше у несвЕст. Аз също:))

Днес едва я избутах да иде на училище, тя е дисциплинирана и покрусено тръгна, казах и да е смела и да не бяга от трудностите...НО и казах, като те извика да те изпитва, ще стоиш на чина и няма да излизаш!!! Ако пак те вика, ще кажеш, че това няма да стане и да спре да те унижава по тоя начин!!! Да ти пише двойка и това е! Ако иска може да пусне и някоя сълза:)...така я посъвтвах...съмнявах се, че ще го направи и бях нащрек.

Часът бил накрая...цял ден нашата ми праща СМС-и как я боли корем, как и е лошо...аз бях твърда-ЩЕ СТОИШ ТАМ и ще се справиш!!!

Така и станало! Учителката се втрещила, защото нашата не мръднала от чина и категорично и казала-НЯМА ДА ИЗЛЯЗА!
Онази и казала, ако не излезе-двойка!
Нашата казала: Пишете ми двойка!...и се разревала, покрила се с якето и не станала все пак!

Странно, учителката и писала тройка, но била много ядосана!!! Казала и за края на годината и оставя 4 и трябвало да си поговори с родителите и!/за нас това е ОК!/

На децата казала, че да не си мислят, че номера на Марина щял да мине и с тях:))/явно се е стреснала/

Децата стоели притихнали, защото за пръв път виждат Марина в подобен изказ и твърдост. Дори станало още нещо...след часа едно от момичетата подмазвачки/враг:)/ , застанало на пътя и казало: "Как не те е срам, такъв инат като теб не познавам, защо ядоса госпожата?"...нашата за пръв път реагирала и я блъснала за да си освободи пътя и да си тръгне от стаята. Онова дете и казало, че отива да се оплаче на класната, че била блъсната и се ударила в чина...дрън-дрън:).

Марина се прибра и каза, че е много доволна от себе си и вече нямало да се дава на никой...УПС...сега очаквам и класната да се обади, защото предполагам, учителката по пеене ще се оплаче, както и детето...направо с нетърпение чакам да ми звънне...обаче се съмнявам, че ще стане...класната знае мнението ми по някои училищни абсурди...знае и как детето е подложено на тормоза, а си мълчеше...до ДНЕС!

Още не мога да осъзная какво се случва...сега нашата гордо си стои на компа и си пише с едни американчета и им разказва как е реагирала и всички от нета казали-БРАВО!...много е доволна от себе си и каза добре, че е отишла днес на училище и е направила така, както никога до сега не смеела, защото я било страх от учителката.

Детето е в прекрасно настроение в момента и ми казва, че не повярвала на смелостта си!

Питам се аз...какво ще става от тук насетне?

Казах и че се гордея с нея...на никой няма да дава да я унижава, трябва да си пази достойнството-ТОВА Е НАЙ-ВАЖНИЯТ УРОК В ЖИВОТА!

Да им е честито на училището-НОВОТО дете

Успокоих се

Извинявам се, за дългата тема, не сте длъжни да изчетете писанията, но ако го направите, моля, кажете ми мнението си...Благодаря!

Редактирано от Lira Emerald на 29.01.14 14:53.



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Lira Emerald]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано29.01.14 15:02



Може би е преодоляла частично един психо проблем.
Но е на път да си зъздаде други подобни.



WALL·E

Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Lira Emerald]  
Автор Iskam kirilitza (тиква, бе)
Публикувано29.01.14 15:33



Добре е, че може да се опъне на учителките, но според мен не е добре, че го прави не защото така и иде отвътре, а защото ти и го казваш. Един вид става независима от учителките, но си е зависима от твоето мнение. Вярно, че тя е малка и това си е донякъде нормално, но ако не се запази.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Iskam kirilitza]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано29.01.14 15:41



Напротив, тя е адски доволна! Естествено, че е искала да го направи , сподели ми, че се защитавала досега мислено като наричала с едни неприлични думи тези, които я дразнят , НО САМО НАУМ!



А днес най-откровено ми каза, че през цялото време повтаряла наум по адрес на учителката: "Кучка, кучка..."
Казах и , че не е редно чак така...но вътрешно бях предоволна!

Та спокойна съм за детето...добре вървят работите

Абе ако ме слуша детето-ЧОВЕК ще стане от нея

Това е моята щерка!!! Преливам от кеф и гордост!

Настъпва нова ера



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Naglets]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано29.01.14 15:44



Нека бре...нека...по-добре тоя тип проблеми, отколкото тия дето я задушаваха и си изгриза ноктите.

Що не ми се обажда класната обаче още не знам...а така я чакам



Класът странно за пръв път е мълчал и не са я подигравали след това, а Марина се страхувала да не я нападнат и критикуват...само онази дето и направила забележка и била избутана ...питах я , а момичето как реагира...никак, явно се е стреснала и само казала, че отива да се оплаче на класната



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано29.01.14 15:50



Кажи на Маринка, че много се гордеем с нея!



Радвам се за нея, защото не е лесно да се изправиш срещу същността си и страховете си, а тя се е справила. Но тя винаги е била уникална душевност и характер.

Ти си разумна, ще е и помагаш да е наясно кои граници могат да се пресичат и кои - не.

Изчетох всичко и се чудя във всички училища ли са такива учителите?! Откога задачите по математика се решават само на дъската?! Ами ако детето пее фалшиво, какво се случва?!

Няма ли начин да потърсиш училище, което ще и подхожда повече?

Пращай на родителските срещи баща и. Моят баща ходеше на родителските срещи и страхотно се справяше с учителките.

Няма да ти се занимава, но би било хубаво да предложиш на училището да направиш курсове по гримиране на ученичките. Хем те ще научат нещо полезно в училище, хем учителките ще си променят поведението към твоето дете, а ти ще придобиеш нов опит.



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано29.01.14 16:14



Направо се разплаках като ти прочетох първото изречение...тоя тормоз го влачим с години...молих се да дойде тоя ден! ДОЙДЕ!



По отношение на училищата, стягай се, тепърва ще видиш какво те чака:))...бъди твърда...няма смисъл от местене, предлагах и , тя като си говори с някои деца от градинката и като и разказват техни проблеми сама ми каза, че нямало смисъл, защото можело да попадне и на по-лошо, а тук поне си познавала кукувците-така казва:)...и е права, да знаеш.
Другото, което я отказва, че това училище и е на 5 мин пеша...а другите са доста далече, трябва и транспорт да ползва...това не и харесва, сега става половин час преди тръгване, а за другите трябва поне час и половина...хич не е проста тя, гледа си удобствата

За курс по грим и дума не може да става:))...това са малки деца ве:))...чак от 16г. нанагоре схващат грима:)
Иначе навремето предлагах някакво представяне за обща култура и едни родителки като ме емнаха, че това било възпитание за бъдещи едикакви си ...шах с пешката:))...от тогава не ходя на род. срещи защото като видях БАСИ простотията и реакцията, че да не съм пълнила главите на момичетата с идеи за демо на грим......а аз се опитах да им кажа, че това е вид култура...самата класна тогава, оная скумрията дето я разнасях после по инспектората , и дето май червило не знае какво е...самата тя каза, че благодаряла за идеята ми, но нямало нужда
Бе то ясно че иззлобяха като ме видяха с гримчето, прическата, маникюра-..кака и половина, че и с фирма и визитки раздава

Вещииии...идея нямаш какво ти говоря, налЕ?
ЧЕкай, чЕкай малко

В общинските училища е така в огромен процент:))...Това училище е в хубав район Триадица, н а5 мин от Южният парк, знаеш, сигурен квартал, комфортен...представяш ли си някъде на майната си какво е

С баща и сме на финалната права в един момент да минем на индивидуално обучение...просто ми трябва само още малце...дип , че е свестен човек директора, а и класната.

Даже аз съм и по-радикалната у дома/моля не се фиксирай на тази моя идея:)))...само си я мечтая засега:))/, казах му на съпруга, защо въобще да ходи на училище? Диплома за средно образование се намира

Записвам я на английски да учи сериозно до нас има от тия елитните частни школи, на програма дето ще ходи по 4 дни в седмицата по 3 часа, ще е сред културна и луксозна обстановка...през останалото време тя е на компа/обожава компютърните занимания/, ако знаеш как набира текстове...кака и дето е редактор филолог каза, че няма тая скорост...абе не гледа и в клавиатурата пише като хала:))...казах и че през лятото я назначавам във фирмата , че имам бая материал за качване:))



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Lira Emerald]  
Автор diditop-186172 (ентусиаст)
Публикувано29.01.14 16:39



Поздрави на Марина. Разнищихме случката в стаята, колежките ми също имат подобни проблеми с техните деца. Едната, и тя е "подпалила" заради дъщеря си за подобна история по математика. Много е сложно да си ученик в днешно време. Идея си нямаш колко деца са отвратени от училище. Не са някакви хаймани, а са интелигентни, чувствителни. Трудно е на децата, трудно е и на родителите. За чувствата на учителите идея си нямам.



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Lira Emerald]  
Автор Melany99 ()
Публикувано29.01.14 16:40



Абе дпуго си е да сес ходи на училище.
Най-добрите приятелства остават оттогава.

Вземи се огледай за нещо след 5 клас - руско училище, езиково някакво, където децата са малко или много подбрани.

Иначе - браво на детето.



Тема Re: Гордея се с дъщеря си!/училищна тема:)/нови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано29.01.14 16:47



Имам някаква представа - спомени от моето училищно време, и разни случки. Преди време моя приятелка учителка пишеше двойки на дете на друга моя приятелка. Наложи се да давам уроци на детето, докато приятелката-учителка и напише по-висока оценка, а иначе детето беше много умно и отличничка. Спомням си как в класа, в който учеше племеницата ми няколко деца бяха били едно хубаво и умно момче така, че стана инвалид.

Няма ли училище, в което се учи рисуване или някакво изкуство? Още две години ще ги избута. А гимназията? За нея мисли.

Ами момичетата на 13 се гримират и е по-добре да знаят как да го правят. Но ... Защо да научат нещо разумно, щом могат да смятат и да пеят.



Като му дойде време за училище на моите ще му мисля. Още от сега не знам отговора на въпроса: Защо трябва да ходят там? Както не знам и отговора на въпроса, защо трябва да ходят в детската градина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.