Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: Melany99]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано30.12.13 22:09



И добави само към "успешната" връзка, хората в нея да са щастливи или поне доволни.





Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: WitchSmile]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано30.12.13 22:10





Фиеста

И чашите бяха опразнени,
и бутилката – с гърло разбито,
и вратата беше заключена,
а леглото – широко открито.
И безбройни звезди от стъкло
ни предсказваха щастие в тая
като в приказка великолепна,
отдавна неметена стая.
И аз бях мъртвопиян
и с бумтящо от радост сърце,
а ти беше пияна и жива,
и гола във мойте ръце.

Жак Превер (превод: Валери Петров, разбира се!)



Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: WitchSmile]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано30.12.13 22:15



Нали? Няма кой да и каже в 6 часа сутринта "СтаваЙ"



http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---

Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано31.12.13 06:24



За мен "хубава" и "успешна" връзка е почти едно и също. Осъзнавам, че безметежна връзка няма. За съжаление около мен няма много примери и на двата вида връзки

Изобилие от лоши връзки, разпадащи се връзки или такива, които се чудя как съществуват.

Много си права за бързооборотността на връзките на 40+ Както казвам: опитът е коварно качество :) При първите сигнали за проблеми, избягвам да си създавам допълнителни главоболия и гледам да стопирам влошаането на вотношенията. Поне се надявам да си останем добри познати.

Оказа се, че като се огледам наоколо, аз нямам много познати - имам колеги, съседи, бивши любовници, надяващи се да станат любовници... ...и май само една приятелка, на която винаги мога да се обадя (поне засега) - благодарение на този клуб.

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Редактирано от White_Witch на 31.12.13 06:25.



Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: Melany99]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано31.12.13 06:34



Има си някой по света, който е идеален точно за теб

Виж, Мел, аз съм на 40, така че ако този някой, за който ти говориш, не побърза да се обозначи, човечеството ще загуби още една хубава връзка



А за приятелството и мъжете - мъжът никога не ми е бил приятел. Той ми е бил Мъж. Лошото е, че много мъже отказват да бъдат приятели, когато не могат да станат Мъжа и това ме ощетява социално.

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: White_Witch]  
Автор diditop-186172 (ентусиаст)
Публикувано31.12.13 09:44



Добра година беше. Догодина още по-добра






Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано31.12.13 10:11



На 40 ли стана?! За мен си си все на 30 и няколко.



Твърди се, че колкото повече искаш нещо, то толкова повече не се случва. Така че си дай почивка, разсейвай се с други неща и "връзката" ще потропа на вратата ти.

И точно сега имаш време. Родила си си децата, т.е. биологичният ти часовник не звъни оглушително. Дай си сметка, че ако сега завъдиш една връзка и тя продължи до 80-тата ти година, ще си имала 40 годишна връзка, което, ако се не лъжа, ще е доста повече даже от брака ти.

Не знам, има ли го в теб и другите хора това - когато навремето срещнах бащата на децата си, в мен имаше един глас (наричам го инстинкт), който ми казваше: Това е ТВОЯТ мъж. А при срещата ми с други мъже или мълчеше или прошепваше "не е твоя". И сега е така, все ми казва: Този не е твоя, онзи не е твоя. А когато се опитам да образувам връзка, направо крещи: Този не е твоят мъж! Този не е твоят мъж. Казвам си: Млъкни малко, да проверя, да дам си дам шанс. Но е трудно да давам шанс с това кънтене в мен.

И се чудя, след определена възраст на какъв принцип образуваме връзка, какво очакваме от нея, какво сме готови да дадем за нея.

На 20 си готов да жертваш всичко за Любимия, на 40 трудно отделяш дори една мисъл за него.



Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: Raf OFecin]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано31.12.13 10:11



Много страстно и палаво.





Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: White_Witch]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.12.13 10:39



Просто стих, без равносметка



Не съм ограбена, опустошена.
Нима се свършва огънят,
защото някого е грял?
Нима пресекват изворите чисти,
защото някой ожаднял
е дълго пил
и тръгнал си, нехайно е свалил
във кладенчето камъни и листи?

Избистри се душата ми.
Изтласка
мътното и гнилото.
И бликат пак водите ласкави
с предишна сила.

Не се прощава.
Но се надживява.
Ако на този свят
са вземали от тебе -
значи си богат.
А взелият е беден.

Станка Пенчева



Тема Re: Равносметка - 2013нови [re: White_Witch]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано31.12.13 12:16



Пробвай се да изучиш Аджайл методологията. Ефективен начин за общуване е.

ПП: "Усмихнати" вещички знам как се ловят. Сега трябва да помисля и за "бели".



http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.