Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Бившия VS Настоящиянови [re: Refurbished]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано28.12.13 00:22





Франсис Форд Копола!!!

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---

Тема Re: Бившия VS Настоящиянови [re: Refurbished]  
Автор 163226 (анонимен)
Публикувано28.12.13 04:16



кобилкина? звучи толкоз тъпо, сякаш е твоя сентенция




Тема Re: Бившия VS Настоящиянови [re: Refurbished]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано28.12.13 09:55



Защо здрав, прав, добър мъж, като теб, не си вложи усилията в намирането на някоя чудесна свободна жена и не си сформира свое семейство?

Не ти се иска сам да си създаваш проблеми, затова разчиташ на приятелите?!



Не се занимавай с хорските проблеми, животът е прекалено кратък. Остави хората да си създават проблеми, че да има с какво да си запълват пустотата, а ти си живей живота.

Проблемът не е в таткото или в децата, аз не успявам да се справя, но това си е моя живот. Правя си изборите и живея според тях.

Ако все пак решиш, че искаш да ти изникват непрекъснато куп излишни проблеми и искаш аз да те направя безкрайно нещастен - ключовата дума е ВРЕМЕ. Трябва време да се уталожи ситуацията и после да се промени.

Но знаеш, аз съм по-склонна да подкрепя усилията ти да намериш "Мечтаната".



Тема Re: Бившия VS Настоящиянови [re: WitchSmile]  
Автор ellynora (старо куче)
Публикувано28.12.13 21:08



Той нали наскоро имаше една мечтана, какво стана с нея? Или и тя е с деца?!





Тема Re: Бившия VS Настоящиянови [re: Refurbished]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано28.12.13 22:24



Изглеждаш ми интелигентен и наясно със себе си.
От личен опит споделям - и без да се напрягаш ще спечелиш доверието на децата и на мамата. Аз ти давам светъл пример.Всъщност, най-важното, което крепи връзката с настоящето ми либе е доброто му отношение с децата ми.А беше трудно, много трудно.Те - двамата ми сина бяха на около 20-сет годишни, когато се свързахме.Сега ми е трудно да кривна и под техния зорък поглед.

А по някога ми се ще, шъ знаеш...



Тема Re: Бившия VS Настоящиянови [re: WitchSmile]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано29.12.13 17:03



Иди до

. И ако не се досетиш ще ти дам няколко хелпера (демек жокери).

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---

Тема За всички вас -нови [re: Refurbished]  
Автор Ryan ()
Публикувано30.12.13 13:24



Привет, Refurbished и компания,

От седмица медитирам върху темата, хем ми се иска да Ви кажа някои неща, хем дори за себе си звуча назидателно-укорителен, па макар да ви харесвам... Виртуално ви "познавам" от години, историите ви - лични, а и в заедност, така както сте ги описвали в темите си, са ми известни. Симптизирам ви и бих се радвал, ако намерите начин да постигнете своето щастие по един или друг начин.

За вас ще пиша -
Ти - това си ти. Тя е тя. А той е онзи.

Ти и тя:
Намалете, даже спрете да изкарвате елементите на живота си тук. Не ме разбирайте погрешно - не "забранявам" да споделяте, но общувайте помежду си - вербално или допълващо епистоларно. Разбирате ли, за да сте партньори е необходимо да поддържате интимността, а тя е там при вас, не тук пред всички.

Ти:
Свестен и добър, но много объркан човек си.
Няма лошо, случва се, проблемът е, че трае дълго време - години те чета и все така си... Изглеждаш ми много... Хем наивен, хем повърхностен човек - хващаш се с едно, друго и думба-лумба биеш барабана, за да се похвалиш, къде с "Hello world!", къде с носене на дете на конче - все добри и смислени, но тривиални неща, разбираш ли - за повечето хора това звучи все едно да кажеш "днес пих вода". Затова и олекваш, а това не е добре... Стабилният и свестен човек не се хвали, но приема с достойнство похвалите, ако (разбира се) съзнава, че ги е заслужил.

Свързано с това и за вярата ти ще напиша - имаш я, но как да го кажа - много декларативно звучиш, все говориш за Бог, все изтъкваш евентуално превъзходство, което не е плод на твоите лични качества, а просто на факта, че си вярващ. И поради това ти пак си лек... Разбираш ли, вярата е нещо интимно, вътрешно и касае теб и твоя Бог. Вярата е начин на живот, но начинът не е вместо живота, разбираш ли? Не принизявай вярата си до елементарни принципи от сорта на (преувеличавам) "когато не знаеш накъде да тръгнеш - завий наляво" или "ако не знаеш какво да правиш - козирувай". Тоест не я използвай, за да запълваш липса на думи или мнение. Пази я вътре в себе си и не забравяй - "Религията е като пенис. Не е лошо да го имаш. Нормално е да се гордееш с това. Но ако обичате, не го вадете и не го размахвайте в лицето на хората, и не се опитвайте да го пробутвате на деца." Бъди пример с вярата си, а не "вярата" да бъде пример.

Децата на приятелката ти - иска ти се да си баща, да си приет като такъв - но не е нужно, а в някои отношения е и грешно. Връзката ти с децата е опосредствена - през приятелката ти. Струва ти се, че е директна, но тя същестува, само ако си в живота на майка им. Схващаш ли - прекрасно е да ги харесваш, необходимо е да се грижиш и да си отговорен за тях, ако и докато сте заедно, но нямате връзка, която да е през, срещу и въпреки обстоятелствата. И всъщност една от твоите задачи (понякога дори и неприятна отговорност) е да поддържаш (дори с непречене), връзката на децата с техния татко. Дори, ако майката има основания и желание такава връзка да няма - това си е само нейна, пък дори и грешна, привилегия.

Имам усещането, че задочно, може би несъзнателно, се състезавате с него. Безсмислено упражнение... Ти или си с нея, защото си "спечелил", или защото той се е отказал, но в двата случая нищо не може да се промени. Той пък е като куче - хвърля "кокала", но не го "отстъпва" другимо. А хората не трябва да влизат в такива отношения...

Ти и тя:
Ситуацията, в която се намирате е нелека. Вероятността от усложнения е голяма. Но това го знаете. Хубавата новина е, че лесно и леко в живота няма. Т.е. не сте прецакани! Намирате се в стандартна житейска ситуация, която може да се развие положително. Просто трябва много търпение, разбиране, да обичаш и много да си обичан. На търпение човек се учи. Разбирането идва с времето и трупаният опит. Но да обичаш и да си обичан са кардинално разграничими състояния от необичането. Т.е. ако не обичаш или пък не си обичан - нямаш място в таз конфигурация - не се заблуждавай, не си/и го причинявай. Не си струва и за двамата.

Той:
Той е скритата картинка, за него знаем само от разказите ви...
За него пиша внимателно, защото не го харесвам. Ако действително така е правил и така говори - мога само да кажа, че е инфантилен кретен... Но въпреки лошото ми отношение - той е баща, а фактът, че Тя не успява да уреди отношенията си с него е тяхна взаимна отговорност.

Тя:
Отношенията ти с онзи -
Неизпята песен, недовършена пиеса... Неведнъж и дваж се пробвате - и тъй, и инак. Колко пъти ще я настъпвате тази мотика, това е взаимна патология, дали ще се намери разумен човек да сложи край? За него не знам, не го познавам и не го харесвам, но защо приемаш, че тези отношения могат да диктуват живота ти? Изпускаш парата, да речем тук и продължаваш постарому... Не ти ли писна да кръжиш около кукичката, да чакаш този инфантил да се превърне в партньор, влизайки в мезалианси, за да можеш да му реагираш бързо ако/когато?

"Играем си на иди ми, дойди ми." - това си мисля за вас... За да съм по-ясен - отварям речника - "Непрекъснато меним решенията си, не можем да вземем ясно и определено решение; нищо не вършим, протакаме нещата". Уви познато...

Онзи-този-онзи-този - голямата и невъзможна любов следвана от добрия човек, дето те обича... И така се въртиш в кръг, междувременно прецаквайки тях, себе си и всички. И ще ми кажеш, ама това е положението, на когото не му изнася, аз съм им го казала (че и тук го повтаряш) и т.н. Е да, ама не! Това, че "отказваш отговорност" (disclaimer), не те освобождава от нея. Ще наблегна на тези две неща:
1. Това, че "...това си е моя живот. Правя си изборите и живея според тях" не решава нищо... Да казваш, "аз съм лоша" нищо не значи освен "оставете ме на мира" един вид обичайте ме на своя отговорност...
2. "Но знаеш, аз съм по-склонна да подкрепя усилията ти да намериш "Мечтаната"." би звучало много благородно, но нито един мъж или жена не заслужава да чуе точно тези думи. Щото на нелицемерен и човешки език те най-често значат "не те обичам, но (поне засега) нямам против да се навърташ около мен." Е, може и да е незрялост, но... Пресилвам, разбира се, но в подобни пиеси съм изпълнявал всички роли, така че ти пиша с разбиране и съчувствие.

Ти и тя:
Рационално погледнато достатъчни отношения за добро партньорство са харесване, привличане, уважение и способност за съвместно съществуване. Страстната любов и други компоненти са плюс и екстра, но не са крайно необходими. Та въпросът е - привличате ли се, харесвате ли се, уважавате ли се и можете ли заедно? Ако да - времето ще ви помогне. Но ако има съмнение дори в едно от тези неща - не се мъчете...

Ясно е, че между вас има нещо необходимо и основателно, не го прецаквайте с неразбиране и отхвърляне, дайте му шанс. Много ще се радвам да сте щастливи. По един или друг начин, да... Но защо не направите всичко, за да успеете по този?



Тема Re: За всички вас -нови [re: Ryan]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано30.12.13 14:46



Невероятно! Как го правиш?!

Винаги те чета с интерес, радвам се, че има човек, като теб, макар че ме караш да се чувствам толкова "дребна".

Усещаш много добре ситуацията и успяваш да кажеш важното, дори да не е приятно по приятен начин.



Тема Re: За всички вас -нови [re: Ryan]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано30.12.13 15:42



В последно време все използвам чужди теми, за да си поставям моите проблеми и сега пак ще го направя.

Въпросът ми е към теб Райън, но и към всички останали: Как успявате да се справите с баланса?

От години знам какъв ми е проблема, но не успявам да го реша. Все работя по него, все се надявам, че ще се справя, ама не. В тази тема, вече се чувствам толкова разголена, че намирам сили да си призная за него. НЕ ЗНАМ КАК ДА НАМЕРЯ БАЛАНС.

Когато правя нещо: работя, искам деца, отглеждам деца, уча, градя връзка или приятелство, грижа се за родителите, аз му се отдавам 100%, за да се получи. Но докато му се отдавам напълно, всичко останало просто спирам да го виждам и да се занимавам с него. В един момент трябва да обърна внимание на другите неща, защото те започват да боксуват. Тогава се обръщам към другото на 100%. Но така непрекъснато много аспекти на живота ми не вървят както искам и в един момент, това, че не съм им обърнала внимание ме залива направо.

Бащата на децата ми каза: Ти беше толкова мила и всеотдайна, а после се превърна в зла егоистична кучка. И е прав. Бях мила и всеотдайна 15 години, но постепенно започнах да искам да правя и други неща, освен да се занимавам с мъжа до мен, поисках да имам деца, да правя кариера и съответно се превърнах без да искам в "зла и егоистична".

И така се случва с всичко в живота ми.

Чета как трябва да имаме една цел и да я преследваме, но само ЕДНА цел.
Как да имам една цел? Имам цел спрямо децата си, имам цел спрямо себе си, имам цел спрямо работата си, имам цел спрямо ученето си, имам цел спрямо връзката си ...

Не мога да се справя с всичките и започвам да ги редуцирам, отказвам се от връзката, защото е най-лесно, другият човек, може да си намери друга, по-добра от мен. Аз съм вложила в един момент 100 % от себе си в отношенията си, но те така или иначе са много далеч от идеалните. Но след като остана сама и мине време, започвам да се чувствам прекалено самотна, започвам да забравям какво се е случило и образувам нова връзка или подновявам стара, но пак се случва същото.

Същото е и с работата ми и с ученето, с родителите ми, с приятелите. Но не искам да е същото и по отношение ми с децата. И въобще искам да успея да балансирам различните аспекти в живота си. А не се справям.

Стана дълго.

Редактирано от WitchSmile на 30.12.13 16:52.



Тема Re: За всички вас -нови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано30.12.13 17:09



Мила ми съратничке по прякор и по съдба,

моят житейски опит показва, че никога не оставаш ангажирана и отдадена на една цел. С годините целите стават още повече и съответно преследването им - още по-трудно. Такъв лукс с една цел в този живот просто няма! Намирането на баланса е най-трудната част от урока на живота. Всеки го прави по различен начин, защото за всеки балансът е различен и трудностите му са различни. Ти трябва да намериш своя начин и своя баланс. Това може да отнеме цял живот!

Затова спри да се опитваш да угодиш на всички във всичко. Подреди си приоритетите и не се страхувай да казваш какво искаш. И не се срамувай, ако веднъж искаш едно, друг път друго или пък ако глупашки искаш едно и също нещо. Райън е направил прекрасен анализ. Намерих своите отговори, за което му благодаря!

Относно изказването на бащата на децата, че си станала егоистична кучка... Това не е вярно. Ти просто си станала майка! И жена! И дъщеря! Когато се родят деца в едно семейство, много мъже се чувстват пренебрегнати, защото те вече не са центърът на вселената за своята жена. Затова си тръгват. Изисква се разум, чувства и много мъдрост, за да останат и да всички заедно да намерят новия баланс.

А ти продължавай да търсиш своя баланс. Прави това, което искаш и смяташ за вярно, бъди каквато си!

Keep walking...



Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.